Opublikowano: 2014-11-04 16:37:13

Nowy Mistrz Świata w SCOTT-Odlo

SCOTT XCO team staje się jeszcze bardziej międzynarodowy i rozpoczyna budowę swojego nowego zespołu, w ostatnim czasie powiększył się Mistrza Świata U23 Michiel van der Heijdena.

Michiel van der Heijden dołączył do zespołu zastępując Floriana Vogela, który opuścił ekipę Thomasa Frischknechta po 13 latach. Szef Teamu miał ochotę już od dłuższego czasu ściągnąć do temu Heijdena." Odkąd zobaczyłem Michiela wygrywającego Mistrzostwa  Świata Juniorów w 2010 roku, śledziłem przebieg jego kariery. Jest to niezwykle zdolny i szybki zawodnik, ale także bardzo ciekawa osobowość. Nie mogę doczekać się wspólnej pracy z tak wyjątkowo utalentowanym zawodnikiem."


"Latający Holender" van der Heijden podpisał kontrakt do 2016 roku. Wraz z trzy krotnym Mistrzem Świata Nino Schurterem ( Szwajcaria) oraz młodą wschodząca gwiazdą U23 Jenny Rissveds (Szwecja) będą tworzyć silny zespół na Igrzyska Olimpijskie w Rio.

Michiel van der Heijden wygrywa  XCO Mistrzostwa Świata w Hafjell, Norwegia 2014.

Van der Heijden nie stanął na podium Mistrzostw  Świata U23 trzy lata z rzędu. w końcu zdobył tytuł we wrześniu w Hafjell. Michiel ma na swoim koncie dwa tytuły Mistrza Świata MTB ( 2010 Junior, 2014 U23), jedno srebro i jeden brąz w Worlds i cyclo- crossie. To spore osiągnięcia jak na początkującego zawodnika.

Nie trzeba dodawać , że są to bardzo wysokie notowania jak na 22 lata, podobnymi wynikami w tym wieku może pochwalić się jedynie Nino Schurtrer,
Na liście światowego rankingu UCI Michiel jest na 11 pozycji w chwili obecnej.




"Michiel to niezwykle zdolny i szybki zawodnik ale także bardzo ciekawa osobowość  idealnie wpisuje się w nasz team."

Thomas Frischknecht
Team Manager
SCOTT-Odlo MTB Racing Team


Zapytany o swoją przyszłość w zespole SCOTT ODLO Michiel odpowiada:" Nie mogę się doczekać , aby rozpocząć wspólne treningi z Nino, bycie częścią zespołu daje mi bardzo duże szanse początkującemu zawodnikowi i da mi dobry start do wejścia do Elity. Team SCOTT ODLO jest bardzo dobrze znany w środowisku MTB z bardzo dobrego sprzętu jakiego używa. "Wraz z Nino i Michiel van der Heijden jest Mercel Wildhaber ( Szwajcaria) to trzeci członek ekipy w kategorii elity, do kategorii cyclo cross i eliminator jest dwóch zawodników U23 Jenny Rissveds i Andi Frischknecht ( Szwajcaria) Struktura sponsoringu SCOTT ODLO jest bardzo mocna: Odlo, DT Swiss, Cornercard, SRAM i Zurich kontrakty podpisane są do czasu Igrzysk Olimpijskich w Rio


Dzięki i żegnaj Florian! W 2002 roku kiedy tworzył się team SCOTT ODLO  (Swisspower MTB Team) przez Andiego Seeli i Thomasa Frischknechta młody 20 letni Florian Vogel był pierwszym zawodnikiem teamu. Przez kolejne 13 sezonów był jednym z dwóch liderów teamu, zdobył 23 medale na Mistrzostwach Świata i Europy. Dwukrotnie zdobył Puchar Świata i tytuł Mistrza Europy i wice Mistrza Świata w 2008 roku. Cztery tytuły narodowe pokazują jego wielką karierę kolarską.



"Jestem bardzo wdzięczny i dumny z tego, że byłem częścią kampanii SCOTT od samego początku. Jestem w miejscu gdzie chcę aby moje najlepsze osiągnięcia zdobyte pod czas ostatnich kliku lat mojej kariery zbudowały coś na przyszłość. "

Florian Vogel


 


SCOTT Sports pargnie serdecznie podziękować Florianowi za swój wysiłek i wielkie osiągnięcia i życzy wszystkiego najlepszego w nowej drużynie.



Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter