Opublikowano: 2016-05-10 02:04:46

Najlepsi "górale" w końcu pojeździli na trudnej trasie

 

Bike Maraton to liga, w ramach której rozgrywane są Puchary Polski oraz Mistrzostwa Polski w maratonie MTB. Krajowy czempionat odbywający się we wrześniu będzie jednocześnie pierwszym w Polsce maratonem MTB, odbywającym się pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Pierwsza tegoroczna edycja cyklu została rozegrana w podwrocławskiej Miękini. Kolejnym etapem była górska trasa przebiegająca na wymagających terenach otaczających znany kurort – Polanicę Zdrój.

Na starcie stanęło ponad 1700 zawodników, którzy mieli do wyboru trzy dystanse – 22, 48 i 72 km.. Pod nieobecność drużyny JBG-2 walka o czołowe lokaty na najdłuższym dystansie rozegrała się pomiędzy Bartkiem Janowskim (Romet Racing Team), Przemysławem Ebertowskim (King Oscar Gniewino) i Michałem Fickiem (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Na pierwszym długim podjeździe od grupy oderwali się Janowski i Ficek. Na prowadzeniu utrzymywali się do ok 30 km, kiedy to zdołał do nich dołączyć Ebertowski. Kilka kilometrów dalej mocne ataki zaczął przeprowadzać późniejszy zwycięzca rywalizacji – Michał Ficek.

- Wiedziałem, że nie mogę dopuścić do finiszu na ostatnich metrach – komentował najlepszy tego dnia kolarz. - Już kilka razy takie finisze przegrałem, dlatego postanowiłem atakować wcześniej. Najpierw od naszej trójki odpadł Bartek. Nie odpuściłem i cały czas starałem się wywierać presję na Przemku, który cały czas jechał ze mną. W końcu udało mi się zdobyć niewielką przewagę na technicznym zjeździe. Mocna jazda do końca pozwoliła mi dowieść kilkusekundową przewagę do mety. Jestem ogromnie szczęśliwy, gdyż to moje pierwsze zwycięstwo w tak prestiżowej imprezie, jaką jest Bike Maraton.

źródło eurosport.onet.pl

 

 

 

 

 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.