Opublikowano: 2016-05-31 09:27:20

Katarzyna Solus-Miśkowicz z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team jedzie do Rio de Janeiro!

Katarzyna Solus-Miśkowicz w ubiegły weekend, podczas Pucharu Świata XCO we francuskim La Bresse, wywalczyła nominację olimpijską i będzie reprezentować Polskę w kolarstwie górskim w Brazylii. Kasia została drugą Polką, którą będziemy mogli podziwiać i dopingować w Rio. Razem z nią o wysoką lokatę powalczy Maja Włoszczowska.

Zawodniczka ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wróciła właśnie z Francji, gdzie w Pucharze Świata XCO z czasem:
01:36:31 zajęła 27 miejsce. Kasia musiała startować z końca stawki ze względu na fakt, że wróciła dopiero do zawodowego sportu po urlopie macierzyńskim i nie ma jeszcze na swoim koncie zbyt dużej ilości punktów. Nie przeszkodziło jej to jednak w tym, aby uzyskać powołanie do kadry narodowej, a w konsekwencji zdobyć nominację olimpijską. Kasia jest bardzo utytułowaną zawodniczką, co potwierdzają jej dotychczasowe sukcesy kolarskie i powrót do zawodowego ścigania w pięknym stylu. Członkini ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe oprócz tego, że od niedawna spełnia się w roli młodej matki, jest również Akademicką Mistrzynią Świata w kolarstwie górskim i Akademicką Wicemistrzynią Świata na szosie z 2014 roku, wielokrotnie zdobywała mistrzowskie tytuły także w konkurencjach XCO, XCE i XCM. Nad formą i odpowiednim przygotowaniem fizycznym oraz psychicznym zawodniczki czuwa jej trener, a jednocześnie kolega z drużyny: Bogdan Czarnota. Sponsorem tytularnym ekipy kolarskiej, w której jeździ Kasia jest marka Volkswagen Samochody Użytkowe, zaś za zaplecze techniczne w postaci sprzętu rowerowego czuwa marka SCOTT Sports.


Poniżej kilka słów zawodniczki na temat rywalizacji w Pucharze Świata oraz powołania do kadry olimpijskiej.

Komentarz Katarzyny Solus-Miśkowicz  (27 miejsce w Pucharze Świata w La Bresse)

Drugi Puchar Świata za mną.  Niestety ze względu na małą ilość punktów UCI, jestem skazana na start z ostatnich miejsc.  Po drugiej rundzie byłam już na 36 pozycji. Niestety podczas "przepychanki" z jedną z zawodniczek zbyt szybko pokonałam skalne schody i poczułam jak dobiłam tylnym kołem. Box techniczny był zlokalizowany w odległości 1 km, ale powietrze na szczęście schodziło bardzo powoli. Na flaku dojechałam do celu.  Szybka zmiana koła i znów rozpoczęłam gonitwę Ostatecznie wyścig zakończyłam na 27 miejscu. Chciałam podziękować trenerowi Bogdanowi, który biegał cały wyścig za mną i podawał mi międzyczasy oraz mobilizował do walki o każdą pozycję.

 
W La Bresse drugi raz startowałam na obniżanej sztycy i raczej tak już zostanie. Obniżenie środka ciężkości i dużo lepsza kontrola nad rowerem to jest dla mnie strzał w dziesiątkę. Dzięki temu komfort jazdy jest zdecydowanie lepszy. Nie mogę nie wspomnieć o tym, że jako druga zawodniczka z Polski spełniłam kwalifikacje i zostałam powołana do kadry olimpijskiej. Tak naprawdę przed sezonem nawet nie marzyłam o takim wyróżnieniu. Już dawno, z wiadomych względów, pogodziłam się, że nigdy nie pojadę na Igrzyska. Być może to luźne podejście pozwoliło mi wrócić na tak wysoki poziom w tak krótkim czasie i moje największe marzenie teraz się spełni! Razem z Mają Włoszczowską będziemy reprezentować  Polskę w Brazylii! Trzymajcie za nas kciuki !


Więcej informacji o Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
https://www.facebook.com/vw.mtb/
http://www.vwmtb.pl/

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.