Opublikowano: 2016-06-16 14:55:43

Nowe punkty Bike Fittingu w Polsce

W ostatnim czasie sieć punktów oferujących SCOTT Bike Fitting rozrosła się o nowe punkty które powstały we Wrocławiu w salonie rowerowym Pro Bike Wałbrzyska 1B, w Szczecinie salon rowerowy Kadrzyński Jagielońska 32 oraz w Salonie Rowerowym SCOTT w Gorzowie Wlkp. ul. Dekerta 49c.
We Wrocławiu i Szczecinie, w obu nowych punktach oferowany jest nasz system do 15 punktowego fittingu, natomiast w Gorzowie Wielkopolskim 5 punktowy Smart Fit Q1.Fitting System by Radlabor

SCOTT rozpoczął współpracę z Radlabor GmbH ściśle współpracującym z Sport Since Faculty przy Uniwesytecie we Fribourgu. Radlabor od dłuższego czasu zajmuje się badaniami naukowymi w zakresie biomechaniki w kolarstwie, efektem prac i doświadczeń Radlabor jest Fitting System.

Fitting System to perfekcyjne ustawienie roweu do parametrów ciała rowerzysty. Optymalna ergonomia pomaga osiągać lepsze rezultaty podczas wyścigu,  w maratonach ale również daje poczucie komfortu podczas codziennej jazdy na rowerze.

Optymalna pozycja na rowerze wpływa nie tylko na mniejsze wydatkowanie energii, lepszą aerodynamikę, ale także na komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy, a co za tym idzie chroni przed kontuzjami i częstymi bólami kolan, bioder czy dolnego odcinka pleców, występującymi szczególnie u kolarzy, którzy próbują dopasować swoje ciało do posiadanego już roweru. Zarówno najlepsi zawodowi kolarze jak i amatorzy skorzystają na odpowiednio dopasowanej pozycji.Fitting System by Radlabor to profesjonalny system pomiarowy zarówno dla amatora jak i profesjonalisty.

Body Scan Basic - podstawowy program pomiaru cech anatomicznych kolarza. W tej opcji pobieranych jest 5 parametrów ciała kolarza na podstawie których następuje komputerowa analiza. Body Scan Basic polecany jest w szczególności osobom bez dysfunkcji oraz amatorsko uprawiającym kolarstwo.

Body Scan Pro - rozszerzony program pomiaru cech anatomicznych kolarza. W tej opcji pobieranych jest 15 parametrów ciała kolarza na podstawie, których następuje analiza komputerowa BSP. Polecany jest osobom intensywnie uprawiającym kolarstwo oraz posiadającym wady postawy.Salon rowerowy SCOTT Gorzów Wlkp jako pierwszy w Polsce, zainstalował najnowszy system Bike Fittingu Q1.
Jest to uproszczona wersja Fittingu, która umożliwia na bez dotykowe skanowanie kolarza, wykorzystana jest tu technologia video foto. Czas jaki potrzebny jest na zeskanowanie ciała to zaledwie 3 minuty, pozwala zagwarantować niezawodną obsługę i precyzje pomiarów. Charakteryzuje się łatwą obsługą i szybkością w otrzymywaniu wyników.


 


Sieć dealerów oferujących usługę SCOTT BIKE FITTING:

- WINDSPORT ul. Zakopiańska 56 A Kraków
- Salon Rowerowy Żuchliński ul. Morska 360 Gdynia
- Zakład Rowerowy ul.Okrzei 7 Warszawa
- Markowe Rowery ul. Krzywoustego 68 Poznań
- Pro Bike ul. Wałbrzyska 1b Wrocław
- Salon Rowerowy Kadrzyński ul. Jagielońska 32
- Salon Rowerowy SCOTT ul. Dekerta 49 c Gorzów Wlkp.


 

 

 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.