Opublikowano: 2016-07-27 09:03:50

Yates zdobywcą białej koszulki na Tour de France

Yates zdobywcą białej koszulki na  Tour de France
23-letni Adam Yates zakończył TdF na imponującym czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, jego wynik był znacznie powyżej oczekiwań, to było jego najlepsze osiągnięcie w historii jak również jego zespołu ORICA- Bike Exchange.Przed rozpoczęciem 103 edycji TDF , zespół ORICA-BikeExchange ogłosił, że jego zawodnicy będą za wszelką cenę walczyć o najwyższe podia podczas tego najważniejszego wyścigu w tym roku. Mimo ogromnego wysiłku w walce o zwycięstwa etapowe, młody Brytyjczyk Adam Yates jechał bardzo mądrze utrzymując dobre pozycje w klasyfikacji generalnej w ciągu pierwszego tygodnia.

 

 

Wśród największych zawodników w peletonie 2016- Adam Yates ukończył TDF jako najmłodszy zawodnik TDF.
Zdjęcia: tdwsport.com

 

Gdy zamierzony cel został osiągnięty na 10 etapie kiedy to Michael Matthews wygrał ten etap, zespół postawił na bardzo dobrą wydajność Adama Yatesa w klasyfikacji generalnej. " Wiedziałem ,że Adam jest niewiarygodnie uzdolniony i utalentowany i tkwi w nim ogromny potencjał, ale z drugiej strony wiedziałem, że nie mogę go obarczyć zbyt dużą presją. To spowodowało, że utrzymywał bardzo dobre wyniki w klasyfikacji generalnej." powiedział Matt White dyrektor sportowy zespołu ORICA-BikeExchange.


Michael Matthews wygrał 10 etap 2016 TDF dla OBE.
Zdjęcie: tdwsport.com


Yates konsekwentnie awansował w klasyfikacji generalnej, spoglądając w stronę podium w Paryżu . Jednocześnie nosił białą koszulkę lidera w klasyfikacji najmłodszych zawodników. " Miałem zły dzień podczas 19 etapu i nie wiedziałem jak zareagują moje nogi, ale całe szczęście wszystko ułożyło się po mojej myśli i oto jestem, zdobyłem i utrzymałem białą koszulkę i zdobyłem czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. To osiągnięcie bardzo mnie satysfakcjonuje." powiedział szczęśliwy Yates po przekroczeniu linii mety w Paryżu.

"Nie powiedziałem , że nie jesteśmy rozczarowani , że nie zdobyliśmy podium. To dopiero mój drugi start w Tourze, mimo wszystko myślę, że i tak osiągnęliśmy dość dużo."  Analizując wynik końcowy Adama, zespół ORICA- Bike Exchange osiągnął zamierzony cel w tym imponujący wynik Yatesa w klasyfikacji generalnej. Z całą pewnością Adam Yates jest tym zawodnikiem , którego w przyszłości będziemy oglądać na kolejnych edycjach Tour de France.

zobacz backstage OBE kliknij.

 SCOTT Addict: Lekka Legenda
SCOTT Addict Team Issue Di2 to rower na jakim ścigał się podczas tej edycji TDF Adam Yates. Wykonany z włókna węglowego HMX rama i widelec, ważą tylko 790/300g.

Kiedy zapowiada się długi dzień obfitujący w dużą ilość podjazdów zespół OBE w pierwszej kolejności stawia na superlekkiego Addicta. Wyposażonego w komponenty Shimano Dura Ace Di2. Jest to silna wydajna i superlekka maszyna wyścigowa.


 

Cadence PLUS, - wybór Adam Yates

Zespół OBE jeździ w nowych kaskach SCOTT Cadence PLUS i nowym SCOTT Centric Plus.

Cadence PLUS został zaprojektowany i opracowany w ścisłej współpracy z naszymi najlepszymi zawodnikami szosowymi.
Przy jego projektowaniu wykorzystaliśmy wiedzę najlepszych naukowców od aerodynamiki aby stworzyć jeden z najbardziej opływowych i najlepiej wentylowanych kasków w swojej klasie.Cel został osiągnięty poprzez optymalizację przepływu powietrza zarówno na zewnątrz jaki wewnątrz kasku. We współpracy z MIPS udoskonaliliśmy membranę chroniącą mózg dzięki zastosowaniu naszej technologii Air SCOTT dla lepszej wentylacji.
Cadence PLUS - wejdź z głową do gry!


 

 


 

 

Centric PLUS- Wentylacja nigdy nie byłą tak doskonała jak teraz!

Centric PLUS został zaprojektowany w ścisłej współpracy z naszymi zawodnikami zarówno szosowymi jak i MTB. Wykorzystaliśmy naszą rozległą wiedzę na temat aerodynamiki aby stworzyć najbardziej opływowy i doskonale wentylowany kask w swojej klasie. Cel został osiągnięty poprzez optymalizację przepływu powietrza zarówno na zewnątrz jaki wewnątrz kasku. We współpracy z MIPS udoskonaliliśmy membranę chroniącą mózg dzięki zastosowaniu naszej technologii Air SCOTT dla lepszej wentylacji.
Centric PLUS - wejdź z głową do gry!

 

NOWA regulacja Halo fit system łatwo i komfortowo dopasuje kask do Twojej głowy
nie musisz robić tego odwrotnie.

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.