Opublikowano: 2016-09-12 00:17:49

Piąta wygrana dla SCOTT podczas Vueltaa Espana

Piąta wygrana dla SCOTT na La Vuelta
Magnus Cort Nilsen z Team ORICA-BikeExchange Wygrywa 18 etap na Vuelta a Espana , dzień po wygranej Mathisa Franka z IAM Cycling.ORICA-BikeExchange świętuje swoje trzecie zwycięstwo na tegorocznej Vuelcie. 23 latek Magnus Cort po raz pierwszy wygrał Grand Tour dzięki swojemu wspaniałemu sprintowi na koniec 18 etapu. Cały etap jechał bardzo spokojnie , na koniec oderwał się od peletonu z pięcioma innymi zawodnikami uzyskując siedmiominutową przewagę.

 

Magnus Cort Nilsen, Simon Yates i Jens Keukeleire (na górze)  Photography: tdwsport.com

ORICA-BikeExchange przeniosła się na pozycję , która umożliwiała rozpocząć walkę o pierwsze miejsce, Cort wystrzelił do przodu i po raz pierwszy w jego karierze osiągnął pierwsze miejsce podczas tak ważnego wyścigu jakim jest Vuelta, to jego pierwsze zwycięstwo w Grand Tourze. Udało mu się to osiągnąć dzięki skokowi na lewą stronę i maksymalnej prędkości jaką udało mu się rozwinąć na końcówce tego etapu .
" To naprawdę fantastyczny moment i wielkie marzenie" powiedział na mecie Cort.
" Naszym głównym celem w tej chwili jest ogólna klasyfikacja i ochrona naszych dwóch zawodników Chavesa i Yatesa, ale co jakiś czas mamy okazję powalczyć."

Od symbolu Sexu do wygranej na Grand Tour! Zobaczcie cały filmik z wygranej  kliknij.

Razem z Magnus Cort Nilsen, Team ORICA-BikeExchange i jego zawodnicy zajęli już trzy razy najwyższe miejsce w tym wyścigu. Simon Yates wygrał 6 etap, Jens Keukeleire 2 etap. Na trzy etapy przed zakończeniem zespół w klasyfikacji generalnej ma dwóch pretendentów Esteban Chaves zajmuje 3 pozycję, a
Simon Yates jest piąty.

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter