Opublikowano: 2016-09-21 08:55:02

SCOTT to Mistrz Świata w Triathlonie

Duffy wygrywa serię World Triathlon
Zawodniczka Triathlonowa SCOTT Flora Dufy została ukoronowana za fantastyczne zwycięstwo podczas wielkiego finału WTS w Meksyku.Cozumel, Meksyk. Flora Duffy znajdowała się w czołówce klasyfikacji generalnej World Triathlon Series niemal przez cały sezon. Jednak po zdobyciu tytułu Mistrza Olimpijskiego w klasyfikacji generalnej zajęła 2 miejsce tuż za Gwen Jorgensen.
Zawody w Cozumel były dla niej nie lada wyzwaniem i wzorem poprzednich startów od razu po wyjściu z wody zajęła pozycję liderki pozostawiając w tyle dwie brytyjki Jessice Learmonth i Lucy Hall.


Jorgensen ukończyła pływanie zaraz po Duffy i stanęła od  razu do silnego ataku. Dzięki czemu mocno zbliżyła się do liderki i wspólnie z nią były na samym początku.
Duffy po przekroczeniu linii mety powiedziała: " Jestem wdzięczna , że Lucy  i Jessica wspierały mnie podczas tego triathlonu."


Po ucieknięciu od peletonu , utworzyła się uciekająca trójka, która odjechała o ponad minutę od pozostałych. Duffy po raz kolejny pokazała , że jest wstanie bardzo szybko jechać na swoim rowerze." Zawsze mam nadzieję i życzę sobie dobrego dnia podczas każdych startów i ten dzień właśnie taki był ,idealny i dzięki niemu udało mi się osiągnąć ten wspaniały wynik na , który bardzo czekałam."
Duffy podczas biegu uzyskała kilku sekundową przewagę nad swoją największą rywalką Jorgensen.

Wygrane  Mistrzostwa Świata powiększają jej portfolio. Duffy jest również bardzo dobrą zawodniczką w Cross Triathlonie, uwielbia ścigać się w wyścigach kolarskich MTB. Ten Mistrzowski tytuł jest jej największym sukcesem w karierze.

 

Flora Duffy
Zdjęcia: Wagner Araujo, Russ Ellis, Sebastian Schieck

 


SCOTT Foil Premium

SCOTT Cadence Plus

SCOTT Tri Carbon

 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.