Opublikowano: 2017-01-06 12:59:27

Poznaj nowe rowery naszego Teamu ORICA-SCOTT

2017 ORICA-SCOTT Rowery

Tour Down Under to pierwszy z dużych wyścigów 2017 roku.  Poznaj nowe rowery teamowe ORICA-SCOTT.Z początkiem Nowe Roku 2017, SCOTT stał się tytularnym sponsorem zespołu Orica teraz występujący jako ORICA-SCOTT. Podczas pierwszego wielkiego wyścigu Tour Down Under, który rozpocznie się 14 stycznia, zawodnicy po raz pierwszy pojadą na nowych rowerach SCOTT Foil RC oraz Addict RC.

ORICA-SCOTT

Zawodnicy będą mieli do wyboru aerodynamicznego Foila RC i ultra lekkiego Addicta RC. Oba modele są jednymi z najlżejszych rowerów dostępnych na rynku  rowerów szosowych. Do etapów czasowych będą wykorzystywać Plasmą.

Foil RC ORICA-SCOTT
Foil RC ORICA-SCOTT to model zgodny z naszą linią RC, rowery będą wyposażone w komponenty marki SYNCROS oraz nową grupę Shimano Dura-Ace. Konstrukcja Racing Concept reprezentuje w 100% ducha wyścigu. Linia RC to nie tylko rowery to również pełna gama produktów od stóp do głów.

 

Koncepcja Racing Concept odzwierciedla w 100% ducha wyścigu to bezkompromisowe produkty.Aerodynamika, Komfort, Integracja - Technologia Foila
Nie ma wątpliwości, że nowy Foil RC to rasowa maszyna wyścigowa, wyposażona w najlepsze komponenty , które sprawiają, że jest to rower naprawdę wybitny. W pełni zintegrowana aerodynamiczna kierownica Syncros oferuje najlepsze parametry opływu powietrza w każdych warunkach. Napęd to najnowsze dzieło Shimano Dura-Ace Di2.

Waga ramy to jedyne 945 gramów, a waga widelca to niespełna 335 gramów ( podana waga dotyczy rozmiaru M). Foil jest jednym z najlżejszych rowerów aero dostępnych na rynku. Przez badania, zdobyliśmy opinie iż model ten jest naprawdę wyjątkowo sztywny w odniesieniu do transferu mocy, a zarazem elastyczny w strefach oczekiwanego komfortu. Specjalnie dla naszych zawodników oraz naszych klientów, którzy preferują zarazem sztywny jak i elastyczny rower poprawiliśmy te parametry w nowym modelu w porównaniu do poprzednika.

Oprócz widocznych ulepszeń konstrukcyjnych w zakresie aerodynamiki i integracji , komfort jazdy nowym Foilem został znacząco podwyższony.

Komponenty Syncros

Zawodnicy ORICA-SCOTT będą używać w swoich rowerach najnowszych komponentów Syncros, między innymi zintegrowanej z mostkiem kierownicy  RR1.0 Aero bar oraz siodła RR1.0 i sztycy podsiodłowej FL1.0 SL.
Zupełnie nowy, w pełni zintegrowany kokpit RR1.0 Syncros został na nowo zaprojektowany specjalnie do modelu Foil tak aby rower był jeszcze bardzie aerodynamiczny. Te jego właściwości zostały poprawione dzięki kształtowi kierownicy, które zbudowana jest z profilu F01.  

 

 

Dzięki przemyślanemu prowadzeniu przewodów zarówno od przerzutek jak i hamulcowych, rower uzyskał czysty w pełni aerodynamiczny wygląd.

SCOTT Addict: Legenda lekkości
Addict RC Di2 składa się z ramy wykonanej  z włókien karbonowych HMX. Rama ważąca 790 gramów, a widelec jedynie 300 gramów, tworzą idealne rozwiązanie dla rowerów lubiących ostrą wspinaczkę górską. Dodatkowo wyposażony w elektroniczną grupę Shimano Dura-Ace oraz liczne komponenty wykonane z najwyższej jakości karbonu. To wszystko tworzy rasową maszynę wyścigową, o masie piórkowej.

 

ORICA-SCOTT Addict RC. Zdjęcia: Fred Leiser / Niall Bouzon

 

Zapisz

Zapisz

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.