Opublikowano: 2017-02-27 22:36:39

TC Chrobry SCOTT Głogów 2017

Przygotowania do sezonu 2017 w ekipie głogowskich młodzieżowców nabierają tempa. W stosunku do poprzedniego sezonu zaszły zmiany w składzie zespołu. Po skończeniu wieku młodzieżowca dwóch naszych zawodników - Mateusz Grabis i Jakub Najs będzie reprezentować barwy Continental Team Voster Uniwheels.

W 2017 roku sponsorem strategicznym będzie Firma SCOTT, która wyposażyła naszych zawodników w lekkie, światowej klasy rowery SCOTT ADDICT 10 oraz kaski, buty i okulary.

Ponadto nasz klub będą wspierać:

Grupa będzie w dalszym ciągu finansowana przez miasto Głogów, które znane jest  ze swojej otwartości na sport.
W 2017 roku w ekipie ścigać się będą zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i zawodnicy przechodzący z wieku juniora do młodzieżowca, w tym uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy.
Skład TC Chrobry SCOTT Głogów: Piotr Konwa, Dawid Gieracki, Damian Wsół, Jędrzej Borowski, Kamil Turek, Łukasz Ochocki, Jakub Jąkała, Artur Jatczak, Adam Jagieła, Jakub Murias, Dawid Kloc, Paweł Szóstka, Dawid Adamczyk.
Pieczę nad ekipą sprawować będą: Prezes TC Chrobry Głogów Leon Niwczyk, Bolesław Bałd – dyrektor sportowy, Radosław Bałd – trener oraz mechanicy – Marek Angier i Mirosław Jatczak.


Zawodnicy rozpoczęli przygotowania do sezonu na grudniowym zgrupowaniu w COS OPO Cetniewo.
W dniach 12-26 marca 2017 cała ekipa wyjeżdża na zgrupowanie do Lloret de Mare, gdzie będzie szlifowała formę przed zbliżającym się sezonem. Po zgrupowaniu wystartujemy w dwóch klasykach we Francji.

Pierwsze polskie starty to XXXII Ogólnopolski Wyścig Kolarski "Szlakiem Bursztynowym - Hellena Tour 2017" oraz kryterium w Dzierżoniowie i dzień później Otwarcie sezonu Ślężański Mnich w Sobótce.

W sezonie 2017 planowany jest udział w około 60 wyścigach, z których najważniejsze, w okresie przygotowawczym do Mistrzostw Polski w Gdyni,  to:

wyścigi etapowe UCI

  • Karpacki Wyścig Kurierów,  w tym roku rozgrywany na terenie Wegier   i Polski
  • Szlakiem Grodów Piastowskich – ekipa będzie miała okazję zaprezentować się przed własnymi kibicami, gdyż start do jednego z etapów nastąpi w Głogowie

klasyki UCI z cyklu Europa Tour

  • cztery wyścigi Visegrad V4 Race rozgrywane w Słowacji, Czechach, na Węgrzech i w Polsce
  • Korona Kocich Gór i Dolina Baryczy Trzebnica
  • Memoriał Grundmana i Wizowskiego Milicz -Żmigród

 

Zapisz

Zapisz

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.