Opublikowano: 2017-02-27 22:53:32

Drużyna kolarska Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team z ambitnymi planami na sezon 2017

Nowy rok to nowe możliwości dla drużyny kolarskiej Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Podczas konferencji prasowej utytułowani zawodnicy zespołu podsumowali swoje dokonania w minionym sezonie oraz zdradzili plany na rok 2017.

24 lutego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano zespół Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.  Jego skład tworzy elita polskiego kolarstwa górskiego, w  tym zawodnicy z mistrzowskimi tytułami i olimpijczycy: Marek Konwa, Katarzyna Solus-Miśkowicz, Michalina Ziółkowska, Michał Ficek, Marceli Bogusławski i Jakub Zamroźniak. Zawodnikami opiekuje się Bogdan Czarnota, który jest aktualnym trenerem kadry narodowej.

Zespół Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team założono w 2013 roku. Na początku drużyna składała się z amatorów kolarstwa górskiego. W 2015 roku nastąpiło przekształcenie w profesjonalny team kolarstwa górskiego i przełajowego, który na początku 2017 roku został zarejestrowany w UCI (Międzynarodowej Unii Kolarskiej). Trenerem zespołu jest Bogdan Czarnota, utytułowany zawodnik, zdobywca Pucharu Europy w Maratonie, Pucharu Polski w klasyfikacji generalnej w 2010 r. oraz srebrny i brązowy medalista Drużynowych Mistrzostw Polski.

Zawodnicy zanotowali bardzo udany początek roku, zdobywając tytuł drużynowego Mistrza Polski w kolarstwie przełajowym w sezonie 2016/2017 oraz dwa tytuły indywidualnych mistrzów Polski. W nowym sezonie drużyna stawia przed sobą ambitne cele, związane ze startami w najbardziej prestiżowych zawodach w kolarskim kalendarzu.


Katarzyna Solus-Miśkowicz
W ubiegłym sezonie największym sukcesem zawodniczki było uzyskanie kwalifikacji na Igrzyska w Rio, gdzie miała reprezentować nasz kraj w kolarstwie górskim. Niestety w wyniku nieszczęśliwego wypadku zawodniczka złamała obojczyk. Kasia nie poddała się jednak i już na początku tego roku z sukcesem rozpoczęła zmagania w nowej dla siebie dyscyplinie, czyli w kolarstwie przełajowym (tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii elita kobiet). Na konferencji Kasia zapowiedziała, że w 2017 jej głównym celem będą  występy w Pucharach Świata i kwalifikacja do Mistrzostw Świata w Australii.

Michalina Ziółkowska
Michalina jeździ w barwach Volkswagena od 2015 roku. Ta utytułowana zawodniczka maratonów górskich w poprzednim sezonie zajęła wysoką 2. lokatę w UCI Marathon Series w Sellaronda Hero oraz w Azores MTB World Series Marathon, Ponta Delgada. Michalina w tym roku planuje  utrzymać swoje bardzo dobre wyniki w maratonach serii UCI Marathon Series i walczyć o wysoką lokatę w mistrzostwach Polski w maratonie MTB.

Michał Ficek
Michał to dwudziestopięcioletni kolarz specjalizujący się w startach długodystansowych. Za swój największy sukces uważa zwycięstwo i pobicie rekordu trasy Uphill Race Śnieżka w Karpaczu. Michał w tym roku zamierza   skupić się na startach z cyklu Pucharu Polski w maratonach MTB i wybranych startach zagranicznych.

Marceli Bogusławski
Pochodzący ze Sławna zawodnik dołączył do zespołu we wrześniu ubiegłego roku. Jego wiodącą dyscypliną jest olimpijska odmiana kolarstwa - XCO oraz kolarstwo przełajowe. Największy sukces Marcelego to 10. miejsce na Mistrzostwach Świata XCE oraz mistrzostwo Polski w  kategorii do lat 23 w kolarstwie przełajowym. W nowym sezonie Marceli celuje w starty w Pucharze Świata i Pucharze Polski.

Marek Konwa
Obecnie najbardziej utytułowany polski kolarz górski. W barwach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team startuje od listopada 2016. Jest dziesięciokrotnym Przełajowym Mistrzem Polski i dziesięciokrotnym Mistrzem Polski w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego. W tym roku dla Marka najważniejsze będą starty w zawodach Pucharu Świata, Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Polski.

Jakub Zamroźniak
Specjalizujący się w wyścigach XCO, Jakub Zamroźniak jest zawodnikiem o najkrótszym stażu w zespole. Jako swój największy sukces ocenia Mistrzostwa Europy w Szwecji, gdzie zajął 22. miejsce i zdobycie Pucharu Polski w kategorii do lat 23. W nowym sezonie zawodnik będzie startował w Pucharze Świata w XCO i w niektórych edycjach Pucharu Polski w maratonie MTB.

 

Zapisz

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.