Opublikowano: 2017-03-19 22:52:15

SCOTT-SRAM Gotowy do walki w 2017

Nowa Era dla SCOTT-SRAM MTB Racing

Numer 1 w światowym XC MTB Team SCOTT-SRAM startuje w nową erę w jeszcze mocniejszym składzie niż dotychczas. Przedstawiamy nowych członków i partnerów dobrze znanego Wam zespołu w przededniu Cape Epic 2017.
 
Stellenbosch, Południowa Afryka. Zaledwie cztery dni przed rozpoczęciem Absa Cape Epic nasz zespół prezentuje swoje wyścigowe rowery, na których stanie do pierwszego  w tym sezonie wieloetapowego wyścigu.
Mistrzowie olimpijscy Jenny Rissveds i Nino Schurter wraz z resztą zespołu SCOTT-SRAM MTB Racing  wyjechali na trzy dniowe spotkanie z mediami do rowerowej mekki Stellenbosch. Celem spotkania jest przedstawienie planów na najbliższy czas oraz długofalową wizję zespołu w okresie najbliższych 4 lat .

Zobacz klip o Zespole

 

Thomas Frischknecht, Nino Schurter, Andri Frischknecht, Matthias Stirnemann, Jenny Rissveds

 

Zespół ma nowych zawodników i nowych partnerów. Szwajcar Matthias Stirnemann, 5 w rankingu UCI World ,będzie mocnym wsparciem dla zespołu, będzie partnerem Nino Schurter podczas tegorocznego  Cape Epic. Zapowiada się zatem jeden z najmocniejszych zespołów  w tym sezonie. 

 

“Dołączenie do zespołu było moim marzeniem. Nie mogę się doczekać wspólnych wyścigów z Mistrzami Olimpijskimi.  Niecierpliwie czekamy na wyzwania  sezonu 2017 wspólnie z  Nino Schurterem.”

Matthias Stirnemann

 

 

 

 

 

 

Matthias Stirnemann: “Marzenie stało się prawdą - dołączam do najlepszego zespołu na świecie gdzie moimi partnerami będą najlepsi z najlepszych Jeny i Nino, to ogromny przywilej móc tworzyć razem z nimi zespół. Nie mogę doczekać się wspólnych startów w tym sezonie razem z Nino. W ostatnim czasie spędziliśmy dużo czasu razem na wspólnych treningach w Południowej Afryce. Duch w zespole jest absolutnie wyjątkowy, rowery i całe wsparcie techniczne jest na najwyższym poziomie. Co mogę powiedzieć; jesteśmy gotowi do walki w tym sezonie i wszystko jest dopięte ma ostatni guzik.  ”


Jenny Rissveds "Moje życie zmieniło się z dnia na dzień po zdobyciu złota olimpijskiego. Nie bardzo wiedziałam co z tym tytułem się wiąże byłam przytłoczona ilością pozytywnych wibracji jakie do mnie docierały i docierają z całego rowerowego świata , zwłaszcza od młodych rowerzystek. Będąc dla nich wielką inspiracją to jest niezwykłe uczycie w moim życiu.  Jestem świadoma ogromnej roli jaka na mnie spadła; bycie ambasadorką ich wszystkich. Jestem bardzo podekscytowana pozycji jaka mi przypadła w świecie XC na nowy sezon. Nie tylko dlatego , że startuje wraz  z całym zespołem w zbliżającym się Cape Epic ale również dla tego że w Pucharze Świata wystartuję jako złota medalistka olimpijska. Ten sezon będzie wyjątkowy, specjalny  i nie mogę się go doczekać, będzie to sezon pełen wielkich wydarzeń. Start w elicie w australijskim Cairns  na pewno będzie bardzo osobisty.

 

“Nie bardzo wiedziałam co z tym tytułem się wiąże i byłam przytłoczona ilością pozytywnych wibracji jakie do mnie docierały i docierają z całego rowerowego świata , zwłaszcza od młodych rowerzystek. Będąc dla nich wielką inspiracją;
jest to niezwykłe uczycie w moim wieku.”

Jenny Rissveds, Mistrzyni olimpijska

 

 

Patrząc ze sportowego punktu widzenia, Rissveds powiedziała: “Nie postawiłam sobie konkretnych celi tak jak miało to miejsce w minionym roku , ale jak sami dobrze wiecie posiadanie dwóch złotych medali olimpijskich oraz dwóch mistrzowskich tytułów Pucharu Świata zobowiązuje. Jednakże  istnieje coś więcej niż tylko wyniki w kolarstwie górskim, to kontynuacja sukcesów. Skupiam się aby osiągnąć na każdym z moich startów pierwsze lub drugie miejsce na podium. Wiem,  że jestem częścią najlepszej drużyny z wielkim duchem,
a " Złoto" zbyt dużo dla mnie znaczy."

 


 


Nino Schurter: “Górskie wyścigi na najwyższym poziomie potrzebują silnych partnerów  z innowacyjnym zarządzaniem produktem  i wsparciem. Miło jest widzieć najlepsze marki  z branży rowerowej, które wspólnie z nami tworzą coś więcej niż drużynę na najbliższe parę lat. Osobiście chcę w tym sezonie obronić tytuł Mistrza Świata. Najbardziej  jestem ukierunkowany na start w zawodach Pucharu Świata, nie tylko interesuje mnie ten sezon ale także perspektywa długoterminowa. Chce zobaczyć jeszcze więcej ekscytujących pojedynków z Absalonem , ale także z innymi silnymi facetami."

 

“Górskie wyścigi na najwyższym poziomie potrzebują silnych partnerów  z innowacyjnym zarządzaniem produktem  jaki wsparciem. Miło jest widzieć najlepsze marki  z branży rowerowej, które wspólnie z nami tworzą coś więcej niż drużynę na najbliższe parę lat.”

Nino Schurter, Olympic Champion

 

 

 

 

 "Bardzo się cieszę z okazji zbliżającej się wieloetapówki to jest jeden z bardziej wymagających  wyścigów, pełen brutalnej walki. Wystartuje w nim w parze z moim nowym kolegom z zespołu Matthiasem Stirnemannem, on jest w bardzo dobrej formie."

 Silne Partnerstwo, Szybsze rowery

SRAM jest świetnym partnerem od samego początku zespołu czyli od 2002 roku, a teraz przedłużył współprace do roku 2020. Teraz występuje jak sponsor tytularny. RockShox jest naszym nowym partnerem od zawieszenia

Zespół ściga się na wyjątkowo szybkich kołach DT SWISS już od kilku lat. Nasze rowery  SCOTT Spark i Scale RC 900 World Cup wyposażone są w komponenty  SYNCROS . Dostawcą opon jest MAXXIS. Nino wygrał zeszłoroczne Igrzyska Olimpijskie na oponach Maxxis, w tej marce tkwi bardzo duży potencjał w rozwoju opon przyszłości. Odzież rowerową jak i poza rowerową dostarcza nasz długo letni partner ODLO . Kontynuujemy naszą współpracę ze szwajcarskim wydawcą karty kredytowej  CORNERCARD.
Alex Rafferty, SRAM PR & Marketing powiedział: "Z naszej perspektywy, jesteśmy w SRAM bardzo podekscytowani , że w dalszym ciągu i z większym zaangażowaniem  będziemy wspierać najpotężniejszy zespół cross country na  świecie. Drużynę aktualnych i bez wątpienia przyszłych mistrzów. "


"Pasja inspirująca ludzi to właśnie na to stawiamy w naszej firmie SRAM. Jest to na pewno wartość i siła tej drużyny"

Alex Rafferty,
PR & Marketing SRAM

 

 

 


"Jenny zapisała się w kartach historii kolarstwa górskiego ona ma wielką pasję do tego co robi. Uwielbia inspirować zawodników, zwłaszcza młodszego pokolenia, którzy starają się ją naśladować.

Wyścigi Cross country zawsze były i będą jednym z naszych filarów pasji do kolarstwa górskiego. Jest to dyscyplina, która zachęca ludzi do tego sportu. Od lokalnych wyścigów, przez krajowe a następnie Puchar Świata, aż po Igrzyska Olimpijskie takie jest XC. Jesteśmy w pełni zaangażowani w tą dyscyplinę, dajemy 100% siebie wraz z SCOTT-SRAM MTB Racing Team."Mistrzowski wybór- SCOTT Spark & Scale RC 900 World Cup

Mistrzowie Olimpijscy Nino Schurter i Jenny Rissveds oraz reszta zespołu wybrała  nowego Sparka RC 900 World Cup i Scale RC 900 World Cup.

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

 

 

 Zapraszamy na nową stronę internetową zespołu
scott-sram.com 

 

 

Zdjęcia : Hoshi Yoshida, Martin Bissig, Jochen Haar, Fred Leiser

Zapisz

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.