Opublikowano: 2017-03-21 21:40:10

Pierwsze i drugie miejsca na Cape Epic Prologue

Epicki start SCOTT-SRAM MTB Racing podczas Cape Epic 2017

Jenny Rissveds/Thomas Frischknecht wygrywają w kategorii mieszanej natomiast Nino Schurter/Matthias Stirnemann finiszują na drugiej pozycji w kategorii elita mężczyźni.
Światowy zespół numer jeden XC MTB Team bardzo wyróżniał się swoim strojem.Meerendal, Południowa Afryka. 2017 edycja Absa Cape Epic wystartowała jak w zawsze warunkach wysokiej i temperatury i tumanach kurzu. SCOTT-SRAM MTB Racing ukończył prolog na drugiej pozycji w klasyfikacji zespołowej tuż za zespołem Manuela Fumica i Henrique Avancini ze stratą 1,36 minuty.
" To był bardzo udany start dla mnie i mojego partnera Matthiasa. Było cholernie gorąco zero wiatru, tumany kurzy wzbite w powietrze przez koła rowerów. Pomimo tych nie sprzyjających warunków zajęliśmy 2 miejsce" powiedział mistrz olimpijski Nino Schurter.

Zobacz Teaser z pierwszego etapu

 

Nino Schurter i Matthias Stirnemann przybyli na linię mety jako drudzy.
Zdjęcia: Jochen Haar & Michal Cerveny

 

“Przyjechaliśmy tu aby wygrywać etap po etapie , dziś porostu nam nie wyszło. Patrząc na kolejne etapy, które są przed nami w tym tygodniu musimy trzymać się w pierwszej trójce. Naszym celem jest podium”, dodał Nino.

SCOTT-SRAM najmłodsza broń  Michiel van der Heijden  Andri Frischknecht ukończyli na 12 miejscu.

Rissveds i Frischknecht zajmują pozycję lidera w kategorii mieszanej

Mistrzyni Olimpijska Jenny Rissveds i jej partner Thomas Frischknecht (SCOTT-SRAM Nextlevel) prowadzą z przewagą 1.44 minuty nad Hermanusem

 

“Jesteśmy przyzwyczajeni do wspólnej jazy znamy się bardzo dobrze, wiemy na co nas stać. Mieliśmy bardzo  dobrą strategię podczas pierwszego etapu. Ja prowadziłem podczas zjazdów, natomiast Jenny obejmowała prowadzenie podczas podjazdów. Ten wyścig to jest fantastyczna zabawa, bardzo się cieszę , że mogę ponownie ścigać się tutaj "powiedział Thomas Frischknecht.

Thomas Frischknecht
Dyrektor Zespołu
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

 

 

 

"Bardzo fajnie bawiliśmy się podczas pierwszego etapu, pomimo, że było bardzo gorąco, a trasa była trudna ale podobało nam się bardzo. Mieliśmy bardzo dobre tempo przez cały etap, czuję się naprawdę cool i chce wygrać"

Jenny Rissveds,
Mistrzyni Olimpijska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiejszy etap liczy 101 kilometrów przenosimy się do miejscowości Hermanus tam gdzie startował Epic w 2008 roku, podczas tego etapu mamy do pokonania 2300 m przewyższeń.


Wybór Mistrzów- SCOTT Spark & Scale RC 900 World Cup

Mistrzowie Olimpijscy Nino Schurter i Jenny Rissveds postawili w tym roku wybór na nowego Sparka RC 900 World Cup i  Scale RC 900 World Cup. 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.