Opublikowano: 2017-03-26 16:33:39

Jenny Rissveds najszybszą kobietą na Cape Epic

Mieszany Team na podium, Schurter drugi

Jenny Rissveds i Thomas Frischknecht celebrują ich trzecie zwycięstwo podczas tegorocznego Cape Epic,  Nino Schurter i Matthias Stirnemann zostali pokonani.Caledon, Południowa Afrika. Temperatura poszybowało do ponad 30 kresek dlatego 2 etap został skrócony do 62 km zamiast planowanych 102 km.

Zobacz Teaser z drugiego etapu

 

Nino Schurter i jego partner  Matthias Stirnemann podczas 2 etapu z Hermanus do Caledon, Południowa Afryka
Zdjęcia: Michal Cerveny & Jochen Haar


Skrócenie dystansu nie oznaczało, że będzie łatwiej pomimo wysokiej temperatury tempo było bardzo wysokie. Nic dziwnego , że na czele uplasowali się czołowi zawodnicy XC. " Ten etap był rzeczywiście  jak nie jeden wyścig XC było bardzo szybko z kilkoma atakami." powiedział Schurter. "Byliśmy jednymi z pierwszych, którzy zaatakowali od samego początku od pierwszej wspinaczki, wspólnie z Manuelem Fumic i jego partnerem. " dodał Nino.

 

 

Druga połowa wyścigu okazała się szybkim roller costerem na zakurzonych ścieżkach. Jaroslav Kuhlavy i Christoph Sauser po raz pierwszy wyszli na prowadzenie tuż za nimi jechał zespół Nino. Ostatecznie liderzy Femic i Avancini zajęli trzecie miejsce  natomiast w klasyfikacji generalnej posiadają ponad trzy minutową przewagę nad Sauserem i Kuhlavym.

Jenny Rissveds i Thomas Frischknecht udało im się powiększyć przewagę w kategorii mix do ponad 3 minut i 30 sekund. Jenny była pierwszą kobietą , która dojechała do mety pokonując mocny zespół kobiecy w kategorii Elita.
"Wczorajszy etap nie należał do najłatwiejszych , ale dziś noga Jenny bardzo dobrze podawała dzięki czemu udało nam się uciec w sekcji singletrack doganiając męską grupę zawodników . Jutrzejszy etap nie będzie bardzo brutalny." powiedział menedżer zespołu Thomas Frischknecht.

3 etap to  78km / 1650m  przewyższeń to trasa wokół Greyton i Genadendal ze starem i metą w  Elandskloof.
Tu znajdziesz najnowsze zdjęcia kliknij


 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.