Opublikowano: 2017-03-26 20:32:06

Potrójne zwycięstwo dla SCOTT-SRAM MTB Racing na Cape Epic

SCOTT-SRAM dominują piąty dzień z rzędu na Epic
Pierwsze i drugie miejsce podczas 4 etapu Absa Cape Epic należy do nas!


Oak Valley, Południowa Afryka. Nasi najlepsi specjaliści od XC pokazali podczas dzisiejszego etapu swoją świetną formę . Cape Epic należy do jednych  z najtrudniejszych wieloetapówek na świecie. Adri Frischknecht i jego partner Michiel van der Heijden pokonali swoich kolegów z zespołu SCOTT -SRAM Nino Schurtera i Matthias  Stirnemanna. Dzięki temu zwycięstwu awansowali z 9 pozycji na 5, Nino i Matthias są na 2 pozycji w klasyfikacji generalnej ze stratą 1,42 min. do Fumica i Avancini. Kuhlavy i Sauser klasyfikują się na 3 pozycji ze stratą 33 sekund do Nino.
Andri Frischknecht jest najmłodszym zwycięzcą w historii tego wyścigu.

Zobacz materiał video z 4 etapu

Wymarzony zespół- SCOTT-SRAM MTB Racing wygrał dziś . Michiel van der Heijden, Andri Frischknecht, Nino Schurter, Jenny Rissveds, Thomas Frischknecht & Matthias Stirnemann.
Zdjęcia:  Michal Cerveny, Jochen Haar, Greg Beadle & Nick Muzik


"Nigdy nie jeździmy z planem , my po prostu kochamy pedałować." powiedział Schurter. " Dzisiejszy etap okazał się bardzo dobry dla nas to fantastyczne wspólnie móc przekroczyć metę z całym zespołem. Ostatni podjazd to była jedna wielka męka po bardzo piaszczystym podłożu, ale cała nasz czwórka spisała się na medal i udało nam się  uciec. Jestem nie zwykle dumny, z naszego zwycięstwa to naprawdę jest zespół marzeń."

 

 

Andri Frischknecht jest bardzo podekscytowany ze swojego wyniku."Jesteśmy bardzo szczęśliwi i bardzo zaskoczeni, naszym celem było przetrwać te 112 km , a tu okazało się , że pokonaliśmy wszystkich. Wspólna jazda z Ninio i Matthiasem była wspaniałą motywacją. Ten moment na ostatni piaszczystym podjeździe, kiedy dotarło do nas, że podium może być nasze.Rozpoczęła się straszna wspinaczka, ale udało nam się.  Fantastyczne jest móc wygrać ten niesamowity wyścig całą paczką.

Jenny Rissveds i Thomas Frischknecht nadal dominują w kategorii mieszanej. Zespół SCOTT -SRAM Next level wygrywa piąty dzień z rzędu  osiągając 25 minutową przewagę nad Granta Ushera i Amy Beth McDougal. Jenny po raz pierwszy wystartowała w tym epickim wyścigu, który bardzo wzbogaca jej doświadczenia. Ogromnym wyzwaniem dla całego zespołu będzie dzisiejszy etap Queen, więc wczorajsze popołudnie upłynęło pod znakiem aktywnej regeneracji.


Etap 2 miał 112 km rozpoczynał się Elandskloof niedaleko Greyton, a kończył się Oak Valley w Elgin. Ten etap był idealny dla naszych specjalistów od XC: Nino rzucił rękawicę wszystkim i jednocześnie służył wsparciem i pomocą jego młodszemu koledze Frischknechtowi dzięki temu cały zespół wspólnie przekroczył linię mety.

Dzień zaczął się z niską temperatura i mocno zachmurzonym niebem - była to istna ulga dla wszystkich zawodników, którzy byli już mocno zmęczeni wysoką temperaturą , która towarzyszyła im od samego początku. Ale już od samego startu tempo było bardzo wysokie, przez większą część wyścigu grupa Elity trzymała się razem prowadzili Hector Paez ze swoim partnerem Maxem Knoxem.
Nasz zestaw wyścigowy składający się z czterech naszych zawodników pokonał ich z przewagą aż 45 sekund.

Podjazd pod przełęcz Botrivier rozstrzygnął ostateczną walkę, był bardzo trudny i bardzo piaszczysty. Nasze dwa zespołu SCOTT  prowadziły cały czas podczas podjazdu , na samym szczycie ich rywale Sauser i Kuhlavy mieli problem techniczny.


 

 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.