Opublikowano: 2017-04-08 09:10:36

Mat Hayman i jego specjalna edycja Foil na Paris-Roubaix

Mat Hayman i jego Foil na Paris-Roubaix

Mathew Hayman 2016 Paris-Roubaix jego zwycięstwo będzie pamiętane z wielu powodów , jednym z nich jest to, że po raz pierwszy w w historii wygrał rower szosowy aerodynamiczny. Dziś chcemy Wam przedstawić najnowszą wersję Foila RC specjalnie stworzoną na 16 edycję Roubaix.Paris/Roubaix, Francja. Serca co poniektórych fanów na myśl o zeszłorocznym zwycięstwie zaczynają bić mocniej.Hayman powraca do gry po dość poważnym złamaniu i weźmie udział po raz 15 w legendarnym wyścigu potocznie zwanym  "Piekłem Północy"

 

Specjalny rower dla specjalnego zawodnika - SCOTT Foil RC w limitowanym malowaniu na 16 edycję Paris - Roubaix. Zdjęcia: Niall Bouzon.


Zaprojektowaliśmy specjalną edycję Foila aby uczcić i podziękować za zeszłoroczne zwycięstwo. Nasz nowy projekt jest silnie związany z jego pochodzeniem i jego miłością do Piekła Północy. Malowanie jest wynikiem geometrycznej interpretacji wibracji kamienia brukowego , które przebiega przez cały rower, tworząc z boku przy główce ramy narodowy symbol Australii kangura. Kolorystyka nawiązuje do barw narodowych Australii , ale w bardziej " ziemistych " barwach aby oddać kurz i brud jaki panuje na trasie Paris - Roubaix. Na górnej rurze jest specjalna naklejka ze słowami : Zawsze jedź".

“Kiedy dorastałem na ten moment mówiło się gorączka nowego roweru. To uczucie kiedy dostajesz nowy rower i na niego wsiadasz i jedziesz. Nawet po tylu latach obcowania z rowerami ten moment jest wyjątkowy. Nowy rower specjalnie   dla mnie spersonalizowany tego uczucia nic nie jest wstanie zastąpić. ,” powiedział  Hayman.

 

 

“Projektanci SCOTT i ja wymyśliliśmy coś bardzo osobistego dla mnie czego będę używał z wielką dumą. Nie mogę się doczekać aby rozpocząć wyścig na moim nowym Foilu już w najbliższą niedzielę. Ten rower w zeszłym roku dodał mi skrzydeł, miejmy nadzieję, że w tym roku będzie tak samo. . Jak tylko coś będzie szło nie tak muszę tylko spojrzeć na naklejkę na górnej rurze , która ma być motywatorem do walki. Wyścig kończy się dopiero, jak dojedziesz do mety. ”
Mathew Hayman, Team ORICA-SCOTT

 

 

 

 

 “Dla SCOTT to zwycięstwo było prawdopodobnie największym sukcesem jakiego dokonaliśmy w historii roweru szosowego. Wygraliśmy 4 z 5 wielkich wyścigów mieliśmy koszulkę lidera we wszystkich trzech Grand Tourach, ale zwycięstwo w Paris -Roubaix to był nadal wierzchołek góry lodowej dla mnie." powiedział Pascal Ducrot wiceprezes SCOTT Sports SA
"Nigdy nie zapomnę , kiedy oglądałem wyścig przed TV  w domu i zacząłem płakać. Ten wyścig był dla mnie wyjątkowy z bardzo zasłużonym zwycięstwem i właśnie dla tego jestem tak bardzo szczęśliwy i przekazując mu ten rower chce podziękować za to.  ” dodał Ducrot.

 

Foil RC
Podczas gdy wiele rowerów szosowych aero zyskuje uznanie za zbyt sztywne i agresywne - SCOTT Foil , że jego konstrukcja aerodynamiczna w połączeniu z nogą kolarza może zdziałać bardzo wiele i tworzą bardzo dobre połączenie. Paris - Roubaix to wyścig gdzie średnia prędkość waha się w okolicach 44 km/h  , aerodynamiczna przewaga Foila jest najlepszym rozwiązaniem aby wygrać ten najbardziej prestiżowy wyścig jedno dniowy  na świecie. To, że Foil jest czymś więcej niż rowerem aerodynamicznym na trudne drogi może świadczyć wybór naszego zespołu ORICA - SCOTT , który już od ponad dwóch lat uzytkuje go. Niezliczone zwycięstwa Caleba Ewana, Simona Gerransa i reszty drużyny pokazały całemu światu , że ten rower zbudowany jest z myślą o szybkości.

Specyfikacja roweru FOIL Mat Hayman Edycja Specjalna  Parix-Roubaix:

 • Rama z widelcem: SCOTT Foil RC XL
 • Mostek:  Integrated SCOTT Foil 130mm - 6°
 • Kierownica: Syncros Compact 40
 • Przednie hamulce: Shimano Dura-Ace direct-mount
 • Tylne hamulce: Shimano Dura-Ace direct-mount
 • Klamki hamulcowe : Shimano Dura-Ace Di2
 • Przednia przerzutka: Shimano Dura-Ace Di2
 • Tylna przerzutka: Shimano Dura-Ace Di2
 • Korbowód: SRM Shimano 11-speed, 53/44T
 • Pedały: Shimano 9000 Dura-Ace
 • Koła: Shimano C-35 tubular
 • Opony: Continental Competition Pro LTD, 28mm
 • Siodło: Syncros RR STD wide
 • Sztyca pod siodłowa: Syncros Foil
 • Komputer: SRM Power Control 8

ZapiszChcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter