Opublikowano: 2017-04-25 21:39:20

Nino Schurter kolejny raz zajmuje najwyższe podium na Sea Otter

Schurter kolejny raz zajmuje najwyższe podium na  Sea Otter

Sea Otter Classic pozostaje dobrym wydarzeniem dla  SCOTT-SRAM MTB Racing. Kolejne dwa zwycięstwa zapisane  w kartach historii!

Monterey, Kalifornia. Dwoje naszych mistrzów olimpijskich kontynuuje swoją dobrą passę w tym sezonie. Nino wygrywa zawody XC i zajmuje drugie miejsce w krótkim dystansie, Jenny natomiast odwrotnie krótki wygrywa , a druga pozycję zajmuje w XC.

27 edycja Sea Otter Classic to największe wydarzenie rowerowe w Ameryce Północnej, przyciąga wielu fanów kolarstwa MTB.

Nazwa mówi wszystko. Sea Otter jest klasykiem w kalendarzu wyścigów górskich już od wielu lat. Festiwal cieszy się wielką popularnością w Ameryce Północnej przyciągając ponad 50000 fanów kolarstwa górskiego, czyniąc go największym wydarzeniem w USA. TO Jest wystarczający powód aby być na nim obecnym.

Na górze:  Nino Schurter. Same Gaze , Anton Cooper.

W obu wyścigach Nino pokonał silną konkurencję nie chodzi nam tu o zawodników amerykańskich tylko mamy na myśli mocarzy z Nowej Zelandii. Krótki dystans Nino pokonał na drugiej pozycji tuż za Sam Gaze. Mistrz Świata w kat. U23 był pierwszym zawodnikiem , który pokonał od dłuższego czasu Nino. Kolejnego dnia podczas wyścigu XC też był dużym zagrożeniem dla Schurtera, ale na trzy okrążenia przed metą złapał kapcia. Nino również musiał się zmierzyć z młodym pistoletem Antonem Cooperem, Nowo Zelandczykiem , który na swoim koncie posiada tytuł Mistrza Świata 2015 kat. U23. Był jedynym na tyle mocnym zawodnikiem , który był wstanie dotrzymać tempa Schurterowi do samej mety.
Ogromne doświadczenie Nino pozwoliło pokonać młodego gniewnego Antona.

"Młodzi zawodnicy z Nowej Zelandii na pewno mi nie ułatwiali wygrać tego wyścigu.Taktyka była równie szybka jak cały wyścig i trwała aż do sprinterskiego finiszu ."

Nino Schurter
Mistrz Olimpijski
SCOTT-SRAM MTB Racing

Kobiecy wyścig był zupełnie inny, Jenny musiała stawić czoła silnej konkurentce lokalnej bohaterce Kate Courtney. Krótki dystans Jenny pokonał na pierwszej pozycji, dzień później wystartowała w zawodach XC gdzie zajęła trzecie miejsce.
Na metę jako pierwsza wjechała Kate Coutney, kolejna była Erin Huck.