Opublikowano: 2017-05-20 21:36:03

Puchar Świata czas start 2017 XC

2017 XC Puchar Świata czas start!

Nowy sezon Pucharu Świata 2017 zaczyna się w Nove Mesto (CZ) i Albstadt (GER) ! Niestety bez udziału naszej zawodniczki Jenny Rissveds.Nove Mesto, Czechy. Puchar Świata  rozpoczyna się dwoma klasykami kolarstwa górskiego XC.Sezon Pucharu Świta rozpoczyna się w tym sezonie późno ale z przytupem !
Nasz zespół  SCOTT-SRAM oczekuje wielkich wygranych.

Wszyscy członkowie zespołu mają same dobre wspomnienia z Novego Mesta. Nino Schurter zdobył tytuł Mistrza Świata w 2016 roku w Novym Mesto, po wygraniu kilku Pucharów Świata właśnie na tej trasie.. Matthias Stirnemann zajął 6 miejsce w zeszłym roku podczas Mistrzostw Świata. Michiel van der Heijden pamięta swoją wygraną w kategorii U23 podczas Pucharu Świata na tej trasie. Jak również  Andri Frischknecht zdobył tu 3 miejsce w kategorii U23. Te wyniki dają nam podstawy aby być pewnym wygranej zespołu w 2017 roku.

Michiel van der Heijden w Novym Mesto.


Pytaniem jest kto wygra w tym roku. Czy bitwa rozegra się pomiędzy trzema gigantami, czy wygra ktoś nowy?
Jaroslav Kulhavy jest zawodnikiem , z którym zawsze trzeba się liczyć szczególnie na tej trasie, przewagę daje mu to , że startuje u siebie. Jest bardzo zdeterminowany,  kilka razy udało mu się tu wygrać przed swoją publicznością.
Julien Absalon będzie na pewno potencjalnym zawodnikiem do zdobycia najwyższego podium. Rekordowy wynik w Novym Mesto w dalszym ciągu należy do naszego zawodnika Nino Schurtera. On kocha to miejsce.

Czy znowu zobaczymy słynny pojedynek pomiędzy  Julien Absalon ( po lewej) i Nino Schurter?

Po wygranej w legendarnym wyścigu Cape Epic w Południowej Afryce w marcu tego roku, Nino ma nowy cel przed sobą .Mimo, że  przygotowania do tego sezony były inne niż w latach poprzednich on patrzy z optymizmem na swój start w Pucharze Świata.


"Wspaniale mieć jedną z pierwszych wygranych na swoim koncie na początku sezonu.
Ale tak naprawdę wielkie ściganie zaczyna się teraz. Pomimo kilku zmian w moich przygotowaniach do tego sezonu, uważam , że jestem do niego dobrze przygotowany i bardzo się cieszę na jego rozpoczęcie."

Nino Schurter
Mistrz Olimpijski & Mistrz Świata
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

 

 

 

 

Puchar Świata Albstadt sprinterski finisz  Julien Absalon i Nino Schurter.

Smutne wiadomości dotarły do nas od Jenny , w przeciągu miesiąca straciła dwie bliskie osoby z rodziny. Jest dalej w szoku po tej wielkiej stracie i jej stan nie pozwala na start w dwóch najbliższych wyścigach Pucharu Świata.
Cały nasz zespół życzy z całego serca wszystkiego naj w tym trudnym czasie.


Mistrzyni Olimpijska opuści najbliższe dwa wyścigi Pucharu Świata..


Wyścigowe rowery SCOTT-SRAM- Spark i Scale 900 RC Worldcup
Na większości wyścigów zawodnicy SCOTT-SRAM MTB Racing korzystają z wielokrotnie nagradzanego Sparka 900.
Nino i jego towarzysze wybrali wersję  RC 900 World Cup w 100 % dedykowaną ściganiu się . Rama tego roweru jest superlekka w pełni amortyzowana, a model ten wyposażony jest w komponenty z najwyższej półki. Na mniej technicznych trasach zespół używa Scale 900 RC WC.
 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.