Opublikowano: 2017-05-30 23:29:37

Nino Schurter- Lepszy niż kiedykolwiek

Nino Schurter- Lepszy niż kiedykolwiek

22 zwycięstwo na Pucharze Świata, Mistrz Olimpijski dominuje na Pucharze Świata 2017.


 

Albstadt, Niemcy. Nino Schurter dołożył do swoich osiągnięć 22 zwycięstwo w Pucharze Świata. Tym razem nie walczył z takimi gwiazdami jak Absalon czy Kuhlavy, musiał zmierzyć się z młodym pokoleniem. To był bardzo dobry start dla Adri Frischknechta , który zajął 20 miejsce a jego kolega z zespołu SCOTT SRAM Matthiasa Stirnemanna 22 pozycję.

N1NO- podnosi poprzeczkę w 2017 roku.


Kto by pomyślał, że tak dobra passa naszego Mistrza Olimpijskiego będzie trwała.
Zdobywca wszystkiego co było do zdobycia jest znacznie spokojniejszy niż kiedykolwiek, ciśnienie roku olimpijskiego minęło, tegoroczne starty pozostają przyjemnością robienia czegoś co robi najlepiej czyli wygrywania na rowerze.

Pomimo posiadania najwyższych tytułów jego determinacja do zdobywania kolejnych jest ogromna! W dalszym ciągu trenuje do upadłego i podnosi swoją technikę na kolejny poziom, dzięki temu możemy go zobaczyć w tak doskonałej formie w jakiej nie był nigdy.

Nino Schurter tuż za nim Mathieu van der Poel.

Dyskusja na temat jego ostatniego występu  wciąż trwa, Mathieu van der Poel podczas wyścigu w Novym Mesto wystartował z 90 pozycji , a skończył na 8. To co zrobił ten młody 22 latek z Holandii jest niebywałe. Był mistrzem świata w kategorii juniorskiej w kolarstwie szosowym. Pomiędzy startem w Novym Mesto , a Albstad wygrał Tour of Belgium, w wieku 20 lat stał się najmłodszym mistrzem świata w kolarstwie przełajowym. Bez dwóch zdań jest to najbardziej różnorodny talent rowerowy jaki widzimy. Teraz jego wejście w świat kolarstwa górskiego może wiele zmienić w przyszłości.

 

Na górze: 20'000 kibiców
po lewej : Nino w pełnym skupieniu pokonuje kolejny zjazd..
po prawej: ...podjazd tuż przed Matthias Flückiger  Mathieu van der Poel

Grupa trzech prowadzących uformowała się tuż po starcie znaleźli się w niej Nino Schurter, van der Poela i Matthias Fluckinger. Kuhlavy wraz z Absalonem próbowali dołączyć do grupy ale pomimo ciężkiej walki nie udało się im to, Absalon dojechał na 7 pozycji. Trzej liderzy wyznaczyli bardzo wysokie tempo praktycznie cały czas trzymali się razem, dopiero w drugiej połowie wyścigu Nino rozpoczął pierwszą ofensywę. Nie polegała ona na szybkiej ucieczce tylko na podniesieniu już wtedy bardzo wysokiego tempa, które przyczyniło się do popełnienia kilku błędów przez jego rywali. Co niestety skutkowało wyeliminowaniem Fluckigera z wyścigu. Druga połowa wyścigu była w 100 % kontrolowana przez Mistrza Olimpijskiego , który powiększał z sekundy na sekundę swoją przewagą, przekraczając linię mety szybciej o 26 sekund w porównaniu do van der Poel. Trzecie miejsce zajął Antony Cooper(Nowa Zelandia), kolejno David Valero ( Hiszpania) i 5 miejsce Maxim Marotte ( Francja)

Albstadt wygrywający rower to  SCOTT SCALE 900 RC World Cup.


Top: Radość z wygranej- N1NO
Bottom: Wielki respekt za wspaniałą walkę - Nino i Mathieu van der Poel.


Nino skomentował swoje 22 zwycięstwo "Wspaniale jest widzieć młodą krew, która w tak wielkim stylu dołącza do tego sportu. Jestem pod wrażaniem jego osiągnięć szczególnie , że znalazł siłę i czas aby pomiędzy pucharami jeszcze wystartować w Tour de Belgium. Chciałbym go widzieć częściej w naszych zawodach. Jednocześnie nie możemy zapomnieć o Matthiasie Fluckigerze, który uległ wypadkowi ale przed nim był bardzo trudnym rywalem. To początek Pucharu Świata na jaki długo czekałem - już nie mogę doczekać się kolejnych startów."

 "Dobrze jest widzieć młodą krew , która rozpoczyna swoje starty w naszym sporcie. Muszę powiedzieć , że jestem pod dużym wrażeniem jego umiejętności i techniki jazdy. Byłoby miło częściej go widzieć na naszych wyścigach. O takim Pucharze marzyłem i już nie mogę doczekać się kolejnych startów."

Nino Schurter
Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

 

 

 

 

Najwięksi rywale Schurtera Jaroslav Kulhavy i Julien Absalon. nie mieli najlepszego dnia do jazdy.  Nino zaczyna się obawiać nowego pokolenia, które właśnie weszło do gry , a jest nim o 9 lat młodszy Mathieu van der Poel i 8 lat młodszy Anton Cooper, którzy kolejno zajęli 2 i 3 miejsce. Oba te nazwiska trzeba zapamiętać , to one może będą kolejnymi wschodzącymi gwiazdami kolarstwa górskiego

SCOTT-SRAM duet Andri Frischknecht i Matthias Stirnemann walczą o kolejne punkty i lepsze miejsca podczas startu.

Matthias odzyskał formę po wywrotce w Novym Mesto i od samego startu starał się utrzymać pozycję w trzecim rzędzie. Andri piąty i Michiel siódmy pomimo trudności ze startem. Nasi szkoleniowcy Stinermann i Frischknecht znaleźli się w tej samej grupie na 20 miejscu. Matthias jechał wolno i musiał wymienić przednie koło. Po akcji serwisowej, tych dwóch młodych pistoletów trzymało się razem  z czego Andri zajął 21 pozycję tuż za Matthiasem. Wypadek z zeszłego tygodnia mocno dał się we znaki Matthiasowi jego stopa bardzo spuchła, po ukończeniu wyścigu i musiał zostać hospitalizowany. Niestety rokowania są dalekie od dobrych.

 Matthias Stirnemann

 Andri Frischknecht spełnił swoje oczekiwania, pokonując wyścig i zajmując dobrą pozycję. Jego 20 lokata nie wygląda na bardzo spektakularną ale musimy pamiętać , że jest to jego pierwszy rok w nowej kategorii. Z każdym kolejnym startem czuje się bardziej pewny siebie. Na ten moment zajmuje dobre 17 miejsce w klasyfikacji generalnej wśród najlepszych z najlepszych.

Andri Frischknecht

Michiel van der Heijden kończy na 46 pozycji. Mistrzyni Olimpijska Jenny Rissveds nie wystartowała z powodów rodzinnych.

Dobre wyniki doprowadziły do zdobycia rankingu  w Pucharze Świata. To jest naprawdę coś dla zespołu , któremu w ostatnich latach nie było dane wspiąć się na najwyższą pozycję .

SCOTT-SRAM- Nr. 1 w Albstadt.

Wygrywający rower- nowy SCOTT SCALE RC 900 WORLDCUP

Nowa platforma Scale oferuje nam trzy rodzaje wielkości kół i trzy różne skoki zawieszenia. Rama Scale RC SL (oba modele 700 i 900) waży tylko 849 g.

 

Nowy model Scale to równowaga pomiędzy wszystkimi ulepszeniami, które chcieliśmy zastosować aby rower był lekki, komfortowy, sztywny i doskonale przenosił moc. Im bardziej zaawansowane technologie, które połączyliśmy w całość tym mniej kompromisów, które zmniejszają wydajność i przyjemność z jazdy.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

ZapiszChcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter