Opublikowano: 2017-07-04 23:12:26

Sukcesy ekipy TC Chrobry Scott Głogów w międzynarodowych wyścigach kolarskich

Bardzo dobre starty TC Chrobry Scott Głogów i sukcesy Piotra Konwy i Pawła Szóstki

Od wtorku do soboty ekipa TC Chrobry Scott Głogów stratowała w jednej z najtrudniejszych etapówek w kategorii Elita z kalendarza UCI „Solidarności i Olimpijczyków”.

Wyścig rozpoczął się w Łodzi, skąd pojechaliśmy do Zduńskiej Woli (86km). Tego samego dnia rozegrany został II etap z Tomaszowa Mazowieckiego z metą w Kielcach (121km).
Kolejny dzień (29.06) to najdłuższy etap z Radomia do Stalowej Woli (211km).

IV etap rozgrywany był na trasie z Mielca do Krosna (151km) z podjazdami pod Żarnowa, Czarnorzeki oraz Zamek Kamieniec z pięcioma górskimi etapami.

W ostatnim dniu V etap ze Świdnika do Lublina (164km).

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza ekipa z liderem Piotrem Konwą, który w klasyfikacji generalnej Młodzieżowców zajął siódme miejsce, III wśród zawodników Polskich.

Po wyścigu etapowym, w niedzielę, wystartowaliśmy w Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Expo 2022 Warszawa-Łódź – Memoriał Henryka Czyża. Kolarze ruszyli w południe 2 lipca z Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie i mieli do pokonania 196,5 km. Podczas rywalizacji na trasie Warszawa-Łódź najlepiej z ekipy TC Chrobry Scott Głogów wypadł Paweł Szóstka, który w klasyfikacji końcowej uplasował się na 12 miejscu, będąc jednocześnie 5 Młodzieżowcem w stawce.

Teraz przed naszą ekipą chwila odpoczynku i rozpoczynamy przygotowania do Szosowych Górskich Mistrzostw Polski w Wysowej.