Opublikowano: 2017-07-04 23:21:53

23 Puchar Świata należy do Nino Schurtera

Schurter - Przedstawienie w  Andorze

To był kolejny wspaniały wyścig  w wykonaniu Mistrza Olimpijskiego N1No Schurtera, który wygrał swój 23 Puchar Świata. Zespół SCOTT SRAM po raz pierwszy przejmuje pozycję lidera w Pucharze Świata.

Vallnord, Andora. Przed tymi zawodami drużyna trenowała w Szwajcarskich Alpach na dość dużych wysokościach. Powodem tego jest to że Puchar odbywa się na wysokości średnio powyżej 190 m n.p.m. Trening na dużej wysokości jest bardzo ważnym elementem przygotowania do tak trudnego wyścigu, w którym zawodnicy muszą się zmierzyć nie tylko ze sobą ale z mniejszą ilością tlenu w powietrzu.  Wygrał Nino Schurter, który od samego początku sezonu jest w bardzo dobrej formie. " Wyścig na tak dużej wysokości nie jest łatwy, to tak jak byś ścigał się z dodatkowym przeciwnikiem." powiedział  Schurter.

Nino "limit"  jechał  z minutową przewagą nad pozostałymi zawodnikami. To był bardzo imponujący start godny Mistrza.
Nino wygrywa po raz  23 XC World Cup.

 

Sezon 2017 Pucharu Świata jest najbardziej dominującym sezonem w wykonaniu Mistrza Olimpijskiego . Doskonale wykorzystał przerwę pomiędzy dwoma ostatnimi edycjami Pucharu i udał się na sesję treningową do szwajcarskiego Engadin, która odbywała się na bardzo dużych wysokościach.
To bardzo ważnym element przygotowań do startu w Andorze i kolejnej edycji Pucharu Świata w Lenzerheide, a następnie Szwajcarskich i Europejskich Mistrzostwach. Miesiąc lipiec jest mocno wypełniony dużą ilością startów, jesteśmy bardzo optymistycznie nastawieni do tych kolejnych wyścigów.

 

Schurter po raz kolejny wygrywa to jego 23 zwycięstwo w Pucharze  Świata .
Zdjęcia: Michal Cerveny"Pomiędzy dwoma wyścigami  Pucharu Świata  Albstad i Vallnord nie startowałem w żadnych zawodach, skupiłem się na treningu wysoko górskim i teraz śmiało mogę powiedzieć , że była to bardzo dobra inwestycja. Czuję , że jestem w bardzo dobrej formie  i byłem pewien swojej wygranej . Najważniejsze przy jeździe na takiej wysokości jest znalezienie odpowiedniej prędkości z jaką możesz jechać w tak rzadkim powietrzu. Lepiej być nie mogło jechałem przez praktycznie cały wyścig sam co pomogło mi utrzymywać idealną prędkość. Zdobywałem przewagę czasową podczas zjazdów jak i podczas podjeżdżania."

Nino Schurter
Mistrz Olimpijski i Mistrz Świata
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 Przejazd N1NO w Vallnord był imponujący , jedynie na samym początku musiał trochę powalczyć z młodym Mathiasem van der Poel. Praktycznie cały wyścig Nino jechał według swojego planu zyskując z każdym metrem co raz większą przewagę. Jego najwięksi konkurenci podczas Mistrzostw Świata w poprzednich latach Julien Absalon, który uległ kontuzji czy Jaroslav Kulhavy (choroba) nie startują obecnie ale to głównie oni dawali naszemu Mistrzowi duży wycisk. Nino po pierwszym okrążeniu zdobył ogromną przewagę nad pozostałymi zawodnikami, która utrzymywał do 6 z 7 okrążeń. Podczas ostatniej rundy nieco zwolnił ale nie miało to żadnego wpływu na zajętą pozycję.
" Ten sezon jest sezonem który idealnie się układa, na samym początku wygraliśmy Cape Epic dzięki wspaniałej atmosferze w zespole, następnie udało mi się wygrać wszystkie 3 edycje Pucharu Świata, a do tego jesteśmy liderem pośród Teamów". mówi Schurter

 

 

Michiel van der Heijden (33), Andri Frischknecht po upadku (54) a Matthias Stirnemann (31)

 

Wszyscy członkowie zespołu SCOTT - SRAM jechali bardzo dobrze nastawieni do wyścigu w Vallnord. Michiel van der Heijden pokazał, że jest w dobrej formie zajmując 33 miejsce, natomiast Matthias Stinermann zajął 31 miejsce, a młody Frichi 54. Niestety kraksa Andriego przełożyła się na słaby wynik. Cały zespół ciężko pracował w ostatnim czasie i mamy ogromne nadzieję na ich start w Lenzerheide.

SCOTT - SRAM po raz pierwszy w swojej 14 letniej  historii zajmuje pozycję lidera wśród zespołów  w klasyfikacji generalnej. Zespół od wielu lat dominuje podczas Mistrzostw Świata , wiele wygranych od ponad 10 lat, ale nigdy nie był na pierwszej pozycji w klasyfikacji zespołowej.


Podium w Andorze- Sam Gaze (4), Matthias Flückiger (2), Nino Schurter (1), Jordan Sarrou (3), Florian Vogel (5). Zdjęcie: Armin Küstenbrück


 


Zwycięski rower - SCOTT Spark RC 900 Worldcup "GOLD EDITION"
SCOTT-SRAM MTB Racing używa roweru wielokrotnie nagradzanego przez media. Firma Nino & Co wybrała 100 % wersję RC 900 World Cup. Jego rama jest najlżejszą ramą w pełni amortyzowaną dostępną na rynku, a jego podzespoły są najlepsze z możliwych. Nino startował na specjalnej edycji Sparka "GOLD EDITION"
SCOTT w ramach podziękowania stworzył specjalną grafikę na ramie Nino, bogata w złote elementy ale również znajdziemy na niej kilka największych zwycięstw  Schurtera.

 

 

 

 

Zapisz

ZapiszChcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter