Opublikowano: 2014-11-02 13:34:07

51.852 km Bólu i Zwycięstwa

Misja pobicia Rekordu Świata została zrealizowana i zakończona sukcesem przez Matthiasa Brandla i zaakceptowana przez UCI #hourrecord na nowym modelu roweru PLASMA


200 metrowy tor zlokalizowany jest w Szwajcarskim Aigle siedzibie UCI. W dniu 30 października wypełniony był po brzegi fanami kolarstwa, wśród kibiców była liczna grupa z rodzinnego miasta Matthiasa, która przyjechała na miejsce specjalnie wynajętym autobusem.Wszyscy zebrali się na miejscu aby kibicować Matthiasowi przy próbie bicia rekordu w jeździe godzinnej, poprzednio ustanowionym przez Jensa Voigta.

24 letni Austriak z IAM Cycling podjął próbę pobicia istniejącego rekordu, który zakończył się sukcesem, nowy rekord to 51,852 km. Pobił poprzedni rekord o przeszło 700 metrów.

"Czułem się naprawdę dobrze przez pierwsze 30 minut, wiedziałem, że musi mi się udać. Pierwsze problemy napotkałem w połowie wyścigu wzrastał ból nóg, pierwsze minuty jazdy są łatwe, a potem pojawiają się komplikacje. " powiedział Matthias.

Kliknij i zobacz wspaniały film  #hourrecord z toru UCI w Aigle / Szwajcaria


Pierwotnie zmierzona długość wyniosła 51,850 km , ostatecznie podano dystans 51,852 km. Ten wynik jest największym osiągnięciem Matthiasa w jego karierze, przypomnijmy, zawodnikiem pro jest od 2009 roku.

"Im było bliżej godziny mojej jazdy było mi łatwiej, bo wiedziałem, że już blisko do końca i ból nóg ustąpi. Jestem bardzo podekscytowany tym rekordem." dodał Matthias

Matthias Brändle podczas przyznania swojego rekordu, towarzyszy mu Wiceprezes SCOTT Sports Pascal Ducrot, właściciel drużyny kolarskiej IAM Cycling Michael Thetaz i prezydent UCI Brian Cookson. Zdjęcie: Ronan Merot.
Właściciel IAM Cycling jest bardzo dumny z tego wyniku."Jestem bardzo, bardzo dumny, nie miałem wątpliwości, że Matthiasowi to się uda" powiedział Thetaz
" Cały nasz Team IAM Cyckling jest z niego bardzo dumny." dodał Thetaz.

Prezydent UCI Brian Cookson ma zmienić zasady dotyczące dopuszczenia rowerów do jazdy godzinnej, całkowicie zmienił postrzeganie w jeździe godzinnej w zbudziło w nim nowe zainteresowanie.  

“To kolejny krok do przodu." powiedział Brytyjczyk.  Co ważne uważa, że niedługo inni będą chcieli pobić ten rekord. " Nie sądzę , że jest po zasięgiem innych zawodników, może to ich zachęcić aby  spróbować pobić ten rekord w jeździe godzinnej.""Im było bliżej godziny mojej jazdy było mi łatwiej, bo wiedziałem, że już blisko do końca i ból nóg ustąpi. Jestem bardzo podekscytowany tym rekordem."

Matthias Brändle
IAM Cycling

 

 

 

 

 

Więcej informacji pod tym linkiem o  Matthias Brändle : SCOTT Sports Press & Media Hour Record


 

ROWER- SCOTT Plasma 5

Matthias Brändle jechał na zupełnie nowym rowerze SCOTT PLASMA 5. Rower został tak zbudowany aby spełnić wszystkie zasady wydane przez UCI

Kliknij na zdjęcie i zobacz pełną sesję zdjęciową Plasma 5 oraz specyfikacje techniczną

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter