Opublikowano: 2017-08-11 09:19:55

Wszystko o nowej Contessie Genius

Nowa Contessa Genius

SCOTT prezentuje nowy trailowy rower dla kobiet.


Fribourg, Szwajcaria. Po zaprezentowaniu w zeszłym miesiącu naszej nowej platformy Genius, z dumą prezentujemy damską wersję SCOTT Contessa Genius.
Ten nowy model zaprojektowany od podstaw przez damski zespół SCOTT wyposażony jest w najlepsze dostępne na rynku komponenty o damskiej charakterystyce.


Nowa Contessa Genius 700.

Cała rodzina nowego Geniusa wraz z damską linią Contessa  Genius posiada nową geometrię ramy, dzięki której rowery stają się wszechstronne, uniwersalne doskonale sprawdzająca się podczas podjazdów jak i zjazdów.

 

To co wyróżnia ją od męskiej wersji Genius, to punkty kontaktowe, które zostały dostosowane do damskiej budowy ciała

 

  • Gripy : mniejsza średnica, inna pianka (delikatniejsza, przyjemniejsza w dotyku)
  • Damskie siodło : specjalny kształt, krzywizna inna wyściółka dla lepszego wsparcia i komfortu
  • Krótszy mostek : 40mm dla rozmiaru Contessa Genius S/M, i 50mm dla L
  • Węższa kierownica : 740mm
  • FOX Contessa Custom Tune (Damper) : mniejsza kompresja (pod niższą wagę użytkowniczek)
  • Mniejsza przednia zębatka ( pojedyńcza) : 30T


“Contessa Genius  jest idealnym rowerem dla kobiet, które chcą jeszcze lepiej bawić się na singletrakach. Nowa geometria zapewnia bardzo stabilną jazdę, rower wyposażony jest w bez kompromisowe komponenty napęd SRAM Eagle 1 x12. Dodatkowo kompatybilny jest z kołami 27,5'' jak i 29''. Na tym rowerze pojedziesz wszędzie gdzie tylko zamarzysz. Każdy podjazd jak i zjazd przyniesie Ci wiele radości "

Karen Eller, ambasadorka SCOTT,
założycielka SCOTT Contessa Team

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Gaudenz Danuser & Andreas Vigl.

 

“Odkryłam system TwinLock, po podpisaniu kontraktu z SCOTT zeszłej zimy i od razu w nim się zakochałam. Ten system kontroli zawieszenia pozwala w idealny sposób kontrolować zawieszenie za pomocą kciuka dzięki temu jazda jest o wiele bardziej wydajna. Lubię korzystać z różnych trybów, które TwinLock oferuje przy podjazdach, zjazdach. SCOTT wprowadza nową rasową maszynę o kobiecych parametrach"

Lorraine Blancher, ambasadorka SCOTT

 

 

 

 

 

 

 

Linia damskich rowerów Contessa
Od ponad 25 lat SCOTT projektuje rowery dedykowane tylko dla kobiet, tak żeby były idealnie dopasowane do kobiecej anatomii ciała. Większość rowerów Contessa posiada taka samą geometrię co pozostałe modele SCOTT, z wyjątkiem tego, że każdy szczegół został staranie przetestowany i starannie dobrany dla pań. Począwszy od zawieszenia po zoptymalizowane punkty kontaktu rowerzystki z rowerem.

Contessa Team
SCOTT Contessa to grupa kobiet dla, których jazda na rowerze to sposób na szczęśliwe życie. To wspólnota entuzjastek kolarstwa górskiego, które mają taką samą pasję, a jest nią jazda na rowerze nieważne czy na górskim , czy na szosowym czy miejskim. Nie które z nas kochają się ścigać, ale większość z nas po prostu lubi miło spędzać czas na świeżym powietrzu na rowerze odkrywając nowe miejsca. Od ponad 10 lat dzielimy się swoimi doświadczeniami z co raz to rosnącą rzeszą dziewczyn , które lubią jeździć na rowerach. wspólnie spotykamy się na rowerowych festiwalach, specjalnych obozach lub po prostu w lesie.

 

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.