Opublikowano: 2017-09-13 21:57:25

Potrójna korona mistrzowska: Nino Schurter kompletuje perfekcyjny sezon

 

Trzy największe tytuły w jednym sezonie

W jednej z największych bitew Mistrzostw Świata, Nino Schurter zdobył szósty tytuł Mistrzowski. Po zdobyciu w tym sezonie wszystkich trzech dużych tytułów, Nino może teraz nazywać się mistrzem potrójnej korony.


 

Cairns, Australia. Zwycięzca Cape Epic, zwycięzca 6 z 6 wyścigów Pucharu Świata, zwycięzca Mistrzostw Świata. Nino Schurter po raz kolejny pokazał, że jest najlepszym kolarzem górskim. Wygranie trzech najważniejszych zawodów rowerowych w sezonie po olimpijskim jest naprawdę fenomenalne.

Warunki na tegorocznym torze wyścigowym w Queensland były bardzo trudne ze względu na pył. Jazda w tym tumanie kurzu była większym wyzwaniem niż bardzo wysoka temperatura. Ci, którzy nie jechali z przodu mieli bardzo ograniczoną widoczność. Dlatego start był ważniejszy niż kiedykolwiek. Nino od samego początku zawsze był z przodu, tak też uczynił jego długoletni rywal Jaroslav Kuhlavy. Podczas pierwszych trzech okrążeń mistrz olimpijski z 2012 roku wyznaczał tempo, które wystawiło Schurtera na próbę.

Kuhlavy był przywódcą czteroosobowej głównej grupy, w skład której wchodził również francuz Marotte i brazylijczyk Avanchini. W połowie wyścigu Kuhlavy lekko zwolnił tempo w wyniku tego Szwajcar Thomas wypełnił lukę do Kuhlavego i Schurtera.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekscytujący  Finał

Na ostatnim okrążeniu w czołówce znalazło się dwóch Szwajcarów i Czech. Nino doskonale wiedział, że na ostatnim odcinku zjazdowym musi zająć pierwszą pozycję, jedyny problem jaki się pojawił to nie możliwość wyprzedzenia Kuhlavego podczas podjazdu. Nino zaczął się denerwować co w konsekwencji spowodowało popełnienie przez niego błędu. Nino nie byłby sobą gdyby nie znalazł rozwiązania jak poradzić sobie z Jaroslavem. Po 4 sekundach na zjeździe zajął pozycję lidera i na linię mety wjechał jako pierwszy dzięki temu obronił koszulkę Mistrza Świata.

#perfectseason.

To niesamowita seria wyścigów, które wygrał w tym sezonie. Coś, co w przyszłości będzie trudne do powtórzenia. Na pytanie, co będzie dalej, Mistrz Świata odpowiedział: "Najpierw będę cieszyć się tą chwilą. Była to najtrudniejsza bitwa w tym sezonie i cieszę się, że znów to zrobiłem. Dla mnie to naprawdę wiele znaczy, że w przyszłym roku będę kontynuował noszenie koszulki Mistrza Świata. Jednym z celów na przyszłość jest zdobycie tytułu Mistrza Świata oraz utrzymanie tytułu Mistrza Szwajcarii . To jest to, o czym marzę teraz i to co motywuje mnie na przyszły sezon".

 

"Najpierw będę cieszyć się tą chwilą. Była to najtrudniejsza bitwa w tym sezonie i cieszę się, że znów to zrobiłem. Dla mnie to naprawdę wiele znaczy, że w przyszłym roku będę kontynuował noszenie koszulki Championa Świata. Jednym z celów na przyszłość jest zdobycie tytułu Mistrza Świata oraz utrzymanie tytułu Mistrza Szwajcarii . To jest to, o czym marzę teraz i to co  motywuje mnie na przyszły sezon."

Nino Schurter
Mistrz Olimpijski, Świata i Pucharu
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

 

 

Na mecie okazało się, że różnica pomiędzy Nino Schurterem, a Jaroslavem Kuhlavym to siedem sekund.
Było to drugie zwycięstwo Nino z taką różnicą czasową. W 2009 roku również w Australii pokonał dominującego wtedy Absalona również o około 7 sekund!
Tym samym po 21 latach powiela sukces swojego mentora i szefa SCOTT - SRAM MTB TEAM  Thomasa Frischknechta, który w 1996 roku zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w Cairns.


 

Czech Jaroslav Kulhavy drugi - N1NO pierwszy - Szwajcar Thomas Litscher trzeci.

 

 

Mistrz potrójnej korony- Nino Schurter wygrał legendarny Cape Epic, oraz wszystkie etapy Pucharu Świata, i na koniec Mistrzostwa Świata - wszystko w jednym #perfekcyjnymsezonie

 


Mocny przejazd Michiela van der Heijdena
Kolejną wspaniałą wiadomością był drugi zawodnik zespołu SCOTT-SRAM,  Mistrz Holenderski Michiel van der Heijden, który po bardzo dobrym starcie przesunął się na 10 pozycję, finalnie zakończył wyścig na 14 miejscu. Był to jego najlepszy start w tym sezonie, pokazał, że tkwi w nim wielki talent.

 

"Do dzisiaj nie znalazłem formuły, która by pozwoliła mi wystarczająco szybko  wyjść prawie na sam przód peletonu. Udało mi się to dziś po raz pierwszy, od tego momentu było mi o wiele łatwiej walczyć niż bym był na 40 pozycji. Jestem bardzo zadowolony z tego startu wiem, że był to najlepszy mój wyścig w tym sezonie "
Michiel van der Heijden
Mistrz Holenderski
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 


 

Mistrz SCOTT Spark RC 900 World Cup for Cairns 

 

 

Rakieta Nino Schurtera
Zdjęcia: ©Sven Martin.

 

Nino Schurter wybrał wielokrotnie nagradzanego Sparka 900, wersja World Cup.  Jest to rower w 100 %  zorientowany na ścigania. Jego rama jest najlżejszą dostępną na rynku ramą z pełnym zawieszeniem. Dopełniają ją najlepsze, najnowocześniejsze dostępne komponenty. Rower na Mistrzostwa Świata miał specjalne malowanie "Aussie Edition"

Nino Spark RC 900 WC Replica dostępny w gamie modeli na 2018 rok
Dzięki ogromnemu sukcesowi modelu Spark WC 900, dodajemy replikę roweru Nino do przyszłorocznej kolekcji 2018.

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.