Opublikowano: 2018-03-10 00:36:44

Gotowi na Puchar Świata Południowa Afryka

Epicki Puchar Świata startuje w Południowej Afryce

Zawodnicy XC są bardzo podekscytowani na myśl o rozpoczynającym się sezonie. RPA  będzie gospodarzem pierwszego Pucharu Świata oraz legendarnej etapówki Absa Cape Epic.

Stellenbosch, Południowa Afryka.
Jedną z dwóch głównych atrakcji na początku sezonu będzie połączenie pierwszego w historii Pucharu Świata XC , który odbędzie się w Południowej Afryce w Stellenbosch, i startującej tydzień później legendarnej etapówce Absa Cape Epic startującej w Kapsztadzie. Tego typu podwójne wydarzenie jest doskonałą okazją dla nielicznych zespołów XCO Elita do wzięcia udziału nie tylko w Mercedes-Benz UCI MTB Worl Cup, ale także przeżycia wielkiej przygody jaką gwarantuje Cape Epic  znany również pod inną nazwą Tour de France kolarstwa górskiego.

 

Południowa Afryka to nie tylko super trasy ale również wyjątkowe krajobrazy - Czterech zawodników SCOTT-Sram MTB Racing  wchodzi do gry. Zdjęcia: Armin Küstenbrück


 

Drugim ważnym wydarzeniem 2018 roku będzie edycja Pucharu Świata w Lenzerhaide , domowej trasie naszego zespołu SCOTT-SRAM MTB Racing Team. Trasa znajduje się w bliskim sąsiedztwie domu naszego Mistrza Olimpijskiego Nino Schurtera.,

Epic World Cup startuje
W 2018 r. odbędą się pierwszy Pucharze Świata znacznie wcześniej niż w latach ubiegłych. To praktycznie dwa miesiące wcześniej w porównaniu z ubiegłym rokiem, co czyni planowanie sezonu nieco innym. Biorąc pod uwagę trudne warunki zimowe, z jakimi zmagało się wielu europejskich kolarzy w zeszłym miesiącu, ciekawe będzie to, kto na początku roku znajdzie się w czołówce. Wiele osób zwraca uwagę na holenderskiego specjalistę  Matthieu van der Poel, który wychodzi bezpośrednio z sezonu przełajowego, prawdopodobnie w najwyższej formie. Zarówno Anton Cooper jak i Sam Gaze, młode pistolety nowozelandzkie, korzystają również z  sezonu letniego na półkuli południowej. Jest jeszcze wiele innych, o których warto wspomnieć i wziąć pod uwagę rozważając miejsca na podium w sobotnim wyścigu Elite.

6 wygranych w 6 Pucharach Świata, Cape Epic plus Mistrzostwa Świata sprawiły, że Nino Schurter miał rewelacyjny sezon 2017. Dlatego też pozostaje faworytem wśród faworytów. Mimo to nie powinniśmy spodziewać się kolejnego wyjątkowego sezonu i powtórki z zeszłego roku 2017.

Nino Schurter: "Jestem podekscytowany, że mogę ścigać się w Pucharze Świata na moich "domowych szlakach" w Stellenbosch. Sprawy wyglądają dobrze, ponieważ jestem dobrze przygotowany i optymistycznie nastawiony do zbliżającego się wyścigu. Ale zdaję sobie również sprawę z tego, że inni też są w dobrej formie. Pojawia się wielu silnych chłopaków, próbujących mnie pokonać. Jasne jest dla mnie, że moja zwycięska passa z zeszłego roku nie będzie trwała wiecznie. Mam jednak nadzieję, że będzie to przynajmniej kontynuacja tego pierwszego w Stellenbosch.

 

 

Każda drużyna lubi  Stellenbosch. Na początku lutego ekipa SCOTT-Sram MTB Racing ścigała się na trasie Pucharu Świata w ramach wyścigu Pucharu Południowej Afryki. Ten testowy wyścig wygrał Matthias Stirnemann podczas sprintu nad Nino. Michiel van der Heijden zajął 4. miejsce, Andri Frischknecht zajął 7. miejsce. Gdy wszyscy kolarze kończą w pierwszej dziesiątce, oznacza to, że drużyna jest gotowa na rozgrywki. Po długim okresie ciężkiego treningu wszyscy są głodni sprawdzenia się podczas ostrego ścigania.

 

 

Matthias Stirnemann: “Po ostatnim sezonie zmieniłem trenera. Nicolas Siegenthaler jest również człowiekiem stojącym za Nino. Dobrą zdrową zimę przeżyłam z nową stymulacją treningową. Wygrana w pierwszym wyścigu buduje pewność siebie, i optymizmem na starcie WC w obronie tytułu Cape Epic.”

 

 

 

 

 

 Michiel van der Heijden: “Po długim okresie ciężkiego treningu z niecierpliwością oczekuję rozpoczęcia sezonu wyścigowego. Czuję się silny i gotowy do ataku..”

 

 

 

 

 

 

 

 Andri Frischknecht: “Czuję, że tej zimy wiele  poprawiłem. Teraz nadszedł czas, aby pokazać to  dobrymi wynikami w wyścigach.”

 

 

 

 

 

 

Thomas Frischknecht: “Oczywiste jest, że każdy spróbuje pokonać Nino. Wcześniej czy później tak się stanie. Ale patrząc na to, jak dobrze jest przygotowany i dodatkowo jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jestem optymistą, ma duże szanse na kontynuację jego zwycięskiej passy. Jeśli chodzi o resztę zawodników ekipy jestem pewien, że możemy udowodnić, że SCOTT-SRAM nie jest kojarzony wyłącznie z Nino. Wszyscy poprawili się podczas tej zimy i będą mieli szansę wyjść z cienia Nino.”Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter