WPROWADZENIE

Trasy wydają się nie do pokonania. Być może są zbyt strome, zbyt daleko, aby normalnie się do nich dostać, lub są zbyt zniechęcające. Bez względu na powód, jedno jest pewne, kiedy jeździsz zawsze jest warto spróbować. Nie uważamy, że zabawa powinna zaczynać się na dole, powinna natomiast być obecna przez cały czas trwania jazdy.

E-Genius i jego system wspomagania pedałowania zmienia zasady gry pozwalając na dotarcie do każdej ścieżki, w dowolnym czasie.

WYGLĄD I INTEGRACJA

Aby wykorzystać doskonale zintegrowane części, ponownie przeanalizowaliśmy projekt obudowy jednostki napędowej z uwzględnieniem komponentów Shimano. Celem było zmniejszenie wpływu tych części na konstrukcję roweru. Dzięki temu silnik i rama są dobrze zintegrowane nie tylko z punktu widzenia projektu, ale również pod względem lepszego rozkładu masy, co przekłada się na wyraźnie lepsze prowadzenie.

SPECYFIKACJA

MAKSYMALNY ZASIĘG
100 KM - ECO
75 KM - TRAIL
50KM - BOOST

MAKSYMALNA PRĘDKOŚĆ
25KM/H

POJEMNOŚĆ BATERII
500WH

SKOK ZAWIESZENIA
150MM PRZÓD & TYŁ

TECHNOLOGIA

KOMPATYBILNOŚĆ KÓŁ

W przeciwieństwie do swoich konkurentów, nowy Genius daje możliwość jazdy zarówno na kołach 27,5'' jak również 29''. Nie potrzeba zmieniać niczego, poza podkładką mimośrodową, którą regulujemy ustawienie geometrii przedniego trójkąta, zakładasz koła, które preferujesz, wsiadasz i jedziesz. Dla kół o rozmiarze 27,5'' można używać opon o rozmiarze 2,5, 2,6, oraz 2,8, do kół 29'' pasują opony o rozmiarach od 2,4 do 2,6. Genius to rower dla każdego , a teraz w nowej odsłonie brzmi to jeszcze bardziej prawdziwie. Jedna rama, mnóstwo opcji!

TWINLOC

System zawieszenia TwinLoc oferuje najbardziej wydajne prowadzenie roweru w każdych warunkach jezdnych. Jest to tym cenniejsze, im większa jest waga rowerów elektrycznych. Nawet w przypadku elektrycznego wspomagania wpływa to na sprawność skoku, pedałowania i mocy, w jakiej się poruszasz, zwłaszcza na długich, stromych podjazdach. TwinLoc umożliwia nie tylko zmianę tłumienia , ale również zmianę krzywej pracy, dynamicznie zmieniając geometrię roweru.

GEOMETRIA

E-Genius jest Geniuszem. Integracja baterii i silnika pozwala nam na wykonanie prawie takiej samej geometrii jak w wersji normalnej bez silnika. Zdecydowaliśmy się na nieco dłuższe widelec tylni (460mm) zwiększając stabilność w trybie Boost. Kąt nachylenia główki i wysokość BB są takie same.

WYJMOWANIE BATERII

Wyjęcie baterii jest bardzo proste. Wdrożyliśmy kilka wizualnych wskazówek, aby pomóc Ci szybko i łatwo wyjąć baterię. Zielona strefa oznacza, że jesteś we właściwej pozycji do podłączania lub odłączania.

 

Silnik SHIMANO STEPS E-8000

Mocny silnik SHIMANO STEPS wystarczy na najbardziej strome szlaki, do tego jest wystarczająco intuicyjny, zapewniając odpowiednie wspomaganie podczas każdego obrotu korby.

 • Zaprojektowany specjalnie, aby zapewnić naturalne poczucie jazdy normalnym rowerem MTB.
 • Waży tylko 2,8 kg, co czyni go jednym z najlżejszych silników na rynku.
 • Stabilna, płynna, intuicyjna moc ułatwia sterowanie rowerem na każdym fragmencie szlaku.
 • W sposób ciągły wspomaga prędkości do 25 km/godz.
 

Akumulator

Ultra-wytrzymały, zaawansowany akumulator specjalnie zaprojektowany dla potrzeb kolarstwa górskiego.

 • Dedykowana do MTB, kompaktowa konstrukcja o niskim profilu z powiększoną odpornością na uderzenia i drgania.
 • Wysokiej pojemności wytrzymały akumulator litowo-jonowy 504 Wh, zapewniający dłuższą jazdę.
 • Wspomaganie jazdy do 100 km na jednym ładowaniu.
 • 1000 cykli ładowania bez znaczącej utraty mocy.

Manetka

Przełącznik zmiany trybów Firebolt z intuicyjną obsługą, ergonomicznie zaprojektowany do MTB. Zapewnia najwyższy poziom wygody i niezawodności przełączania między trybami podczas pokonywania wyzwań.

 • Przełącznik e-MTB (SW-E8000-L) został ergonomicznie zaprojektowany do specyficznych wymagań MTB, takich jak jazda po ciasnych singlach i wyboistym terenie.
 • Dokładne, płynne przerzucanie pomiędzy trybami wspomagania bez względu na warunki pogodowe i terenowe.
 • Podczas jazdy w okamgnieniu zmienisz ustawienia trybów Boost, Trail, Eco czy Walk.
 • Manetki mają tę samą konstrukcję i ergonomię co XT Di2.

Wyświetlacz licznika

Duży wybór ustawień wspomagania dopasowany do Twojego unikalnego stylu jazdy. Kompaktowy, czytelny wyświetlacz z dynamicznymi grafikami podczas przełączania ustawień wspomagania.

 • Możesz jeszcze bardziej spersonalizować ustawienia wspomagania, wybierając z trybów Dynamic, Explorer lub Custom, aby doskonale dostosować system do własnego stylu jazdy i planowanej trasy.
 • Kompaktowa i wytrzymała konstrukcja licznika specjalnie zaprojektowana do jazd MTB.
 • Czytelny wyświetlacz LCD z unikalnym kolorem przypisanym do każdego ustawienia wspomagania.
 • Montowany na kierownicy elegancki licznik z dynamicznym wyświetlaczem LCD pokazuje numer przełożenia, tryb wspomagania i poziom naładowania.
 • Bezprzewodowe dostosowywanie ustawień poprzez Bluetooth.

Napęd

Lekka, a jednocześnie sztywna korba dla bezpośredniego przekazywania mocy. Zarówno korbę, jak i resztę napędu zbudowano w oparciu o sprawdzoną technologię SHIMANO. Zapewnia to niezawodność i pewność od pierwszego do ostatniego obrotu korbą.

 • Komponenty napędu zostały zaprojektowane aby współpracowały tak by zapewnić niezrównaną skuteczność i niezawodność.
 • Wyposażony w suport SHIMANO Hollowtech II dla dodatkowej siły i bezpośredniego przekazywania mocy.
 • Specjalna korba Deore XT do E-MTB. Krótsze ramię korby o długości 165 mm minimalizuje liczbę obrotów pedałami, zapewnienia to płynną kadencję i wspomaganie silnika.

Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter