Opublikowano: 2018-05-13 16:56:31

Pierwsze i drugie miejsce dla Mitchelton-SCOTT na 6 etapie Giro d'Italia

Mitchelton-SCOTT na szczycie Etna zdobywa 1 i 2 miejsce i przejmuje pozycję lidera  Giro d’Italia

Esteban Chaves i Simon Yates podbijają szczyt Etny. Oto jak rozwinęła się piękna historia szóstego etapu Giro dla Mitchelton-SCOTT.

Piątek 11 maja – Dzień, który zapamiętamy, Esteban Chaves i Simon Yates z Mitchelton-SCOTT podbijają Etnę, by na szóstym etapie wyścigu Giro d'Italia ukończyć go na pierwszym i drugim miejscu. Dzięki czemu Yates staje się liderem i prowadzi w wyścigu. Duet przekroczył linię prawdziwego górskiego etapu co uhonoruje Chaves'a zwycięstwem o 26 sekund przed najbliższym rywalem. Wyniki pokazują, że Yates w ciągu 16 sekund przejął prowadzenie nad Tomem Dumoulinem. Po 23 sekundach podskoczył na trzecią pozycję.

Budowanie pozycji:
Po niezliczonych nieudanych walkach o odjazd w pierwszej godzinie wyścigu, Chaves i australijski Jack Haig dotarli do 28-osobowego uciekającego peletonu. Grupa dobrze współpracowała, a Haig dźwigał duży ciężar, aby wesprzeć ambicje Mitchelton-SCOTT. W największym stopniu ich przewaga przedłużyła się do nieco ponad trzech minut, zanim Astana dołączyła do BMC.

Esteban Chavez, zwycięzca 6 etapuOstatnia sytuacja:
To, co wcześniej było dużą grupą, kurczyło się w miarę jak droga zaczęła się wspinać w kierunku Etny. Na 10-tym km do mety pozostało tylko dziewięciu kolarzy, w tym Chaves. Ich przewaga nie przekroczyła minuty, na najbardziej stromych odcinkach ostatniej wspinaczki, gdzie do pokonania jest 5,5 km, Chaves zaatakował aby samotnie uciekać. Grupa faworytów pękała pod presją pościgu, ale kolega z drużyny Yates był jednym z najsilniejszych

1 i 2 miejsce:
Yates był przekleństwem dla tych, którzy próbowali go gonić. Półtora kilometra przed metą i z 25-sekundowym przewagą Chaves, uśmiechną się widok faworytów, którzy patrzyli na siebie zmęczeni, próbując zamknąć lukę. Yates skorzystał z okazji, odjechał na bok, upewniając się, że nikt mu nie przeszkodzi, a następnie jeszcze przyśpieszył uciekając rywalom.

Yates uhonorował go zwycięstwem, a Chaves nieco wyprzedził go - obaj kolarze zasalutowali wymarzonemu dniu.


 
Esteban Chaves – zwycięzca etapu:
"Niewiarygodne… To dla nas najlepszy z możliwych początków Giro d`Italia. Na tak trudnym etapie jak dzisiaj, wiedzieliśmy, że musimy być z przodu. Zabrałem się do ucieczki z Jackiem, za co chciałbym mu bardzo podziękować,
ponieważ mocno się napracował . W końcówce odjechałem z Simonem, wygrałem etap, a on zdobył koszulkę lidera. To jest niewiarygodne… Jestem również liderem klasyfikacji górskiej.
 To wszystko jest jak sen! Teraz, będąc bardzo podekscytowanymi, przenosimy się na kontynent i nie przestajemy marzyć"  

 

  

Simon Yates – lider wyścigu:
“Początek etapu był trochę szalony, ponieważ wielu kolarzy mocno atakowało. Nie wiem, jak on tego dokonał, ale Esteban znalazł się w dużej ucieczce, która odjechała. To oznaczało, że mogliśmy spokojnie zająć miejsca w peletonie, nie robiąc właściwie nic. Mogłem zatem oszczędzać siły. W końcówce to wszystko zadziałało idealnie. Czułem się bardzo dobrze – nie jestem do końca pewien, ale odwracając się [po ataku] zobaczyłem, że wszyscy spoglądają na siebie i tworzy się między mną a nimi różnica.
 Skorzystałem z tej szansy i dojechałem do Estebana. Wszystko poszło znakomicie"

  

 


Giro d'Italia wyniki szóstego etapu:
1. Esteban Chaves (Mitchelton-SCOTT) 4:11:16
2. Simon Yates (Mitchelton-SCOTT) ST
3. Thibaut Pinot (Groupama-FDJ) +0:26

Generalna klasyfikacja po szóstym etapie:
1. Simon Yates (Mitchelton-SCOTT) 22:46:03
2. Tom Dumoulin (Team Sunweb) +0:16
3. Esteban Chaves (Mitchelton-SCOTT) +0:26


Zwycięski rower- SCOTT Addict RC Team Edition

Addict RC Team Edition Mitchelton-SCOTT
Rama karbonowa HMX i widelec ważą zaledwie 790/300g. Kiedy zapowiada się długi dzień pełen podjazdów zawodnicy Teamu Mitchelton SCOTT wybierają model Addict RC PRO z uwagi na jego niewielką wagę. Dzięki elektronicznemu napędowi Shimano Dura Ace Di2 i high-endowym karbonowym komponentom, drużyna dostaje lekki i wydajny rower do ścigania.

Addict RC Team Edition:

•    Rama: Addict RC special edition
•    Siodło: Syncros FL 1.0
•    Sztyca: Syncros FL 1.0 SL  
•    Kokpit: Syncros Addict RR1.0 SL Combo  
•    Napęd: Dura Ace 9100 Di2
•    Pedały: Dura Ace PD R9100
•    Owijka: Syncros super light
•    Koła: Shimano Dura Ace C 40
•    Korba: Shimano Dura-Ace 9100 Powermeter

 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.