Opublikowano: 2018-09-23 23:34:58

Nino Schurter obronił tytuł Mistrza Świata w Lenzerheide

N1NO Schurter w 7-dmym Niebie

Przypomnijmy sobie ten dzień - N1NO Schurter nie tylko obronił swoją tęczową koszulkę, ale również zapewnił sobie 7 tytuł Mistrza Świata w swojej karierze przed swoją rodzinną publicznością w Lenzerheide w Szwajcarii.

Lenzerheide, Szwajcaria. N1NO Schurter dodał do swojej listy zwycięstw 7my tytuł Mistrza Świata i 4ty z rzędu. Przed 24.000 widzów -  na największym wyścigu XC w historii - N1NO zdominował wyścig od samego początku. Włoski Gerhard Kerschbaumer był jedynym, któremu udało się utrzymać tempo do końca 6 okrążenia, kiedy to N1NO zdecydował się na odpalenie ostatecznego ataku.

 

Zdjęcia: Sven Martin, Boris Beyer, Armin M. Küstenbrück/ego-promotion.

Zanim N1NO rozpoczął atak, aby uciec, on i jego włoski rywal utrzymywali dużą przewagę nad resztą zawodników, Henrique Avancini (BRA), Florian Vogel (SUI), Mathieu van der Poel (NEL) i Matthias Flückiger (SUI) starali dotrzymać tempa tej dwójce przez kilka okrążeń. "Wiedziałem, że Kerschbaumer będzie dziś najsilniejszym zawodnikiem, ponieważ miał super mocny sezon", stwierdził N1NO. Po ataku van der Poela sprawy stawały się jeszcze bardziej ekscytujące, gdy holenderski mistrz nadał niewiarygodnie twarde tempo od połowy wyścigu. Stało się oczywiste, że ten wyścig o tytuł Mistrza Świata zostanie rozstrzygnięty pomiędzy trzema głównymi rywalami sezonu Pucharu Świata 2018 - N1NO, Kerschbaumer i van der Poel.

 

 

 Ale N1NO nie tylko znał każdy korzeń tego toru, ale także był na tyle cierpliwy i inteligentny, by zachować spokój i czekać na najlepszy moment do rozpoczęcia ostatecznego ataku.  Z 11-sekundową przewagą N1NO przekroczył linię mety przed Kerschbaumer i van der Poel (+1:14). Arena Lenzerheide była wypełniona po same brzegi przez tysiące kibiców, którzy zebrali się na mecie i dopingowali swojego lokalnego bohatera, starego i nowego - Mistrza Świata.

"Razem ze złotym medalem olimpijskim, który mogłem wygrać w 2016 roku w Rio, jest to prawdopodobnie moje najsłodsze zwycięstwo. W końcu oglądanie wszystkich widzów na ceremonii to coś wspaniałego, czego bym nie wyobrażał sobie, w moich najśmielszych marzeniach. Wspaniała atmosfera w Lenzerheide jest nie tylko z powodowana moją osobą i moim sukcesem, ale także jest deklaracją dla kolarstwa górskiego w Szwajcarii", powiedział N1NO.

 

Lenzerheide, Switzerland, 8 września, 2018, dzień do zapamiętania- N1NO Schurter ponownie Mistrzem Świata. Gerhard Kerschbaumer (ITA) po lewej 2), Mathieu van der Poel (po prawej, 3)

 

 

 

 "Jestem ogłuszony. Wygrać ten wyścig przed moimi kibicami tutaj, w Szwajcarii, to jest to, czego nie można kupić za żadne pieniądze! Tłumy dosłownie popchnęły mnie po ten tytuł. Było tu tak głośno, to po prostu najlepsze uczucie jakie kiedykolwiek miałem na rowerze górskim. Dziękuję wszystkim, którzy tu przyjechali".

N1NO Schurter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na dzień dzisiejszy N1NO Schurter posiada trzy medale olimpijskie (brązowy, srebrny i złoty) jest 7-krotnym Mistrzem Świata i 6-krotnym Mistrzem Pucharu Świata. Ponadto, ma 30 zwycięstw w Pucharze Świata - brakuje mu jedynie 3 wygranych, aby wyrównać rekord 33 zwycięstw Juliena Absalona.

N1NO Schurter Spark RC 900 Special Edition na Lenzerhheide
Nino Schurter jeździ na jednym z najlżejszych, najsztywniejszych i najszybszych rowerów dostępnych na rynku - Spark RC 900 World Cup, który waży 9,86 kg (łącznie z pedałami) to przeznaczona do wyścigów broń z pełnym zawieszeniem jest stworzona, aby wygrać. Na Mistrzostwa Świata w Lenzerheide, projektanci SCOTT i Sram opracowali razem specjalnie na ten wyścig rower w stylu noża szwajcarskiej armii z mnóstwem ładnych detali.


Rama: Wzorcowa waga 1779g (łącznie z amortyzatorami i osprzętem) Sparka RC 900 została osiągnięta nie tylko dzięki zastosowaniu najlżejszych i najbardziej ekskluzywnych włókien węglowych HMX, ale również dzięki naszemu wyrafinowanemu procesowi produkcyjnemu. Rama wykonana jest z 752 pojedynczych warstw węglowych, wszystkie połączone ręcznie. Sercem ramy jest mocowanie Trunnion: korpus amortyzatora rozciąga się pomiędzy dwiema dolnymi śrubami mocującymi, co skutkuje większą ilością uderzeń przy tej samej długości. Krótszy amortyzator umożliwia bardzo kompaktową ramę i pakiet amortyzacyjny, który ściśle przylega do rury podsiodłowej.


 

 

Poniżej specyfikacja techniczna Sparka N1NO w edycji specjalnej:

Specyfikacja:     
2018 Spark RC 900 Worldcup 9.86kg
Edycja Specjalna na Mistrzostwa Świata Lenzerheide
            
Rama
Scott Spark RC 900 karbon HMX SL

Widelec
Rock Shox SID World Cup Carbon / RL3 Charger Black Box Damper / Boost / 100mm
Damper     Black Box / 100mm
Blokada
SCOTT TwinLoc

Kierownica
Syncros FL1.5 / TIB

Mostek
zintegrowany z kierownicą
Fraser iC SL Edycja Specjalna” integrowana z mostkiem.  -25° , 90mm wirtualna długość mostka, szerokość 680mm, 6° backsweep, 9°upsweep.

Sztyca
Syncros FL1.0 SL Carbon / 10mm

Siodło
Syncros XR1.0 SL Carbon

Gripy     
Syncros Silicone

Pedały
Ritchey WCS v6

Tylna przerzutka
Sram XX1 Eagle Black Box

Manetka
Sram XX1 Eagle Black Box

Korba
Sram XX1 Carbon Eagle DUB 175mm Q-168mm 38T
      
Łańcuch
Sram XX1 Eagle Gold

Kaseta
Sram XX1 Eagle Gold / 10-52T

Hamulce
SRAM Level Ultimate
      
Koła
DT Swiss XRC 1200 Spline 25 Carbon 29” Worlds Secial Edition

Opony
Maxxis Aspen 29"x2.25 170TPI EXO TR 50ml sealant

Koszyk na bidon
Topeak shuttle cage carbon

komputer
Garmin Edge 20

 

Pierwsze Mistrzostwa w elicie Andriego Frischknechta
Andri Frischknecht zajął doskonałe 13 miejsce przed Maxime Marotte (FRA) "Jeśli nie wejdziesz do pierwszej dziesiątki przy pierwszym zjeździe, masz problemy. Manuel Fumic (GER) rozbił się tuż przed mną podczas pierwszego zjazdu, więc każdy był zmuszony schodzić na piechotę podczas pierwszego zjazdu", powiedział Andri. "Walczyłem krok po kroku podczas tego wyścigu. To było nierealne ściganie się przed tym tłumem - trudno było się skupić, ponieważ kibice kibicowali tak głośno i z takim entuzjazmem".

 

 "Moim celem było wejście do pierwszej dziesiątki. Zwycięstwo w 13. miejscu jest tym, z czego jestem super dumny! To były moje pierwsze Mistrzostwa Świata w kategorii elita, a doświadczenie było niesamowite! Wyścigi przed 24.000 kibiców wiwiatujących przed tobą są tym, czego nigdy nie zapomnisz. Z dwoma najlepszymi wynikami w Pucharze Świata w pierwszej dziesiątce, a dziś z niecierpliwością czekam na przyszły sezon z nadzieją na jeszcze lepsze wyniki".

Andri Frischknecht, SCOTT- SRAM MTB Racing

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter