Opublikowano: 2019-01-04 21:06:42

Mistrzowie Świata i Europy dołączają do SCOTT-SRAM MTB Racing Team

Kate Courtney i Lars Forster dołączają do SCOTT-SRAM MTB Racing

SCOTT-SRAM podnosi poprzeczkę i wchodzi na kolejny poziom #nextlevel. Mistrzyni Świata Kate Courtney (USA) i mistrz Europy Lars Forster (SUI) zasilają swoją siłą zespół SCOTT-SRAM.

 

Givisiez, Szwajcaria 3 stycznia, 2019. SCOTT-SRAM MTB Racing team planuje swoją przyszłość na kolejne Igrzyska Olimpijskie z dość znaczącymi zmianami. Do zespołu wchodzi dwoje utalentowanych zawodników Kate Courtney i Lars Forster. W drużynie pozostaje mistrz olimpijski i świata Nino Schurter i Andri Frischknecht. Michiel van der Heijden i Matthias Stirnemann  odchodzą z teamu.

zdjęcie: Red Bull Media

 

Niewiele osób typowało Kate Courtney do złotego medalu Mistrzostw Świata.
Mimo, że w pierwszym roku swojej kariery zdobyła trofea w Cape Epic, czy tytuł mistrzyni USA, była uważana za czarnego konia tylko przez garstkę ekspertów, którzy wiedzieli o jej potencjale.
Zeszłoroczny wyścig jej życia zaskoczył całą społeczność kolarstwa górskiego.
SCOTT-SRAM team zaufał jej talentowi już przed Mistrzostwami Świata i wierzy, że to początek czegoś znacznie wielkiego.
Witaj Kate w naszej rodzinie SCOTT !!!

 

Zdjęcia: SCOTT

Kate jest znana jako osoba, która dokładnie wie, czego chce i jest gotowa dać 110%, aby osiągnąć swoje cele. Tytuł Mistrzyni Świata przyszedł dla niej nieoczekiwanie wcześnie, ale przez cały czas wierzyła w siebie i ciężko pracowała w kierunku tęczowych pasków. Przyszłość przyniesie jej wiele zmian. Nowa ekipa, nowy rower i wysokie oczekiwania, które wiążą się z jej statusem.


"Jestem bardzo podekscytowana dołączeniem do zespołu SCOTT-SRAM. Ten zespół stanowi dla mnie niesamowitą okazję do pracy z legendarnym Thomasem Frischknechtem i jazdy z utalentowanymi kolegami z drużyny, zwłaszcza obecnym Mistrzem Świata Nino Schurterem. Zespół ma bardzo wyjątkową atmosferę, która zarówno utrzymuje standard mistrzowski, jak i nadal wzbudza entuzjazm i miłość do sportu na wszystkich poziomach. Jestem zaszczycona, że mogę uczyć się od tak kompetentnych osób z silną pasją do sportu i bogatym doświadczeniem w pogoni za wielkimi celami i realizacją marzeń olimpijskich. Dzięki ich wsparciu i wspólnej wizji przyszłości, jestem chętna do pracy i zobaczenia, co możemy wspólnie osiągnąć w 2019 roku i później."

 

"Jestem bardzo podekscytowana dołączeniem do zespołu SCOTT-SRAM. Ta drużyna stanowi dla mnie niesamowitą okazję do pracy z legendarnym Thomasem Frischknechtem i jazdy utalentowanymi kolegami, zwłaszcza z Nino Schurterem."

Kate Courtney
2018 Mistrzyni Świata
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

 

 

23-letnia Kate Courtney urodziła się i mieszka w miejscu narodzin kolarstwa górskiego w rejonie Zatoki San Francisco, gdzie ukończyła również Uniwersytet Stanforda, zanim w pełni skoncentrowała się na sporcie. Dwukrotna Mistrzyni USA ,w 2017 roku zdobyła Puchar Świata w klasyfikacji generalnej U23 oraz srebrny medal na Mistrzostwach Świata U23.

 

Lars Forster- 2018 Mistrz Europy

Kolejnym mocnym dodatkiem do SCOTT-SRAM jest Lars Forster. Jak większość Szwajcarów, były mistrz w Pucharze Świata U23 był do tej pory w cieniu Nino Schurtera. Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w Glasgow wyszedł z tego cienia, gdy świeciło nad nim słońce, przekraczając pierwszą linię. 

Zdjęcia: SCOTT / ego-promotion

Wszechstronnie utalentowany mistrz Szwajcarii w Cyclo Crossie znajduje się wśród 10 najlepszych kolarzy w rankingu UCI. Jego ambicje pokrywają się z ambicjami Kate.

 

Obecny mistrz Szwajcarii Lars Forster na początku startu w pierwszym wyścigu przełajowym na początku 2019 roku.

25-letni olimpijczyk mówi: "Dalszy rozwój w kierunku Igrzysk Olimpijskich w Tokio, to ogromna korzyść być z najszybszym Nino Schurterem na świecie. Od początku mojej kariery marzyłem, aby zostać członkiem zespołu Thomasa Frischknechta, mojego idola z początków mojej kariery. Razem możemy osiągnąć kolejny poziom".

 

"Dalszy rozwój w kierunku Igrzysk Olimpijskich w Tokio, to ogromna korzyść być z najszybszym Nino Schurterem na świecie. Od początku mojej kariery marzyłem, aby zostać członkiem zespołu Thomasa Frischknechta, mojego idola na początku mojej kariery. Razme możemy wejść na kolejny pozimom ."

Lars Forster, 2018 Mistrz Europy
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

Dyrektor zespołu Thomas Frischknecht zna Larsa Forstera bardzo dobrze. Lars mieszka nie tylko bardzo blisko siedziby zespołu, ale jest również kumplem szkoleniowym Andriego Frischknechta i bliskimi przyjacielem Yanicka-the-Mechanica Gygera. To wspaniałe, że możemy go powitać w naszej rodzinie.


 

N1NO Schurter - sportowcem roku w Szwajcarii
Lider zespołu Nino Schurter może spojrzeć wstecz na kolejny wspaniały sezon. Jednym z jego największych osiągnięć w karierze było właśnie niedawne odebranie pierwszej nagrody w historii kolarstwa górskiego, został wybrany szwajcarskim sportowcem roku. Dla mistrza olimpijskiego, mistrza świata, może się wydawać, że nie jest to duża sprawa, ale mylisz się!
N1NO był nominowany aż 9 razy, zanim otrzymał nagrodę jako najlepszy z najlepszych. W końcu wyprzedził gwiazdę tenisa Rogera Federera i legendę narciarstwa biegowego oraz mistrza olimpijskiego Dario Cologna.


N1NO Schurter. Zdjęcie: Adrian Bretscher


 

Utalentowany 24-letni Andri Frischknecht dopełnia męską stronę drużyny. W 2018 roku zrobił ogromne postępy w kierunku szczytu. Dwukrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata, na Mistrzostwach Świata zajął 13. miejsce, a na Mistrzostwach Szwajcarii zdobył brązowy medal.
Miej oko na tego młodego zawodnika!

Zdjęcie: Sven Martin

Niestety SCOTT-SRAM musi pożegnać się z dwoma kolarzami. Po 4 latach bycia  z SCOTT-SRAM, holenderski mistrz Michiel van der Heijden opuszcza zespół. Również zwycięzca Cape Epic Matthias Stirnemann odchodzi z drużyny i przechodzi do zespołu Möbel-Märki.

Dyrektor zespołu Thomas Frischknecht jest bardzo podekscytowany swoją przyszłą drużyną. Wyjaśnia: "Wchodzimy w 18 sezon z tym zespołem i kogut nigdy nie wyglądał bardziej obiecująco, mając w barwach zarówno mistrzów świata, jak i mistrza Europy. Wspaniale jest mieć kobietę z powrotem w drużynie. Wspólnie z naszymi uznanymi pracownikami będziemy się dobrze bawić podczas wyścigów !"

"Wchodzimy w 18 sezon z tym zespołem i kogut nigdy nie wyglądał bardziej obiecująco, mając w barwach zarówno mistrzów świata, jak i mistrza Europy. Wspaniale jest mieć kobietę z powrotem w drużynie. Wspólnie z naszymi uznanymi pracownikami będziemy się dobrze bawić podczas wyścigów !"

Thomas Frischknecht,  Dyrektor zespołu
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

SCOTT-SRAM w połowie stycznia wybiera się do Stanów, gdzie odbędzie się wspólne zapoznanie się członków zespołu jaki omówienie nowego sprzętu.
Przyszykujemy Wam relację z ich pobytu i podzielimy się nią w najbliższym czasie.

 

To będzie dobry sezon.
#NOSHORTCUTS

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Nowy KINABALU RC 2.0

Opublikowano: 2019-05-14 00:29:49  | Więcej

RANSOM - Zbudowany dla prędkości

Opublikowano: 2019-04-19 00:35:22  | Więcej

Bohaterowie inspirowani bohaterami

Opublikowano: 2019-02-24 18:26:35  | Więcej

Daryl Impey wygrywa Tour Down Under

Opublikowano: 2019-01-26 23:48:32  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.