Opublikowano: 2019-01-13 11:02:29

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, rozpoczyna sezon z nowymi zawodnikami

Wraz z nowym rokiem Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wita nowych kolarzy w zespole. W nadchodzącym sezonie do reprezentacji dołączą Bartłomiej Wawak, Aleksandra Podgórska, Stanisław Nowak oraz Zuzanna Krzystała.

W najbliższych latach planowany jest rozwój drużyny oraz intensywne przygotowania do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Głównym celem na ten sezon jest zbudowanie odpowiedniego zespołu, który umożliwi zdobycie kwalifikacji olimpijskich. Pozostałe cele drużyny to przede wszystkim starty w indywidualnych oraz drużynowych Mistrzostwach Polski, pucharach świata, największych imprezach maratonowych w Polsce i na świecie oraz w wyścigach przełajowych. Trenerem zespołu niezmiennie będzie Bogdan Czarnota.

Nowi zawodnicy, który dołączyli do zespołu zostali wybrani na podstawie licznych osiągnięć sportowych, a także wyróżniającej się woli walki oraz determinacji.

Pod koniec 2018 roku pożegnaliśmy zawodników, którzy znacząco przyczynili się do licznych sukcesów zespołu na arenie krajowej i międzynarodowej - Katarzynę Solus-Miśkowicz, Michalinę Ziółkowską, Jakuba Zamroźniaka oraz Bartosza Janowskiego. Cała czwórka dostarczała kibicom ogromnej ilości pozytywnych emocji oraz dumy. Swoją ponad dwuletnią przygodę z drużyną Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team z początkiem lutego zakończy także Marek Konwa, który wystartuje w Mistrzostwach Świata CX w Bogense, w Danii po raz ostatni w barwach zespołu.

Wraz z rozpoczęciem 2019 roku wprowadziliśmy w zespole wiele zmian. Jesteśmy przekonani, że nowi zawodnicy wniosą do drużyny dużo pozytywnej energii i motywacji, która przełoży się na wysokie wyniki podczas startów. Mamy nadzieję, że dzięki zmianom zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team będą mieli okazję reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować Kasi, Michalinie, Kubie, Bartkowi i Markowi, za przejechane w naszych barwach kilometry, zdobyte tytuły i zaangażowanie w rozwój zespołu. – Magda Piekarczyk, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Użytkowe.

 

Bartłomiej Wawak

Z sentymentem wspominam swój pierwszy rower – trójkołowiec, na którym zaliczyłem również pierwszy wypadek. Najtrudniejsze momenty na trasie to te, kiedy myślę, że już dalej nie dam rady. Mimo trudnych chwil, uwielbiam sport, jakim jest kolarstwo. Moim największym rowerowym sukcesem jest 1 miejsce na Mistrzostwach Europy Maraton Singen 2013 (U23). Obecnie, moim największym sportowym marzeniem jest klasyfikacja na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Kolarstwo pochłania sporą część mojego życia, jednak nie jest jedyną aktywnością, którą lubię. Od czasu do czasu lubię rozerwać się na gokartach, pójść na strzelnicę czy pochodzić po górach. Poza tym, kocham gotowanie i dobre jedzenie – moje ulubione potrawy to sushi, owoce morza oraz pizza. Interesuję się też motoryzacją.

Najważniejsze osiągnięcia:

6 Miejsce Mistrzostw Świata Maraton Pietermaritzberg 2014 (Elita)
6 Miejsce Mistrzostw Europy Maraton Irlandia 2014 (Elita)
1 Miejsce Mistrzostw Europy Maraton Singen 2013 (U23)
4 Miejsce Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Singapur 2010
Mistrz Polski XCO/XCM: 2018, 2016, 2015, 2014, 2013, 2011, 2010, 2009

 

Aleksandra Podgórska

Swoją przygodę z kolarstwem zaczynałam jako młodsza juniorka w klubie w Bielawie. Pierwsze miejsca na podium przypadły mi w 2016 roku, kiedy to zdobyłam tytuł akademickiej vice mistrzyni świata MTB XCO na Filipinach. Jestem również wielokrotną zwyciężczynią i medalistką Mistrzostw Polski MTB XCO oraz XCM. Prywatnie, studiuję psychologię na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Interesuję się zdrowym stylem życia, fitnessem oraz dietetyką, a w wolnych chwilach zajmuję się wychowaniem i tresurą swojego psa, owczarka australijskiego, o imieniu Beza.

Najważniejsze osiągnięcia:

Wielokrotna zwyciężczyni oraz medalistka Mistrzostwa Polski MTB XCO i XCM.
Akademicka Vice Mistrzyni Świata MTB XCO 2016 Filipiny.
Udział w Mistrzostwach Świata MTB XCO: 6 miejsce Austria 2012, 13 miejsce Czechy 2016.
Mistrzostwa Europy MTB XCO: 5 miejsce Rosja 2012, 11 miejsce Szwecja 2016.

 

Stanisław Nowak

Moją przygodę z kolarstwem rozpocząłem 10 lat temu. Co w nim najbardziej lubię? To, że każdy kolejny kilometr może być zupełnie nową przygodą, doświadczeniem, a zarazem niezapomnianą historią. Moim aktualnym celem sportowym jest systematycznie podnoszenie formy z każdym sezonem tak, aby finalnie powalczyć na równi z równym w światowej czołówce XC/CX. Poza sportową pasją często spędzam czas ze znajomymi, słuchając dobrej muzyki lub oglądając ciekawe filmy.

Najważniejsze osiągnięcia:

Mistrz Polski MTB XCO 2015 (junior młodszy), 2016 (junior)
Mistrz Polski MTB Cross Country Maraton 2017 (junior)
Mistrz Polski CX 2017 (junior)
I-Vice Mistrz Polski MTB XCO 2017 (junior)
Mistrz Polski BMX Racing 2013, 2015

 

Zuzanna Krzystała

Ściganie rozpoczęłam dwa lata temu. W 2018 roku wzięłam udział w ponad 50 zawodach w największych cyklach maratonów MTB oraz CX w Polsce zajmując czołowe pozycje. Najbardziej w kolarstwie lubię to, że każdy kolejny kilometr może być zupełnie nową przygodą i niezapomnianą historią. Moim pierwszym celem w barwach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team są styczniowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym kończące sezon zimowy i będące jednocześnie przygotowaniem do sezonu letniego, w którym nie zamierzam zwalniać tempa. Na co dzień jestem absolwentką studiów II stopnia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach na kierunku budownictwo i od 7 lat pracuję w zawodzie. Sport jest dla mnie idealną odskocznią od zawodowych obowiązków. W wolnych chwilach uprawiam też inne dyscypliny sportu oraz oddaję się pozostałym pasjom takim jak gotowanie, podróże, fotografia czy muzyka.

Najważniejsze osiągnięcia:

1 Miejsce klasyfikacja generalna dystans PRO - Bike Atelier MTB Maraton - 2017, 2018
1 Miejsce klasyfikacja generalna dystans MEGA - Bike Maraton - 2018
1 Miejsce klasyfikacja generalna dystans MEDIO - Vienna Life Lang Maraton - 2018
1 Miejsce klasyfikacja generalna wyścig etapowy dystans FUN - Bike Adventure - 2017, 2018

W sezonie 2019/2020 Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team ma do swojej dyspozycji dwa samochody: Volkswagena Craftera oraz Volkswagena Californię. Samochody wyposażone są w wiele funkcjonalności zapewniających wygodne, szybkie podróżowanie z możliwością bezpiecznego przewiezienia rowerów i potrzebnego sprzętu. Tak jak w poprzednich latach zawodnicy będą ścigali się na najwyższych modelach rowerów marki SCOTT Scale RC  900 World Cup i SCOTT Spark RC 900 World Cup.

O Volkswagen Samochody Użytkowe

Volkswagen Samochody Użytkowe to marka dostarczająca na rynek lekkie samochody dostawcze. Niezmiennie od ponad 60 lat produkty z logo Volkswagen Samochody Użytkowe charakteryzują się niezawodnością, innowacyjnością i najwyższą jakością. W swoim portfolio marka posiada sześć modeli: Caravelle, California, Caddy, Transporter, Amarok i Crafter. Niezwykle wytrzymałe, praktyczne, oferujące wyjątkowo dużą liczbę wariantów specjalistycznych zabudów, sprawdzają się praktycznie w każdej branży.

Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od lat angażuje się w rozwój i promocję polskiego sportu. Od 2014 r. wspiera drużynę kolarstwa górskiego Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, w której skład wchodzą m.in. Michał Ficek, Piotr Kryński, Aleksandra Podgórska, Bartłomiej Wawak, Stanisław Nowak, Anna Urban i Zuzanna Krzystała. Trenerem drużyny jest Bogdan Czarnota.

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Nowy KINABALU RC 2.0

Opublikowano: 2019-05-14 00:29:49  | Więcej

RANSOM - Zbudowany dla prędkości

Opublikowano: 2019-04-19 00:35:22  | Więcej

Bohaterowie inspirowani bohaterami

Opublikowano: 2019-02-24 18:26:35  | Więcej

Daryl Impey wygrywa Tour Down Under

Opublikowano: 2019-01-26 23:48:32  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.