Opublikowano: 2019-03-27 00:49:46

Nino Schurter i Lars Forster-Mistrzowie Cape Epic 2019

MISTRZOWIE 2019 CAPE EPIC

SCOTT-SRAM - Nino Schurter i Lars Forster zdominowali tegoroczny 2019 Cape Epic, - najbardziej prestiżowy wyścig etapowy MTB.


Val de Vie, Południowa Afryka. Po 8 dniach brutalnej walki, Lars Forster i Nino Schurter SCOTT-SRAM wygrywają klasyfikację generalną legendarnego wyścigu Cape Epic. Na ostatnim etapie z Stellenbosch zwanego mekką południowoafrykańskich singli do Val de Vie Mistrz Europu i Mistrz Świata poradzili sobie bez najmniejszych problemów pokonując 70 km i 1800 m  przewyższenia. Na metę wjechali na 14 pozycji było to taktyczne zagranie aby bezpiecznie dotrzeć do końca, cały czas kontrolowali swoich największych rywali z zespołu Cannondale Henriqa Avancini i Manuela Fumica. W klasyfikacji generalnej mieli nad nimi ponad 7 minutową przewagę. Zwycięska para SCOTT-SRAM udowodniła , że w ciągu ostatnich 8 dni; 630 km i 16650m przewyższeń nie ma sobie równych.

"Tegoroczny Cape Epic po raz kolejny okazał się najbardziej brutalnym wyścigiem na świecie. Jestem bardzo dumny z całego mojego zespołu, w tym wszystkich pracowników i załogi pomocniczej - bez ich wysiłków w nocy i w ciągu tego tygodnia, nie byłoby możliwe, abyśmy działali na najwyższym poziomie i ostatecznie wygrać", powiedział Nino Schurter na mecie na osiedlu Val de Vie.

 

Val de Vie, Lars Forster i Nino Schurter wygrywają Cape Epic
Zdjęcia: Shaun Roy/Cape Epic, Gustav Klotz

Thomas Frischknecht, kierownik zespołu: "Ten tydzień był czymś więcej niż tylko spacerem do parku. Jestem podekscytowany tym, jak dobrze dwójka Mistrzów Lars Forster i Nino Schurter poradziła sobie w tym tygodniu,  wygrywając Cape Epic. Jestem niezwykle dumny z całej drużyny. Zmagaliśmy się na początku wyścigu z problemami, ale dzięki ogromnemu wysiłkowi i determinacji całej załogi udało nam się je pokonać, wywrócić sprawy do góry nogami i w końcu wygrać całość. Mieliśmy chwile, w których nie wyglądało to już tak dobrze dla nas. Tylko dzięki niestrudzonym wysiłkom wszystkich zaangażowanych osób możliwe jest wielkie zwycięstwo drużynowe, takie jak wygrana Cape Epic".

Pierwszy wyścig etapowy MTB, pierwsze Mistrzostwo dla  Larsa Forstera.
Nino Schurter od 2017 roku nie przerwanie wygrywa Cape Epic.

Nino Schurter: "Wszystko poszło zgodnie z dzisiejszym planem na ostatnim etapie. Początkowo chcieliśmy walczyć o zwycięstwo siódmego etapu, ale Lars był wyczerpany po ogromnym wysiłku z całego tygodnia , więc zostaliśmy z naszą drużyną wspierającą i drużyną Cannondale. Zapewniliśmy  sobie tylko ogólną wygraną. To był wspaniały tydzień, cały nasz zespół pracował doskonale razem przez cały tydzień".

 

"Jestem wyczerpany, ale szczęśliwy. Zdobycie drugiego tytułu Mistrza Cape Epic jest dla mnie bardzo wyjątkowe. Jestem bardzo wdzięczny za pomoc całej naszej załogi, to był niesamowity tydzień tutaj w RPA."

Nino Schurter
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

 

 Nino Schurter: "Jestem wyczerpany, ale bardzo szczęśliwy, że mogłem zdobyć swój drugi tytuł mistrzowski Cape Epic. Lars Forster był w tym tygodniu super mocny, bez niego nie byłoby możliwe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Jego duży wysiłek był szczególnie potrzebny w połowie tygodnia, kiedy sprawy nie wyglądały dla nas tak dobrze. Odwróciliśmy sytuację razem z pomocą naszego zespołu back-up, Andriego Frischknechta i Gerta Heynsa.

Lars Forster: "Dziś znów był to kolejny trudny dzień. Cierpiałem i musiałem ciężko walczyć, ponieważ byłem naprawdę na granicy swoich możliwości. Na początku byłem mocny na pierwszych etapach, ale pod koniec straciłem energię. Najlepsze chwile, jakich doświadczyłem, to start na prologu wraz ze wszystkimi jego emocjami, jak również nasz atak na 2 etapie, kiedy to zdobyliśmy ogromną przewagę nad rywalami. Pomimo mechanicznych problemów, z którymi się zetknęliśmy, przez cały tydzień czuliśmy się świetnie. Wierzę, że naprawdę zasłużyliśmy na to zwycięstwo. To niesamowite przeżyć Cape Epic z całą ładną scenerią, kibicami i oczywiście trasami  zachodniego przylądka."

 

 "Zdobycie Cape Epic jest dla mnie równie ważne jak zdobycie tytułu Mistrza Europy. To dla mnie ogromny sukces.
Nie  spodziewałem się go zdobyć. Nigdy nie jechałem w wyścigu etapowym, więc nawet nie wiedziałem, w co wchodzę - to sprawia, że to zwycięstwo jest jeszcze słodsze."

Lars Forster
SCOTT-SRAM MTB Racing 

 

 

 

 

 

Mistrzowskie rowery CAPE EPIC 2019
Specjalna Edycja SCOTT Spark RC World Cup

 

 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Marine Cabirou jest szybsza niż Ty

Opublikowano: 2019-11-13 00:03:48  | Więcej

Nowy odcinek - Rising: Kate Courtney - EP.5

Opublikowano: 2019-10-11 07:28:11  | Więcej

PLECAK LAWINOWY PATROL E1

Opublikowano: 2019-09-26 18:58:55  | Więcej

Mistrzowie Pucharu Świata 2019

Opublikowano: 2019-09-09 23:26:16  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.