Opublikowano: 2019-07-13 22:36:37

Zamiana srebra w złoto

W bardzo dramatycznym wyścigu, N1NO Schurter przekroczył metę swoim nowym srebrnym SCOTT Spark RC zdobywając złoto. To jego  pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w tym sezonie i 31. w karierze. Mistrzyni świata Kate Cortney zajęła 8. miejsce, ale utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Vallnord, Andora. Duża wysokość, upał i kurz tak można w trzech słowach podsumować ostatni Puchar Świata. To był jeden z najbardziej ekscytujących wyścigów tego sezonu od startu aż po metę. N1NO Schurter SCOTT - SRAM musiał zmierzyć się z bardzo dobrze przygotowanymi zawodnikami Matthiasem Flückiger i Henriciem Avancinim, to był jeden  z najtrudniejszych wyścigów w jego historii .

Mistrz Świata musiał  walczyć ciężej niż zwykle, aby zapewnić sobie pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w tym sezonie. To sprawia, że 31. zwycięstwo w Pucharze Świata jest jeszcze bardziej zasłużone.

 

Wyścigi na dużych wysokościach (2000 m n.p.m.) wymagają dobrego przygotowania i doświadczenia. Oba te czynniki pomogły N1NO być lepszym od przeciwników.. Ondrej Cink  prowadził przez ponad 30 sekund, ale zapłacił za swój wysiłek i nie wytrzymał tempa. N1NO zachował spokój próbując kontrolować grupę goniącą. Jednak dwa małe wypadki również na pewien czas postawiły Mistrza Olimpijskiego z powrotem pod ścianę. Zwycięzca Short Tracka Henrice Avancini jechał w imponującym stylu, a Szwajcar Matthias Flückiger również wykazał się ambicją wygrania drugiego Pucharu Świata w tym sezonie. Na ostatnim okrążeniu ci trzej byli jeszcze razem i trudno było stwierdzić, kto będzie pierwszy na mecie.

Na ostatnim okrążeniu N1NO postanowił zaatakować dwa razy ale nie był w stanie pokonać Flukirgera. W rezultacie Avancini stracił kilka sekund, jednak Brazylijczyk był do samego końca blisko szwajcarów.
Na ostatnim bardzo długim podjeździe N1NO dał z siebie wszystko i przekroczył linię mety jako pierwszy. Absolutnie zachwycony stwierdził : "To był jeden z najtrudniejszych wyścigów w mojej karierze, wydaje mi się, że to jedno z lepszych zwycięstw, myślę także że to oznacza, że za każdym razem, gdy przekraczam linię jako pierwszy jestem zawsze dumny z tego, jak udało mi się tego dokonać"."To był jeden z najtrudniejszych wyścigów w mojej karierze, wydaje mi się, że to jedno z lepszych zwycięstw, myślę także że to oznacza, że za każdym razem, gdy przekraczam linię jako pierwszy jestem zawsze dumny z tego, jak udało mi się tego dokonać".
 
Nino Schurter,  SCOTT-SRAM
Mistrz Olimpijski & 7x Mistrz Świata

 

 

 

 


 

Jadący na limitowanej edycji SCOTT Spark RC  N1NO HMH po zwycięstwo.
N1NO  jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata brakuje mu tylko 3 wygranych aby dorównać ikonie Pucharu Świata Julienowi Absalonowi.

 

Zdjęcia: Sven MartinW swoje 25 urodziny Andri Frischknecht pojechał solidny wyścig. Po niezbyt dobrym starcie,  systematycznie przesuwał się na czoło, aby przekroczyć linię mety na 20 pozycji. Lars Forster pokazał mocną pierwszą połowę wyścigu dojeżdżając do pierwszej dziesiątki, ale finalnie wyścig ukończył na  29 pozycji. Obaj kolarze SCOTT-SRAM wiedzieli, że nie są na to idealnie przygotowani, ponieważ nie mogli aklimatyzować się na wysokości, tak jak zrobił to N1NO.

 Mistrzyni świata Kate Courtney broni prowadzenia w Pucharze Świata.

Nasza Mistrzyni Świata Kate Courtney, podobnie jak Lars i Andri, wybrała trening w domu zamiast na wysokości.To był bardzo wyrównany i wymagający wyścig, zwłaszcza z ciepłem i wysokością. Zapłaciła trochę za zbyt szybki start i utraciła pozycję szybko w środku wyścigu. Na szczęście udało jej się przegrupować i odnaleźć swoją walkę - wracając na 8. miejsce. Na pewno nie jest to taki wynik, na jaki liczyła, ale nadal jest dumna ze swojego wysiłku umysłowego w trudny fizyczny dzień.

 

 

Ceną ciężkiej walki aż do samego końca jest utrzymanie przewagi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nad Jolandą Neff, która wczoraj zajęła drugie miejsce.


 

 

"To był dla mnie ciężki dzień w Andorze, ale jestem dumna, że ciężko walczyłam i utrzymałam ogólną przewagę. Kilka dobrych lekcji i duża motywacja do wzięcia udziału w nadchodzących tygodniach!"

Kate Courtney, SCOTT-SRAM
2018 UCI Elite XC Mistrzyni Świata

 

 

 


Spark RC 900 WC N1NO

 

Nino Schurter ścigał się na limitowanej edycji SCOTT Spark RC 900 WC N1NO. Rama z limitowanej edycji będzie dostępna u dealerów pod koniec lipca.

 

 

Spark RC 900 WC N1NO HMX zestaw ramy wyposażony jest w amortyzowany widelec RockShox SID Ultimate oraz damper RockShos Nude 3 mode.Rama posiada manetkę TwinLoc, która odpowiada za regulację zawieszenia i geometrię roweru.


Specyfikacja:
RAMA: HMX Carbon Frame, napęd 1 x
WIDELEC : RockShox SID Ultimate RLC3 Air - Custom Charger 3-Modes Damper z regulowaną siłą tłumienia. - 15x110mm Maxle Stealth / Taperowane stery / Blokada /
SKOK: Lockout - 70 - 100mm
DAMPER: RockShox NUDE RLC3 Trunnion - SCOTT custom w. travel / geo adj. - 3 tryby pracy : Lockout-Traction Control-Descend - regulowana siła tłumienia

AKCESORIA:
SRAM XX1 Custom korba
SRAM Level Ultimate Custom hamulce
Manetka TwinLoc zintegrowana z regulacją sztycy  Syncros
Pro Drop
Syncros kierownica  iC
Syncros tylna oś
Orientacyjna waga (rozmiar M): 1849 g | (z damperem)
Rozmiary S, M, L, XL


 

Spark RC Kate Courtney
Mistrzyni Świata Kate Courtney, Andri Frischknecht i mistrz Europy Lars Forster również jechali na Spark RC.

 

 

 

 

 

SCOTT DH FACTORY

Również odnieśliśmy sukces na arenie DH, nasza zawodniczka Marine Cabirou miała udany weekend, w klasyfikacji zajęła drugie miejsce oraz w głównym wyścigu zajęła również drugą pozycję. Marine w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje teraz 3 miejsce.

 

 

 

Zdjęcia: Sven Martin

 

Nasz fabryczny zespół SCOTT DH umacnia swoją pozycję w Pucharze Świata w pierwszym sezonie działalności. Dean Lucas ukończył wyścig na 19 pozycji, Flo Payet 27, a Brendan Fairclough 33."Od pierwszego przejazdu czułam się świetnie na trasie w ten weekend. Rower był świetny i nadal czuje się wspaniale. Popełniłam kilka błędów w finale, ale na tak długim i wymagającym torze jestem bardzo zadowolona z wyniku.!"

Marine Cabirou
SCOTT DH Factory

 

 

 


 


LUCAS I FAIRCLOUGH LIMITOWANA EDYCJA GOGLI PROSPECT

 

 

Przedstawiamy limitowaną edycję gogli Prospect z autografem Fairclough i Dean Lucas. Gogle będą dostępne w sprzedaży od 8 lipca.

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter