Opublikowano: 2019-07-18 22:48:58

Zawodnicy SCOTT piszą historię na Pucharze Świata w Les Gets

Zarówno Kate Courtney, jak i Nino Schurter stanęli na najwyższym stopniu podium w Les Gets. Nigdy wcześniej w historii wyścigów Pucharu Świata UCI MTB nie było dwóch mistrzów świata i dwóch liderów Pucharu Świata jeżdżących dla tej samej drużyny i jednocześnie wygrywających wyścig tego samego dnia. Nasz fabryczny zespół SCOTT DH Factory wygrał drużynowy ranking na pokładzie nowego Gamblera  wykonanego w pełni z włókna karbonowego.

Les Gets, Francja. Mistrz olimpijski Nino Schurter pokazał już tydzień wcześniejw Andorze, że jest w doskonałej formie, jego koleżanka z drużyny, mistrzyni świata Kate Courtney, wróciła do formy i wygrała zarówno w wyścigu XCC shortrack, jak i XCO, który odbył się w ostatnią niedzielę w Les Gets we Francji. Nino Schurter świętował swoje 32. zwycięstwo w Pucharze Świata poprzez zdominowanie zawodników od początku do końca. Brakuje mu teraz tylko jednej wygranej aby dorównać do rekordu Juliena Absalona w postaci 33 zwycięstw.

Obydwoje objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej, pokazując swoje ambicje, by zdobyć tytuł Mistrza Świata.

Weekend wyścigowy w francuskich Alpach rozpoczął się od wspaniałego solowego zwycięstwa Kate Courtney w konkursie XCC shortrack. Młoda Amerykanka dużo ryzykowała i została nagrodzona dobrym zwycięstwem, drugim w tym roku i w swojej karierze w XCC. Nino Schurter ukończyła XCC na czwartym miejscu za Mathieu van der Poel (NEL), Henrique Avancini (BRA) i Victor Koretzky (FRA).

 

W głównym wyścigu w niedzielę Nino wyglądał na bardzo skupionego i potrafił kontrolować swoich przeciwników od samego początku. Na 7/8 okrążeniu wyścigu, grupa zawodników utrzymywała niewiarygodnie wysokie tempo na szybkim i wymagającym fizycznie torze. Grupa prowadząca trzymała się razem, dopóki sam Nino nie zaatakował na dwa okrążenia przed końcem. Jedynymi, którzy starali się wytrzymać tempo byli Avancini i Gerhard Kerschbaumer (ITA). Kolejny wielki wysiłek Nino wymagał ucieczki od Mistrza Włoch i zapewnienia sobie 32. zwycięstwa w Pucharze Świata.

Nino Schurter: "Pamiętam tylko kilka przypadków, kiedy wszystko poszło zgodnie z planem. Wyścig rozwijał się dla mnie doskonale od początku do końca. Avancini, Cink, Tempier i Kerschbaumer mieli swoje mocne chwile podczas wyścigu, ale nigdy nie sprawiali mi kłopotów. Korzystne dla mnie było to, że tempo utrzymywało się na wysokim poziomie przez cały wyścig, wpłynęło to na przeprowadzenie ataku pod koniec wyścigu. Jestem podekscytowany moim 32. zwycięstwem w Pucharze Świata i tym, jak ostatnio wszystko się dobrze układa".


 

"Korzystne dla mnie było to, że tempo utrzymywało się na wysokim poziomie przez cały wyścig, wpłynęło to na przeprowadzenie ataku pod koniec wyścigu. Jestem podekscytowany moim 32. zwycięstwem w Pucharze Świata i tym, jak ostatnio wszystko się układa."
 
Nino Schurter,  SCOTT-SRAM
Mistrz Olimpijski i 7 x Mistrz Świata

 


 

 

Mistrz Europy Lars Forster zakończył short tracka na 10 pozycji, w niedzielę w głównym wyścigu zajął miejsce 18, natomiast młody Frischi 21 .

 

 

Zdjęcia: Sven Martin


 


Mistrzyni Świata Kate Courtney prowadzi w  klasyfikacji generalnej  Pucharu Świata

Po wyścigu w Andorze (ukończonym na 8. miejscu), Kate pojechała do Francji z odrobiną braku pewności siebie. Wyścig XCC wygrała i to zmieniło wszystko. Mając rodzinę i przyjaciół na miejscu, którzy kibicowali jej , Kate wróciła do formy. Po wczesnym ataku Kate uciekła od reszty grupy na drugim okrążeniu. Jedyną osobą, która utrzymała się blisko niej, była mistrzyni olimpijska Jenny Rissveds (SWE), która później wycofała się. Od tego momentu była to solowa jazda aż do mety. Po powolnym starcie, Mistrzyni Europy Jolanda Neff (CH) w ostatniej trzeciej części wyścigu zaczęła mocno kręcić i zmniejszyła dystans do Kate ze stratą minuty i 24 sekund. Kate zauważyła, że Neff zbliża się do niej, dlatego na ostatnim okrążeniu przyspieszyła, aby zapewnić sobie w swojej karierze, trzecie zwycięstwo w Pucharze Świata .

Po czterech dotychczasowych Pucharach Świata w 2019 roku, w tym 8 wyścigach (4 XCO / 4XCC) na najwyższym poziomie, Kate Courtney wygrała 5 z nich (3xXCO / 2xCC). To na pewno pokazuje, że mistrzynią Ameryki jest bardzo mocna zawodniczka. Kate prowadzi w klasyfikacji generalnej przed Jolandą Neff.

 

Kate Courtney: "Po  ciężkiej jeździe w Andorze, było to niesamowite uczucie wrócić silną i znaleźć właściwą drogę do zwycięstwa w Les Gets w ten weekend. W piątek ścigałem się  odważnie i zaatakowałem dwa razy, aby wygrać ten krótki wyścig. Z odrobiną pozytywnego nastawienia, byłem w stanie uciec czołówce w wyścigu cross country. Wyścig sprowadził się do całkowitego wysiłku fizycznego i psychicznego, z presją w tle, cały czas walczyłam o skupienie i zwycięstwo. Czułam się naprawdę komfortowo na SCOTT Scale i byłam w stanie mocno naciskać na podjazdach, jechać gładko na zjazdach i utrzymać prowadzenie aż do mety. Weekend stał się jeszcze bardziej wyjątkowy dzięki podwójnemu  zwycięstwu naszego zespołu i większej podstawie na to, że zabawa jest coraz szybsza""Wyścig sprowadził się do całkowitego wysiłku fizycznego i psychicznego, z presją w tle, cały czas walczyłam o skupienie i zwycięstwo.Weekend stał się jeszcze bardziej wyjątkowy dzięki podwójnemu zwycięstwu zespołu większej podstawie na to, że zabawa jest coraz szybsza"

Kate Courtney, SCOTT-SRAM
2018 UCI Elite XC Mistrzyni Świata

 

 

 

 


 

 Spark RC 900 WC N1NO

Nino Schurter ścigała się na limitowanej edycji Spark RC 900 World Cup, zestaw ramy będzie dostępny w sklepach na koniec sierpnia.

 

 

 

 

Spark RC 900 WC N1NO HMX zestaw ramy wyposażony jest w  widelec  RockShox SID Ultimate oraz amortyzator  RockShox Nude 3-mode. SCOTT  posiada manetkę Twinloc , która pomaga odpowiednio ustawiać przednie i tylne zawieszenie jaki geometrę w zależności do panujących warunków .

Specyfikacja:
Rama: HMX Carbon , tylko napęd 1 x
Widelec: RockShox SID Ultimate RLC3 Air - Custom Charger 3-Modes Damper z regulowaną siłą tłumienia. - 15x110mm sztywna oś / trójkątna główka sterów  / Blokada/
SKOK: - 70 - 100mm
Amortyzator: RockShox NUDE RLC3 Trunnion - SCOTT - 3 tryby pracy : Blokada-Kontrola trakcji-Podjazd - regulowana siła tłumienia

AKCESORIA:
SRAM XX1 Custom korba
SRAM Level Ultimate Custom hamulce
TwinLoc zdalna manetka zintegrowana z dźwignią do regulacji sztycy podsiodłowej Syncros
Syncros Fraser iC zintegrowana kierownica
Syncros tylna oś
Orientacyjna waga  (rozmiar M): 1849 g
Dostępne rozmiary: S, M, L, XL


 

Kate Courtney Scale RC

Mistrzyni Świata  Kate Courtney jechała po zwycięstwo na  SCOTT Scale RC World Cup .

 

 

 

 

 

SCOTT DH FACTORY
To był kolejny weekend pełen sukcesów dla fabrycznego zespołu SCOTT DH. Po wprowadzeniu na rynek nowego zjazdowego modelu Gambler, zespół zakończył wyścig jako lider w klasyfikacji generalnej.

 

 

 

zdjęcia: Sven Martin
Jak zwykle trasa była szybka i wąska. Marine Cabirou zajęła 2 miejsce była to jej  pierwsza tak wysoka lokata w Elicie.


 

"To uczucie kiedy doskonale odnajdujesz się na nowym rowerze jest wspaniałe. Przez cały weekend ścigałam się mądrze
nie ryzkując zbytnio to zaowocowało 2 miejscem."

Marine Cabirou
SCOTT DH Factory

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Zdjęcia: Sven Martin


 

 

 

 

 

Zdjęcia: Sven Martin


 

 

 

 "Co za niesamowity weekend. Świetny rower, świetny zespół, świetny wynik. Zdecydowanie nie mogę się doczekać reszty wyścigów!"

Brendan Fairclough
SCOTT DH Factory

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Zdjęcia: Keno Derleyn

 

Zespół ścigał się na nowym rowerze SCOTT Gambler Tuned DH. Sama rama waży zaledwie 2650g - ten rower został zaprojektowany tylko do jednej rzeczy - czystej, niezmąconej prędkości.

LUCAS I FAIRCLOUGH EDYCJA SPECJALNA GOGLI PROSPECT

 

 

W zeszłym tygodniu zaprezentowaliśmy dwie nowe, sygnowane edycje gogli Prospect dla Brendan Fairclough (po lewej) i Dean Lucas (po prawej.)
Gogle dostępne będą w sklepach na początku sierpnia.

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter