Opublikowano: 2019-07-22 22:52:56

Simon Yates wygrywa 12 etap Tour de France na nowym Addict RC

Zwycięzca Vuelta a Espana  z 2018 roku, zdominował 12 etap Tour de France na całkowicie nowym Addict RC i doprowadził do drugiej wygranej w tegorocznym TDF  dla swojej drużyny Mitchelton- SCOTT.

Bagnères-de-Bigorre, Francja. Wczoraj brytyjski kolarz Simon Yates zapewnił  drugie zwycięstwo etapowe dla Mitchelton-SCOTT podczas tegorocznego Tour de France. Po tym, jak Południowoafrykański Mistrz Daryl Impey wygrał 9 etap w ostatnią niedzielę, Yates po jednodniowej przerwie w czwartek,  zaatakował szczyt ostatniego podjazdu w czołowym trio i wygrał w sprincie  w Bagnères-de-Bigorre. Jego bliźniak Adam Yates przyjechał na metę 9'35" później, bez wpływu jednak na wynik klasyfikacji generalnej.

To zwycięstwo jest jego trzecim w Grand Tourach, pierwszym była Vuelta a Espana (2016 i 2018) ia drugim Giro d'Italia (2018)

Simon Yates: “Oszczędzałem energię aż do momentu, gdy dotarliśmy tu w góry i to była moja pierwsza szansa, aby czegoś spróbować. Zwykle w peletonie pomagałem Adamowi, ale dzisiaj miałem swoją szansę, więc chwyciłem ją obiema rękami".


 

"Ten triumf sprawił, że mogę być z siebie naprawdę dumny. Przyjechałem pomagać Adamowi w generalce, ale dziś nadarzyła się okazja do ataku. Wygranie etapów na każdym z trzech wielkich tourów jest wspaniałym uczuciem. "
 
Simon Yates, Mitchelton-SCOTT
zwycięzca 2018 Vuelta

 

 


 

 

Tour de France 2019 12 etap wyniki:
1. Simon Yates (Mitchelton-SCOTT) 4:57:53
2. Pello Bilbao (Astana Pro Team) ST
3. Gregor Mühlberger (BORA – hansgrohe) ST

 

 


Simon Yates Addict RC Pro - Team Edition

Simon Yates wygrał etap na niedawno wprowadzonym całkowicie nowym modelu SCOTT Addict RC, wzorcem szosowego roweru wyścigowego. Został on zaprojektowany tak, aby pasował do potrzeb naszego zespołu UCI World Tour Mitchelton-SCOTT jak również dla wszystkich zapalonych kolarzy.
Niezwykle lekki, ze starannie dopracowaną strukturą włókien węglowych jaką do tej pory stworzyliśmy oraz z całkowicie zintegrowanymi przewodami i właściwościami aerodynamicznymi, sprawiają, że jest to wymarzony rower, któremu nie sposób się oprzeć.

 

 

Nowy Addict RC Pro Edition - Simon Yates. fotograf: Kramon.

 

Nowa edycja Addicta RC dla Simona Yatesa ma zupełnie nowe i zadziwiające malowanie. W zależności od oświetlenia czarny lakier będzie błyszczeć w kolorze zielonym, niebieskim lub nawet purpurowym. Aby uczynić ten rower wyjątkowym, lakier ten  został również nałożony na nowy kokpit Syncros. Rower wyposażony w hamulce tarczowe i waży zaledwie 6,8 kg.


Rama– Addict RC Pro
Napęd- Shimano Dura Ace R9170
Korba- Shimano Dura Ace Di2
Kokpit – Syncros Creston iC SL  
Koła– Shimano C40
Opony- Pirelli Zero
Siodło – Syncros  
Pedały - Shimano Dura Ace 9100Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter