Opublikowano: 2019-07-29 21:37:04

Czwarty wygrany etap dla Mitchelton-SCOTT

Mistrz Europy Matteo Trentin samotnie odniósł imponujące zwycięstwo w Tour de France, dzięki czemu na tegorocznej edycji Mitchelton-SCOTT odniósł cztery zwycięstwa etapowe. Jest to również trzecie zwycięstwo na całkowicie nowym modelu Addict RC.

Włoch zrobił sobie przerwę w trakcie jazdy przed atakiem na ostatnim podjeździe i samotnie dojechał do mety z 30 sekundową przewagą. Trentin i Dane Chris Juul-Jensen zdołali wyprzedzić dużą grupę ponad 30 zawodników, którzy oddzielili się od grupy w pierwszych kilometrach. Jednak z powodu braku kilku zespołów na trasie, peleton zaczął gonić uciekinierów,  przewaga to maksymalnie około minuty.

U podnóża finałowego podjazdu Col de la Sentinelle zaatakował Matteo, za którym podążył Perichon.Włoch wjechał na szczyt z przewagą około minuty nad Francuzem z Cofidisu i Kasperem Asgreenem, który dojechał z grupki Van Avermaeta,


 

 

“To była dla mnie bardzo emocjonująca końcówka, ponieważ w mojej dotychczasowej karierze tylko dwa razy wygrałem “na solo”. Dokonanie tego tutaj, w Tour de France, z tej ucieczki. To było coś niesamowitego”
 
Matteo Trentin, Mitchelton-SCOTT
2018 Mistrz Europy

 

 

 


 

 

Matteo Trentin: “Chris [Juul-Jensen] bardzo mi dzisiaj pomógł. Rozmawialiśmy ze sobą i zdecydowaliśmy, że będzie kasował pierwsze ataki i tak zrobił. A gdy został przypuszczony ten mocny ostateczny atak, byłem w stanie na niego odpowiedzieć i to był idealny scenariusz.”

Matteo Trentin: “Próbowałem atakować kilka razy, ponieważ w ucieczce nie było współpracy. Wiedziałem, że jeśli uzyskam przynajmniej dziesięć sekund przewagi, a kolarze z tyłu zaczną się na siebie oglądać, z nogami, jakie dziś miałem, będę w stanie to wykończyć. Obawiałem się trochę czołowego wiatru i tego, że kolarze z tyłu będą dawali sobie zmiany, ale nic takiego nie miało miejsca. Gdy znalazłem się na szczycie podjazdu chciałem tylko jechać na pełen gaz, podejmując jak najmniejsze ryzyko”

 

Tour de France 2019 wyniki 17 etapu:
1. Matteo Trentin (Mitchelton-SCOTT) 4:21:36
2. Kasper Asgreen (Deceuninck - Quick Step) +0:37
3. Greg van Avermaet (CCC Team) +0:41


 

 

Matteo Trention Addict RC  Edycja Specjalna
Sprinter Mitchelton-SCOTT wygrał na zupełnie nowym  Addict RC.  Aby uhonorować  europejski tytuł, SCOTT stworzył specjalną edycję Addict RC, którego projekt odzwierciedla kolory europejskiej koszulki mistrza.

 

 

Matteo Trentin Addict RC
Rama– Addict RC Pro
Napęd- Shimano Dura Ace R9170
Korba- Shimano Dura Ace
Kokpit – Syncros Creston iC SL  
Koła– Shimano C40
Opony - Pirelli Zero
Pedały - Shimano Dura Ace 9100

 

 

 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Marine Cabirou jest szybsza niż Ty

Opublikowano: 2019-11-13 00:03:48  | Więcej

Nowy odcinek - Rising: Kate Courtney - EP.5

Opublikowano: 2019-10-11 07:28:11  | Więcej

PLECAK LAWINOWY PATROL E1

Opublikowano: 2019-09-26 18:58:55  | Więcej

Mistrzowie Pucharu Świata 2019

Opublikowano: 2019-09-09 23:26:16  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.