Opublikowano: 2019-09-03 23:39:15

N1NO SCHURTER - Mistrzem Świata

N1NO Schurter doskonale wykonał plan w Kanadzie i ponownie w  2020 roku będzie jeździł w tęczowej koszulce - to w sumie jego 8 i 5 z rzędu tytuł Mistrza Świata.


 

Mont-Sainte-Anne, Kanada. Podczas jednych z najtrudniejszych Mistrzostw Świata w historii, N1NO Schurter - mistrz olimpijski i zwycięzca 32 wyścigów o Puchar Świata - ponownie udowodnił, że jest zawodnikiem nr 1 w wyścigach XCO.

Kate Courtney broniła swojego Mistrzowskiego tytułu, co, pomimo wielkiego zaangażowania, nie udało się. Wyścig ukończyła na dobrym 5 miejscu.

Andri Frischknecht ukończył wyścig w pierwszej 10 - to był jego wyścig sezonu. Lars Forster z powodu problemów technicznych na metę wjechał na pozycji 40.

8 Mistrzostwa Świata zostało zapisane w historii MTB - N1NO Schurter.

 

N1NO Schurter - Mistrz jest tylko jeden. Zdjęcia: Sven Martin

 

N1NO  czuł się bardzo pewnym siebie przez cały tydzień. Ponownie to zrobił - obronił tęczową koszulkę i zdobył piąty z rzędu i 8 w swojej karierze tytuł Mistrza Świata.
"Można pomyśleć, że można przyzwyczaić się do wygrywania wyścigów takich wielkich jak ten. Ale muszę powiedzieć, że ten smakował tak samo dobrze jak wszystkie siedem poprzednich. Jeśli wszystko układa się i dobrze idzie w ten jeden dzień wyścigu - tak jak dzisiaj - odczuwasz niesamowite uczucie przekraczania linii i radości i ogromu emocji, które się z tym wiążą. Jestem bardzo wdzięczny, że znowu miałem dziś taki wspaniały dzień i jestem jeszcze bardziej wdzięczny, że mogę nosić tęczowe paski na kolejny sezon."


 

"Można pomyśleć, że można przyzwyczaić się do wygrywania wyścigów takich wielkich jak ten. Ale muszę powiedzieć, że ten smakował tak samo dobrze jak wszystkie siedem poprzednich. Jeśli wszystko układa się i dobrze idzie w ten jeden dzień wyścigu - tak jak dzisiaj - odczuwasz niesamowite uczucie przekraczania linii i radości i ogromu emocji, które się z tym wiążą. Jestem bardzo wdzięczny, że znowu miałem dziś taki wspaniały dzień i jestem jeszcze bardziej wdzięczny, że mogę nosić tęczowe paski na kolejny sezon."

Nino Schurter,  SCOTT-SRAM
Olympic & 8xMistrz Świata

 


N1NO po raz kolejny ułożył doskonały, mistrzowski plan jazdy. Pętla za pętlą pokonywał swoich głównych rywali. Wieloma małymi atakami na stromych podjazdach, a następnie potężnymi zjazdami, N1NO zmusił swoich
przeciwników do osiągnięcia swoich granic. Ta strategia niezawodnie doprowadziła do go sukcesu. Matthias Flückiger, podobnie jak N1NO, jeden z najpewniejszych kandydatów do Złotego Medalu, okazał się jego najsilniejszym przeciwnikiem - aż do momentu, gdy problem techniczny wyeliminował go z gry. Wynika to z szybkiego tempa, jakie narzucił N1NO. Pozostał jedynie Francuz Stephane Tempier - ale N1NO wiedział również, jak ustawić wywrzeć na nim presję. N1NO uciekł i zdobył swój 8. tytuł. Będzie jeździł w tęczowej koszulce w 2020 roku, piąty rok z rzędu.

 

 

 

N1NO Schurter .

 

Kate Courtney piąta, Andri Frischknecht dziewiąty
Ubiegłoroczna Mistrzyni Świata, Kate Courtney, wywalczyła solidne 5 miejsce i zakwalifikowała się z tym wynikiem do Tokio. "Mój wyścig w tym roku był ciężką walką, ale mogę być z niego dumna. Od samego początku czułam się silna i jechałam w dobrym rytmie, ale nie mogłam utrzymać tempa szarżującej  grupy. Wypadek w połowie wyścigu przyszedł niespodziewanie, ale zmotywował mnie do odnalezienia mojego rytmu i ciężkiej walki o powrót do czołowej piątki.

 

 

 

"Pomimo faktu, że ja oczywiście dzisiaj miałam nadzieję na obronę tęczowej koszulki, jestem dumna z odwagi i serca, które pokazałam w walce o pierwszą piątkę i mogę odejść wiedząc, że dałam z siebie wszystko, co w mojej mocy. Dzięki tej jeździe, jestem podekscytowana wiedząc, że spełniłam jedno  kwalifikację do Tokio 2020! Opuszczam to wydarzenie zmotywowana bardziej  niż kiedykolwiek wcześniej."


 

"Pomimo faktu, że ja oczywiście dzisiaj miałam nadzieję na obronę tęczowej koszulki, jestem dumna z odwagi i serca, które pokazałam w walce o pierwszą piątkę i mogę odejść wiedząc, że dałam z siebie wszystko, co w mojej mocy."

Kate Courtney, SCOTT-SRAM
2018 UCI Elite XC World Champion

 

 


 

 

„Mój SCOTT Spark z regulowaną sztycą podsiodłową dał mi dużą przewagę na technicznej trasie w Mont Sainte Anne" - kontynuowała Kate. "Nigdy nie czułam się szybsza  na stromych, skalistych zjazdach. Rozwijanie moich umiejętności technicznych było w tym sezonie bardzo ważne i czuję, że moje wyniki w wyścigu odzwierciedlają ten postęp, który jest kolejnym źródłem pozytywnej motywacji na przyszłość.“


 

 

Frischi Jun. po raz kolejny udowodnił postęp w swojej karierze, czyniąc krok w dobrym kierunku. W swoich drugich mistrzostwach świata w klasie Elite wystartował w burzliwym wyścigu. Po dobrym starcie ścigał się z 14. miejsca. Na ostatnich dwóch okrążeniach, kiedy czołowa dziesiątka była w zasięgu wzroku, ponownie przyspieszył. Na ostatnim zjeździe przejechał obok Henrique'a Avanciniego, aby ukończyć wyścig na 9. miejscu.

Pech Larsa Forstera - Po mocnym starcie, dzięki któremu przesunął się o 20 miejsc aż do Top 15, stanął w obliczu pewnych problemów mechanicznych, które spowodowały, że zatrzymał się w strefie pit na dłuższy czas. Później marzenie o czołowej dziesiątce zniknęło. Był w dobrej kondycji fizycznej, ale znalazł się w beznadziejnej sytuacji. Skończył na 40. pozycji.

Mistrzowski- SCOTT 2020 SPARK RC 900 WC N1NO LTD
Spark RC 900 WC N1NO LTD posiada wiele specjalnych detali. Czerwono-białe malowanie i kalkomanie z liści klonu są hołdem dla gospodarza tegorocznych Mistrzostw Świata - Kanady. Obok czerwonej ramy, wiele części ma ten sam kolor. Jednym z elementów przyciągających wzrok w zestawie ramy jest kierownica Syncros Fraser iC SL, która waży zaledwie 220g. Dla płynnej jazdy, widelec RockShox SID Ultimate jest połączony z tylnym 3-pozycyjnym amortyzatorem RockShox NUDE sterowanym przez nasz system regulacji zawieszenia TwinLoc.

 

 

 

 

Zestaw ramy Spark RC 900 WC N1NO LTD

Specyfikacja zestawu ramy Spark RC 900 WC N1NO LTD:
RAMA: HMX Karbon, napęd tylko 1x
Widelec: RockShox SID Ultimate RLC3 Air - Custom Charger 3-tryby pracy z regulacją prędkości tłumienia. - 15x110mm Maxle Stealth / Stożkowe stery / blokada/
SKOK: blokada- 70 - 100mm
Amortyzator: RockShox NUDE RLC3 Trunnion - SCOTT custom w. travel / geo adj. - 3 tryby pracy: blokada-kontrola trakcji - zjazd - regulowana siła tłumienia

AKCESORIA:
korba SRAM XX1
hamulce SRAM Level Ultimate Custom
manetka TwinLoc Remote Control Shifter Kit, Syncros
stery Pro Drop
kierownica Syncros Fraser iC
Syncros tylna sztywna oś
Rozmiary: S, M, L, XL.


Szwajcaria z Nino Schurterem zdobyła złoty medal w sztafecie zespołowej, przed drużyną amerykańską z Kate Courtney. 

 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Sezon 2020 nadchodzi

Opublikowano: 2020-07-01 23:44:13  | Więcej

SUPERTRAC RC 2

Opublikowano: 2020-06-26 11:33:13  | Więcej

NOWE Video: Marzenia w zawieszeniu | Kate Courtney

Opublikowano: 2020-05-31 23:29:13  | Więcej

Bohaterowie inspirowani bohaterami - Sezon 2

Opublikowano: 2020-05-26 23:47:23  | Więcej

Znajdź dla siebie odpowiedni rower Contessa

Opublikowano: 2020-05-17 23:49:38  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.