Opublikowano: 2019-09-09 23:26:16

Mistrzowie Pucharu Świata 2019

MISTRZOWIE PUCHARU ŚWIATA

Kate Courtney & N1NO Schurter mistrzami Pucharu Świata 2019. Lars Forster wygrał swój pierwszy w historii Puchar Świata.


 

Snowshoe, West Virginia, USA. W ciągu 18-tu lat historii zespołu SCOTT SRAM było wiele momentów, kiedy dyrektor zespołu Thomas Frischknecht powiedział: "To jest następny poziom!" I zawsze zastanawiamy się, co dalej. Wyraźnie widać, że najbardziej utytułowana drużyna MTB, osiągnęła jeszcze jeden finał Pucharu Świata w Snowshoe w Zachodniej Wirginii. Prawdziwy weekend do zapamiętania!

Zarówno Kate Courtney jak i N1NO Schurter wygrywają klasyfikację generalną  Pucharu Świata, Lars Forster sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata, N1NO Schurter wygrał swój pierwszy w historii Puchar Świata XCC short track oraz SCOTT-SRAM MTB Racing zabiera do domu koronę "Team of the Day", nie ma nic lepszego niż to..

To jest tak dobre, jak tylko się da - SCOTT-SRAM MTB Racing kończący sezon wyścigowy 2019 z przytupem. N1NO Schurter i Kate Courtney jako mistrzowie generalni, wraz z Larsem Forsterem, Andrim Frischknechtem i całą załogą na mecie w Snowshoe.
Zdjęcia: Sven Martin


 

 

Lars Forster i N1NO Schurter rozpoczęli sezon wygrywając legendarny wyścig etapowy Cape Epic w RPA w marcu tego roku. Obaj ukończyli sezon przekraczając linię mety w finale Pucharu Świata razem niczym duet. To było pierwsze zwycięstwo Larsa w Pucharze Świata.

Po zdobyciu 8. tytułu Mistrza Świata tydzień wcześniej w Mont Sainte Anne w Kanadzie, N1NO z pełnym zaufaniem przystąpił do ostatniego Pucharu Świata. Góra Snowshoe w Zachodniej Wirginii gościła finały Pucharu Świata i okazała się odległą, ale wspaniałą lokalizacją dla naszych sportowców. Na Kate Courtney, N1NO, Lars Forster i Andri Frischknecht czekała superszybka trasa, zarówno w wyścigach XCC, jak i w wyścigach elity. N1NO miał generalkę prawie w kieszeni już przed weekendem. Pod nieobecność Mathieu van der Poel (nie pojechał do Ameryki Północnej), N1NO wygrał swój pierwszy w historii krótki short track XCC w wielkim stylu, zabezpieczając zdobytymi  punktami Puchar Świata w klasyfikacji generalnej.

 

 

 

Kate startując wiedziała , że ma poważną pracę do wykonania i musi nadrobić zaległości aby wyprzedzić liderkę Pucharu Jolandę Neff w klasyfikacji generalnej, a dzieliła je tylko 32 punktowa różnica. Dzięki bardzo dobremu startowi w short tracku XCC potrzebowała tylko 20 punktów aby uzyskać przewagę nad Jolandą. Zadanie zostało wykonane i 23 letnia Kate zdobyła pozycję liderki w klasyfikacji generalnej tegorocznego Pucharu Świata.

 

 

Z odważną przewagą podczas pierwszych okrążeń, Kate Courtney od samego początku nadawała wysokie tempo. Wszystkie oczy zwrócone były na walkę jej i Jolandy Neff. Z tysiącami kibicującymi Kate, młoda Kalifornijka prawdopodobnie otrzymał dodatkowy impuls psychiczny, który był potrzebny na tak niezwykły dzień. Pomimo niewielkiego cofnięcia się Kate w środku wyścigu, wróciła w dobrym stylu i zakończyła wyścig na 5. pozycji. Jolanda Neff ukończyła wyścig na 11. miejscu, co oznacza, że ogólne zwycięstwo w Pucharze Świata przypadło Kate Courtney, laureatce trzech XCO Pucharów Świata w 2019 roku!

Kate Courtney na samym szczycie Pucharu Świata 2019. 

 


 

"Dzisiejszy dzień był dla mnie niesamowicie wyjątkowy, ponieważ zapewniłam sobie tytuł mistrzyni świata w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przed moją publicznością. Przyjechałam do tego wyścigu z 20 punktami do tyłu i walczyłam ze wszystkim,  aby zdobyć tą koszulkę i zakończyć sezon 2019 z hukiem. Wchodząc w ten sezon, nigdy nie wyobrażałam sobie, że znajdę się w walce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. To zwycięstwo to sezon ciężkiej pracy i konsekwentnego działania każdego z członków mojej drużyny - jestem taka dumna"

Kate Courtney, SCOTT-SRAM
2019 UCI World Cup Champion

 

 


Wyścig mężczyzn rozwinął się jako superszybki, z N1NO Schurter i Larsem Forsterem na czele od samego początku. Pod koniec 4. okrążenia, Brazylijczyk Henrique Avancini zaatakował tylko N1NO. Przez prawie dwa okrążenia, dwaj rywale jechali przed grupą, aż N1NO stanął w obliczu defektu mechanicznego tracąc powietrza w tylnym kole. Pit stop kosztował go cenne 25 sekund. N1NO walczył jednak z powrotem wewnątrz grupy goniącej. Razem z kolegą z drużyny Larsem Forsterem, obaj byli na polowaniu na Avanciniego. Dzięki niesamowitemu wysiłkowi zespołu, N1NO i Lars złapali lidera już po 1,5 okrążenia po przebiciu opony.

 

 

W najlepszym stylu pracy zespołowej, dwójka pracowała w drodze do mety i zdołała rozdzielić grupę goniącą wokół Avancini, Mnauela Fumica, Stephana Tempier i Maxima Marotte. To właśnie Lars Forster okazał się tym, który miał  największą siłą, która pomogła mu stanąć na podium. Kompan N1NO z Cape Epic  przyspieszył na ostatnim stromym podjeździe i minął N1NO, aby zabrać do domu swoje pierwsze w historii zwycięstwo w Pucharze Świata w swojej karierze. Zwycięstwo, naprawdę zasłużone po ciężkim upadku w Pucharze Świata w Albstadt i po tym, jak w ciągu ostatnich miesięcy spadł na niższy poziom.


 "Nie mogę wyrazić do końca, jak ważne jest to dla mnie. Po kontuzji w Albstadt, ciężko mi było wrócić tam, gdzie chciałem być. Z biegiem czasu stałem tyłem do ściany. Byłem już w dobrej formie , ale szczęście nie było po mojej stronie. Tak więc na finale było WSZYSTKO albo nic. Po tym wszystkim, przez co przeszedłem w tym roku, ta wygrana w Pucharze Świata smakuje teraz jeszcze bardziej słodko."

Lars Forster, SCOTT-SRAM
Zwycięzca finałowej edycji Pucharu Świata Snowshoe

 

 

 


 

 "Mistrz świata i mistrz w Pucharze Świata. Jestem bardzo dumny, że znów zdobywam oba duże międzynarodowe tytuły. Jestem równie zadowolony z sukcesu mojego kolegi z drużyny.  Wspólne dzielenie się tą chwilą jest czymś wyjątkowym. Szczególnie, że  mój partner z Cape Epic, Lars Forster, musiał w tym sezonie przejść przez kilka mrocznych okresów. Zasługuje na to, by zakończyć ten sezon tak wielkim zwycięstwem bardziej niż ktokolwiek inny."

Nino Schurter,  SCOTT-SRAM
Olympic & 8x Mistrz Świata
7x Mistrz Pucharu Świata

 


 

 

 

 

 

SCOTT-MTB Racing  świętuje  swój kolejny wspaniały sezon.


 

"To jest następny poziom!" I zawsze zastanawiamy się, co dalej. Cóż, zawsze jest #następny poziom jak byśmy powiedzieli. Właśnie dotarliśmy do kolejnego etapu finału Pucharu Świata w Snowshoe w Zachodniej Wirginii. Prawdziwy weekend do zapamiętania!"

Thomas Frischknecht,
SCOTT-SRAM Dyrektor zespołu

  


 

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata  UCI MTB 2019
 
Elita Kobiet XCO:
Kate Courtney: 1772 pts
Jolanda Neff: 1742 pts
Pauline Ferrand Prevot: 1575 pts
 
Elita Mężczyzn XCO:
Nino Schurter: 1995 pts
Mathieu van der Poel: 1649 pts
Henrique Avancini: 1565 pts


 

 

Mistrzowski rower Pucharu Świata - SCOTT 2020 SPARK RC 900 WC N1NO LTD
Zwycięzcy Pucharu Świata w Snowshoe Lars Forster, mistrz świata i Pucharu Świata Nino Schurter, mistrzyni świata w Pucharze Kate Courtney i Andri Frischknecht ścigali się na nowej limitowanej edycji ramy na Puchar Świata SCOTT 2020 Spark RC 900 LTD. Ekskluzywny zestaw ramy, który wkrótce będzie dostępny w sprzedaży, posiada kilka funkcji specjalnych (sprawdź wszystkie szczegóły modelu  poniżej).

 

 

 

 

Zdjęcia: J. Haar

 

Rama Spark RC 900 WC N1NO LTD zawiera różne specjalne szczegóły. Czerwono-białe malowanie i kalkomanie z liści klonu są hołdem dla gospodarza tegorocznych Mistrzostw Świata - Kanady. Obok czerwonej ramy, wiele części ma ten sam kolor. Jednym z elementów przyciągających wzrok w zestawie ramy jest kierownica Syncros Fraser iC SL, która waży zaledwie 220g. Aby jazda była płynna, widelec RockShox SID Ultimate jest połączony z tylnym amortyzatorem RockShox NUDE 3-pozycyjny sterowany przez nasz system zawieszenia TwinLoc.


 

Zestaw ramy Spark RC 900 WC N1NO LTD

 

Specyfikacja zestawu ramy Spark RC 900 WC N1NO LTD:
RAMA: HMX Karbon, napęd tylko 1x
Widelec: RockShox SID Ultimate RLC3 Air - Custom Charger 3-tryby pracy z regulacją prędkości tłumienia. - 15x110mm Maxle Stealth / Stożkowe stery / blokada/
SKOK: blokada- 70 - 100mm
Amortyzator: RockShox NUDE RLC3 Trunnion - SCOTT custom w. travel / geo adj. - 3 tryby pracy: blokada-kontrola trakcji - zjazd - regulowana siła tłumienia

AKCESORIA:
korba SRAM XX1
hamulce SRAM Level Ultimate Custom
manetka TwinLoc Remote Control Shifter Kit, Syncros
stery Pro Drop
kierownica Syncros Fraser iC
Syncros tylna sztywna oś
Rozmiary: S, M, L, XL.

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Nietypowy sezon 2020 rozkręca się

Opublikowano: 2020-07-20 20:10:00  | Więcej

Brendan Fairclough MISTRZOWSKA KLASA

Opublikowano: 2020-07-19 15:28:51  | Więcej

Sezon 2020 nadchodzi

Opublikowano: 2020-07-01 23:44:13  | Więcej

SUPERTRAC RC 2

Opublikowano: 2020-06-26 11:33:13  | Więcej

NOWE Video: Marzenia w zawieszeniu | Kate Courtney

Opublikowano: 2020-05-31 23:29:13  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.