Opublikowano: 2019-10-01 22:22:39

Pełne sukcesu Szosowe Mistrzostwa Świata dla Mitchelton-SCOTT

Annemiek Van Vleuten zabiera do domu swój pierwszy mistrzowski tytuł w kolarstwie szosowym.

Mitchelton-SCOTT Annemiek Van Vleuten zdobywa złoty medal po solowym ataku, Spratt zdobywa brąz, a Matteo Trentin srebro na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Yorkshire.

Yorkshire, Wielka Brytania, wrzesień 2019. Annemiek Van Vleuten wygrywa debiutancki tytuł Mistrzyni Świata w Wyścigach Szosowych UCI po niesamowitym samotnym ataku na ponad 100 km od mety. Podwójna  Mistrzyni Świata w jeździe na czas, trzymała się z dala od peletonu, aby zdobyć złoto, wyprzedziła koleżankę z zespołu Mitchelton-SCOTT, Amandę Spratt z Australii, która zdobyła brąz.

 

 

Van Vleuten niezrównana siła podczas zapierającego dech w piersiach zwycięstwa.
Zdjęcie : Kramon

Van Vleuten zaatakowała 106 km przed metą na podjeździe pod Lofthouse i wyszła na prowadzenie. Chociaż do mety było jeszcze ponad 100 kilometrów, to nie można było odpuścić odjazdu Holenderki, która świetnie jeździ na czas. Grupę pościgową stworzyły: Elisa Longo Borghini, Soraya Paladin (obydwie Włochy), Cecilie Uttrup Ludwig (Dania), Elizabeth Deignan (Wielka Brytania), Amanda Spratt (Australia), Clara Koppenburg (Niemcy), Chloe Dygert (Stany Zjednoczone) i Anna van der Breggen (Holandia).

Przy wjeździe na rundy w Harrogate miała ponad 2 minuty przewagi nad grupą pościgową oraz ponad 3 i pół minuty nad peletonem.
Na pierwszej rundzie podzieliła się grupa pościgowa, w której zostały tylko: Dygert, van der Breggen, Spratt i Longo Borghini. Na samotną pogoń za van Vleuten zdecydowała się Chloe Dygert. Miała jednak do odrobienia dwie minuty. Amerykankę goniły van der Breggen i Spratt, bo Longo Borghini odpadła na podjeździe"To była 100-kilometrowa próba czasowa. To był szalony plan, właściwie nie było zaplanowane. Chciałam się mocno wybić do przodu. Potem miałem przerwę....i mój trener powiedział, że po prostu kontynuuj....”

Annemiek Van Vleuten
2019 Mistrzyni Świata w kolarstwie szosowym
Mitchelton-SCOTT Team

 

 

 

 

 


 

 

 

 


Van Vleuten również zabrała do domu brąz w Yorkshire na Mistrzostwa Świata w Jeździe na czas. Dwukrotna mistrzyni miała w planach hat-tricka, ale nie udało się jej pokonać Chloe Dygert (USA) .


Drugie miejsce dla Trentina w mejskim wyścigu szosowym.

Włoch Matteo Trentin  ukończył na drugiej pozycji szosowe Mistrzostwa Świata  UCI Road Race World Championship walcząc z wyjątkowo nieprzychylną pogodą

Mistrz Europy w 2018 r. znalazł się w wybranej grupie na ostatnich okrążeniach wokół toru finiszowego Harrogate, ale nie mógł powstrzymać Madsa Pedersena w sprincie do linii mety. Ulewny deszcz zmusił organizatorów wyścigu do skrócenia i przekierowania trasy, z usuniętymi podjazdami Buttertubs i Grinton Moor oraz dwoma dodatkowymi okrążeniami podczas rundy finałowej.

 

 

 

W ucieczce lwią część pracy na rzecz Matteo Trentina wykonywał Gianni Moscon, który momentami miał z tego wszystkiego problemy na podjazdach. Brawo jednak za determinację dla Włocha, ponieważ robił wszystko, żeby dochodzić i jak najdłużej pozostawać wsparciem dla swojego rodaka i jednocześnie byłego mistrza Europy.

13 km przed metą – ujmując to używając kolarskiego żargonu – odcięło prąd Mathieu van der Poelowi, który używając jeszcze innej metafory, stanął. 24-letni Holender znajdował się przed wyścigiem w gronie ścisłych faworytów do zwycięstwa, ale piekielnie trudne warunki atmosferyczne zweryfikowały zapędy wielu kolarzy.

Tymczasem przewaga prowadzącej czwórki wzrosła. 8 km przed metą wynosiła minutę i 20 sekund. Na podjeździe na ostatniej rundzie na pedały mocno nacisnął Kung, ale nie zdołał zrobić różnicy. Trentin siedział mu na kole, ale zgubić nie dał się także Pedersen.


 

 

 “To był naprawdę bardzo ciężki i emocjonujący wyścig. Myślałem o sprincie, ale po takiej morderczej jeździe wszystko się mogło zdarzyć. Mads dziś okazał się po prostu silniejszy. Bardzo chciałem zdobyć tęczową koszulkę, ale nie mam sobie nic do zarzucenia. Jestem dumny z siebie i całej naszej drużyny"

Matteo Trentin
Mitchelton-SCOTT Team

 

 

 

 


 

 
 
 
 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Sezon 2020 nadchodzi

Opublikowano: 2020-07-01 23:44:13  | Więcej

SUPERTRAC RC 2

Opublikowano: 2020-06-26 11:33:13  | Więcej

NOWE Video: Marzenia w zawieszeniu | Kate Courtney

Opublikowano: 2020-05-31 23:29:13  | Więcej

Bohaterowie inspirowani bohaterami - Sezon 2

Opublikowano: 2020-05-26 23:47:23  | Więcej

Znajdź dla siebie odpowiedni rower Contessa

Opublikowano: 2020-05-17 23:49:38  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.