Opublikowano: 2019-10-11 07:28:11

Nowy odcinek - Rising: Kate Courtney - EP.5

Odporna psychika podczas wyścigów na rowerze górskim  Mistrzyni Kate Courtney

5 odcinek  "Rising" z Kate Courtney pokazuje nam wyzwanie jakim jest odporność psychiczna podczas wyścigów i w tym, co trzeba zrobić, aby utrzymać się na szczycie jak i  i na dole.

Kate Courtney w sezonie 2019 jechała w tęczowej koszulce wygrywając trzy Puchary Świata. Było jasne, że jest gotowa na wszystko, ale zwycięska passa nie trwa wiecznie. Musiała bardzo się skupić na ostatecznym celu czyli wygranej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jak każdy mistrz wie, że może zostać znokautowany. W ostatnim odcinku w tym roku "Rising" Kate Courtney pokaże Wam czym jest twarda psychika w wyścigach Elity w kolarstwie górskim.

 

Zobacz Episode 5

 

 


 

Proces
Utrzymanie się na najwyższym poziomie sportowym wymaga dyscypliny. Jest to doskonała równowaga pomiędzy wiedzą, mówiącą o tym kiedy iść na całość lub kiedy po prostu zrobić przerwę - to z pewnością nie jest naturalne dla sportowca, który osiąga swój poziom, będąc niezwykle dobrym. Mimo to, wszyscy zawodnicy na każdym poziomie będą musieli stawić czoła lepszym lub gorszym dniom. Doświadczenie jest jedynym nauczycielem.

Nauka
Po intensywnym obozie treningowym w połowie lata, Kate wróciła wyczerpana i jej wyniki to odzwierciedlały. Musiała się cofnąć i przypomnieć sobie, dlaczego była tutaj na pierwszym miejscu: ponieważ #funisfast i #fastisfun, jak mówi zespół. Musiała kontynuować sezon i skupić się na szerszej perspektywie. To był proces uczenia się, w którym głównym celem było utrzymanie uśmiechu na twarzy pod koniec wyścigu.


 

 “Powrót do zdrowia psychicznego jest ogromnie ważny. To nie tylko ciało, które trzeba naładować, ale także umysł. Przy tak wielu tygodniach pracy treningowej i oczywiście presji, która jest jednym z najważniejszych czynników.”

Kate Courtney
SCOTT-SRAM MTB
2019 UCI Elite XC Mistrzyni Świata

 

 

 

 

 


 

 

 

 


Pytania & odpowiedzi z Kate:

P: Co byś powiedziała innemu młodemu sportowcowi przechodzącemu przez wzloty i upadki sezonu, aby go zmotywować ?

O: Uwielbiam cytat: "To nie szczyt góry podtrzymuje życie, tylko boki". Dla mnie pamiętanie, że to podróż i wspinaczka, które prowadzą do tych spektakularnych momentów na szczycie, pomaga zachować w perspektywie cel wychodzenia i dawania z siebie wszystkiego najlepszego każdego dnia - niezależnie od wyniku. Nie zawsze jest łatwo cieszyć się procesem i ufać mu, gdy sprawy nie idą tak, jak sobie tego życzyłaś, ale przełamanie tych dni jest równie ważne dla Twojego sukcesu, jak cieszenie się dniami, w których wszystko zadzaiła.

P: Czego nauczyłaś się w tym sezonie, że zabierzesz na następny sezon?

O: W tym sezonie dostałam dużo lekcji ! Był to jeden z moich najbardziej udanych, satysfakcjonujących i wymagających sezonów do tej pory i pozostawił mi idealną mieszankę pewnej siebie, pokornej i zmotywowanej na rok olimpijski. Jedną z rzeczy, których się nauczyłam, jest to, że opłaca się wytrwałość  - nigdy nie wiadomo, kiedy można być o krok od spełnienia marzenia. Jeśli przestaniesz iść do przodu, możesz nigdy nie wiedzieć, co mogło być możliwe.


 

 


 

Video: Rainedupon Media
Zdjęcia : Sven Martin, Rainedupon Media

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Sezon 2020 nadchodzi

Opublikowano: 2020-07-01 23:44:13  | Więcej

SUPERTRAC RC 2

Opublikowano: 2020-06-26 11:33:13  | Więcej

NOWE Video: Marzenia w zawieszeniu | Kate Courtney

Opublikowano: 2020-05-31 23:29:13  | Więcej

Bohaterowie inspirowani bohaterami - Sezon 2

Opublikowano: 2020-05-26 23:47:23  | Więcej

Znajdź dla siebie odpowiedni rower Contessa

Opublikowano: 2020-05-17 23:49:38  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.