Opublikowano: 2019-12-28 11:30:44

Olimpijski transfer Volkswagena. Do zespołu wraca Marek Konwa!

Kwalifikacja na Igrzyska Olimpijskie w Tokio i odzyskanie tytułu Mistrza Polski MTB to główne cele Marka Konwy, który powraca do Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Do zespołu dołącza również Filip Helta, dla którego będzie to kolejny krok i największe wyzwanie w dotychczasowej karierze.

To może być kluczowy transfer przed rozpoczynającym się sezonem 2020 i decydujący dla kwalifikacji olimpijskich. Marek Konwa, czołowy polski zawodnik kolarstwa górskiego, posiadający aż 26 koszulek Mistrza Polski, zarówno w olimpijskiej formule cross country, jak i w kolarstwie przełajowym wraca do Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Konwa wielokrotnie stawał na podium zawodów Pucharu Świata MTB i przełajowych w kategorii U23. W 2011 roku był trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB. Rok później zajął 4. miejsce w Mistrzostwach Europy MTB (indywidualnie i zespołowo). W tym samym roku pochodzący z Zielonej Góry zawodnik reprezentował Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, gdzie zajął bardzo dobre 16. Miejsce (po defekcie roweru). Największym sukcesem Marka jest Wicemistrzostwo Świata MTB w 2011 roku w Szwajcarskim Champery.

Marek Konwa w barwach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team ścigał się w latach 2017-18. Teraz po roku przerwy, od połowy stycznia wraca do zespołu drużynowego Mistrza Polski.

- Cieszę się, że mogę dołączyć do teamu, z którym mam miłe wspomnienia i w barwach którego zdobywałem mistrzostwa Polski MTB i w przełaju. Wspólnie sięgnęliśmy też po tytuły drużynowego Mistrza Polski. Skład zespołu uległ oczywiście kosmetycznym zmianom, ale aklimatyzacja przejdzie z pewnością szybko i sprawnie, a pierwsze starty MTB już pod koniec stycznia w Hiszpanii - mówi Marek Konwa, nowy zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Głównym celem zawodnika w nowym roku będzie walka o tytuł mistrza Polski oraz kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

- Ekscytuje mnie perspektywa wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie, natomiast spodziewam się, że walka o punkty do rankingu będzie wyrównana od samego początku sezonu, ale na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Nie ukrywam, że 16. miejsce z Londynu sprzed 7 lat pozostawia niedosyt, moje ambicje są znacznie większedodaje Marek Konwa.

Jednocześnie do Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team dołącza Filip Helta. Zakontraktowanie Mistrza Polski do lat 23, reprezentanta Polski na Mistrzostwach Świata, Europy wpisuje się w strategię Teamu, który chętnie stawia na młodzież.

- Dla mnie to kolejny krok w karierze. Nowi ludzi, nowa energia, nowe cele. Przed zespołem, a więc i przede mną duże wyzwania. Przechodzę z kategorii młodzieżowca do elity, zatem jest to dla mnie też czas podniesienia poprzeczki. Będę regularnie startował w Pucharze Świata i chcę dołożyć trochę punktów do rankingu olimpijskiego Czuję dużą radość, ale i odpowiedzialność zapowiada Filip Helta.

Wraz z końcem roku z zespołem żegnają się Bartłomiej Wawak oraz Michał Ficek.

- Bartkowi i Michałowi dziękujemy za zaangażowanie w reprezentowanie naszych barw i życzymy dalszych sukcesów – mówi Maciej Zabłocki, menedżer Teamu.Chcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.