Opublikowano: 2020-01-15 22:17:58

Perfekcyjny start w Nowy Rok 2020 na Mistrzostwach Szwajcarii i Australii

Dobre rozpoczęcie 2020 roku

Zawodnicy SCOTT otworzyli nowy rok wybitnymi występami i triumfami na Mistrzostwach Szwajcarii i Australii. To najlepszy sposób, aby rozpocząć w nowy rok.

Lars Forster zaczyna 2020 z przytupem! Podobnie jak w 2019 roku, odniósł pierwsze duże zwycięstwo w nowej dekadzie dla SCOTT-SRAM. Kolarze Mitchelton-SCOTT,  zdominowali Australijskie Mistrzostwa , wszystko jest przygotowane na udany sezon wyścigowy w tym roku.Mistrzostwa Szwajcarii w kolarstwie przełajowym.
Baden, Szwajcaria. Lars Forster, utalentowany w wielu dyscyplinach, stoczył zaciętą walkę o swój trzeci tytuł mistrza kraju w kolarstwie przełajowym. To tylko posmak "tego co jest przed nami do zrobienia" w tym ważnym roku, a może więcej; do powiedzenia w tej nowej dekadzie. Mistrz Szwajcarii Cyclo Cross

 

Zdjęcia: Maxime Schmid

Z Larsem Forsterem i Andri Frischknechtem, SCOTT-SRAM miał dwa gorące okrążenia w wyścigu. Frischi junior wyznaczył wysokie tempo na pierwszych 3 okrążeniach. Zbyt wysokie, jak na ten wyścig. Kiedy Lars przejął prowadzenie w połowie drogi, tylko broniący mistrzostwo Szwajcarii Timo Rüegg był w stanie podążyć za nim. Po dwóch okrążeniach Andri miał  kraksę i prysło marzenie o medal. Oczywiste było jednak, że w 2020 roku tytuł zostanie zdobyty albo przez Forstera, albo przez Rüegga. I tak też było. Bardziej doświadczony, miał lepszy koniec wyścigu, co ostatecznie zadecydowało i pozwoliło mu na zdobycie 10. tytułu mistrza Szwajcarii (we wszystkich kategoriach). 

Andri Frischknecht ukończył na imponującym 5. miejscu, jednocześnie pokazując moc zawodników SCOTT Sram już na początku sezonu. Zarówno Lars, jak i Andri są w drodze na Gran Canarię na obóz treningowy z reprezentacją Szwajcarii.


 

 

 

"Zawsze uwielbiałem jazdę na rowerze. Zdobycie mojego 3. krajowego tytułu sprawia, że jestem dumny i dodaje mi to skrzydeł. Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego startu w kolejnym sezonie. Następny wielki cel to obrona tytułu Cape Epic z Nino"

Lars Forster, SCOTT-SRAM
Swiss National Champion Cyclo-Cross

 

 

 

 

 

 


Zawodnicy SCOTT'a mieli wspaniały dzień na szwajcarskich mistrzostwach, zdobywając wszystkie trzy tytuły w kategorii męskiej. Mistrz Pucharu Świata U23 Kevin Kuhn zapewnił sobie zwycięstwo w U23, Dario Lillo zdobył złoto w kategorii juniorów. Obaj jeżdżą dla SCOTT Development Team.

Zdjęcie: Thomas Frischknecht

2020 Szosowe Mistrzostwa Australii
Pierwszym sukcesem okazała się próba czasowa, w której Luke Durbridge skutecznie obronił koszulkę przed mistrzem świata Rohanem Dennisem. Mistrzyni z ostatnich lat Grace Brown zajęła drugie miejsce, Brown włożyła niesamowitą pracę dla koleżanki z drużyny Amandy Spratt, która zdobyła swój trzeci tytuł krajowy z potężnym atakiem pod koniec wyścig. Brown, Spratt i Justine Barrow na 3. z 9. okrążeń odeszły od pozostałych i ciężko pracowały razem, aby dotrzeć do linii mety

 

 

 

 

 

 

W wyścigu mężczyzn była to opowieść o zwycięstwie i wytrwałości, ponieważ Cameron Meyer wziął koszulkę podczas 12. próby po tym, co było historią tak bliską, ale tak odległą w ostatnich latach. Poprzednio drugi, trzeci, czwarty (dwa razy) i szósty, zeszłoroczne niepowodzenia ustąpiły miejsca uniesieniu. Meyer zaatakował na ostatnim okrążeniu u podnóża tak bardzo przerażającej wspinaczki na Mount Buninyong, by z prawie minutową przerwą oddzielić się od grup poważnych talentów szosowych i samotnie dojechać do linii mety. Emocje były ogromne, zdobył koszulkę tą samą co jego brat Travis Meyer, który został Mistrzem Kraju w 2010 roku.
Kolejny wyścig w kalendarzu to Tour Down Under, który rozpoczyna sezon UCI World Tour. Kobiety startują 16 stycznia na 4 etapy, mężczyźni od 19 do 26 stycznia. Dwukrotny zwycięzca Daryl Impey powróci z silnym zespołem, w skład którego wchodzi wielokrotny zwycięzca etapów Tour de France, Simon Yates..

 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Nietypowy sezon 2020 rozkręca się

Opublikowano: 2020-07-20 20:10:00  | Więcej

Brendan Fairclough MISTRZOWSKA KLASA

Opublikowano: 2020-07-19 15:28:51  | Więcej

Sezon 2020 nadchodzi

Opublikowano: 2020-07-01 23:44:13  | Więcej

SUPERTRAC RC 2

Opublikowano: 2020-06-26 11:33:13  | Więcej

NOWE Video: Marzenia w zawieszeniu | Kate Courtney

Opublikowano: 2020-05-31 23:29:13  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.