Opublikowano: 2020-03-16 23:58:06

Wszystko nastawione na dalsze sukcesy SCOTT-SRAM MTB Racing

Schurter, Courtney i SRAM przedłużyli kontrakt do 2022

Mistrz olimpijski Nino Schurter i mistrzyni świata Kate Courtney przedłużają swoje kontrakty do 2022 roku z SCOTT-SRAM MTB Racing, podobnie jak SRAM i RockShox.

Fribourg, Szwajcaria 10 marca 2020
Najszybszy na świecie zespół MTB XC, SCOTT-SRAM MTB Racing, odnowił kontrakty ze swoimi najważniejszymi graczami. Zarówno mistrz olimpijski Nino Schurter, jak i mistrzyni świata Kate Courtney przedłużyli swoje kontrakty do 2022 roku. Drużyna, która do końca 2020 roku ma jeszcze kontrakt ze wszystkimi sponsorami, przedłużyła również kontrakty z SRAM i RockShox do 2022 roku w tym miesiącu.

 

 

 

 

Przygotowania do sukcesu: SCOTT-SRAM MTB Racing mają wszystko, czego potrzebują do zamiatania podiów na najwyższym poziomie , tak jak w 2019 roku.
Zdjęcie poniżej od lewej: Yanick Gyger (Mechanik), Thomas Frischknecht (Szef zespołu), Nino Schurter, Kurt Gross (Mechanik), Lars Forster, Julia Hegar (Fizjo), Kate Courtney, Brad Copeland (Mechanik), Andri Frischknecht | Zdjęcia: Sven Martin, Etienne van Rensburg, Shaun Roy

 

Nino Schurter: "Głodny po więcej."
Żywa legenda tego sportu, Nino Schurter, ściga się na SCOTT od zawsze, a w zespole Thomasa Frischknechta od 2002 roku. Podobnie jak reszta zespołu, Schurter miał kontrakt do końca 2020 roku. W wieku 33 lat, zdobywca trzech medali olimpijskich, 8 Mistrzostw Świata i 7 tytułów Mistrza Świata oraz 32 wyścigów Pucharu Świata, zobowiązuje się do dwóch kolejnych lat ścigania na najwyższym poziomie po 2020 roku. "Nie jestem już zmęczony tym, co robię - wyścigami czy wygrywaniem. Wciąż jest wiele rzeczy, które chcę robić i wygrywać, i wiele możemy osiągnąć razem z tym zespołem", mówi Nino."Zdobycie czwartego medalu olimpijskiego byłoby marzeniem. Wyrównanie rekordu Juliena Absalona w 33 zwycięstwach w Pucharze Świata UCI MTB to także coś, co chcę osiągnąć. Wyścigi etapowe stały się moją kolejną pasją, więc wygranie legendarnego Cape Epic po raz trzeci w moim drugim domu  RPA to kolejny cel na mojej liście ."

Nino Schurter,
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 


 

"Życie zawodowego rowerzysty górskiego zapewniło mi niesamowite wzloty, i kilka upadków. Nauczyłem się cieszyć z obu. Po tych wszystkich latach zadaję sobie teraz pytanie, dlaczego miałabym przestać, kiedy sprawy wydają się być w najlepszym porządku? Wciąż mam pewność siebie, że mogę być najlepszy w dniu wyścigu,-w każdym dniu wyścigu. Nie będę stawiać swoich przyszłych celów ani oczekiwań niżej niż tam, gdzie były one przez lata. Jestem zawodnikiem, mam to we krwi i kiedy zobaczysz mnie na starcie wyścigu, najprawdopodobniej nigdy nie zobaczysz mnie zmierzającego do drugiej pozycji. Chcę wygrywać wyścigi i pobijać rekordy, bez względu na to, co będzie trzeba zrobić. Ten cel i fakt, że jestem otoczony przez wspaniałych ludzi, sprawia, że jestem skupiony jak zawsze, by nadal osiągać to, co najlepsze." 

Kate Courtney: "Nie miałam pojęcia, jaki wpływ będzie miał na mnie nowy zespół."
Mistrzyni świata Kate Courtney, która jest w drużynie SCOTT dopiero od 2019 roku, stwierdza: "W zeszłym sezonie, kiedy dołączyłam do drużyny SCOTT-SRAM, wiedziałam, że mam możliwość uczenia się od najlepszych. W tym czasie nie miałam jednak pojęcia, jaki wpływ na mnie osobiście i zawodowo będzie miał zespół, -środowisko i wsparcie. Wygrać czy przegrać, ale najważniejsze to mieć właściwych ludzi wokół siebie, to jest to, co pozwala na dalsze wyznaczanie dużych celów i przesuwanie swoich granic. Dla mnie ten cel został osiągnięty w zeszłym sezonie, gdy wygrałem Puchar Świata, a obecnie przygotowuję się do tego, by zdobyć najlepsze wyniki na Igrzyskach Olimpijskich tego lata".

"Jestem niezwykle dumna i podekscytowana przedłużeniem mojego kontraktu z zespołem i utrzymaniem naszych kluczowych sponsorów z SCOTT i SRAM. Jeśli chodzi o pracę z tą grupą ludzi i jazdę na najlepszym moim zdaniem dostępnym sprzęcie - nie mogłam nie powiedzieć jak szybciej tak !"- Kate Courtney


 

"Moje aspiracje, i aspiracje tej drużyny, wykraczają daleko poza tegoroczne igrzyska olimpijskie. Dzięki naszemu partnerstwu, mam nadzieję, że nadal będę dążyć do doskonałości w każdym aspekcie mojej kariery kolarskiej i dążyć do zdobycia czołowej pozycji w wielu nadchodzących wyścigach."

Kate Courtney
SCOTT-SRAM MTB Racing

 


 

 

 W nadchodzącym sezonie 2020, SCOTT-SRAM kontynuuje współpracę ze szwajcarskim kolarzem Larsem Forsterem, który dołączył do zespołu w 2019 roku i udowodnił, że jest świetnym uzupełnieniem . Doskonale nadaje się do startów w takich wyścigach etapowych jak Cape Epic wraz z Nino Schurterem. Andri Frischknecht dokończył ustawienia i zmierza w kierunku swojej 4-letniej klasy Elite.

 

 

 

 

 

Zdjęcia RainedUponMedia, Margus Riga, Jochen Haar

 

SCOTT-SRAM ma nie tylko najbardziej utytułowanych zawodników w swojej drużynie. Na wyścigach, gdzie liczy się każda sekunda i każdy szczegół ma znaczenie, zespół potrzebuje również najbardziej kompetentnych mechaników i zespołu wsparcia. Wraz z Yanick-the-mechanic Gyger, Bradem Copelandem i Kurtem Grossem, Schurter & Co. polegają na najlepszych na świecie przewodnikach rowerowych.

Nie ma wątpliwości, że światowej klasy zawodnicy potrzebują światowej klasy mechaników rowerowych: Brad Copeland iYanick-the-Mechanic.


Współpraca od 2002 r. - Wyścigi na najwyższym poziomie ze SRAM & RockShox
Jako główni partnerzy od 2002 roku, SRAM i RockShox mają długą tradycję wspólnej pracy z SCOTT i zespołem jako niezawodnymi partnerami. W 2017 roku SRAM awansował jako sponsor tytularny. Przedłużenie współpracy na kolejne dwa lata po sezonie 2020 zapewnia zespołowi stabilność i zapewnia silne zaangażowanie. Menedżer zespołu Thomas Frischknecht mówi: "Oprócz wyników wyścigów, które mówią same za siebie, istnieje owocna więź między zespołem a jego partnerami zaangażowanymi w rozwój produktów. Uwielbiamy przyczyniać się do tworzenia najszybszych rowerów i sprzętu na świecie i naprawdę cieszymy się z tego zaangażowania zarówno w SCOTT i SRAM/RockShox, jak i we współpracy z innymi naszymi partnerami.""Kiedy zaczynamy 20. rok jako zespół, spoglądam wstecz na spuściznę sukcesu. Jestem podekscytowany, że ta drużyna nadal świeci. Ciągłość była kluczem do naszego sukcesu. W SCOTT-SRAM wiemy, że możemy polegać nie tylko na długoletnich zawodnikach takich jak Nino Schurter, ale także na partnerach takich jak SCOTT i SRAM, którzy są z nami od 2002 roku."
 
Thomas Frischknecht
Team Director
SCOTT-SRAM MTB Racing Team

 


 

 

 “Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy kontynuować partnerstwo z zespołem. Zaangażowanie w sukces na wyścigach doskonale współgra z rozwojem i marketingiem SRAM i RockShox i już cieszymy się na przyszłość.”

David Zimberoff
VP of Marketing – SRAM

 

 


 

 

 

"My w SCOTT mamy duże doświadczenie w wyścigach. Zawsze byliśmy do niego przywiązani i zawsze będziemy. Wyścigi to podstawa tego sportu. Tylko z pomocą światowej klasy sportowców, a w szczególności z ich opiniami, jesteśmy w stanie rozwijać produkty światowej klasy. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że mamy najlepszych partnerów w branży po naszej stronie i kontynuujemy tę drogę wspólnego sukcesu."
Reto Aeschbacher
CMO & Brand Manager - SCOTT Sports.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OSTATNIE WIADOMOŚCI:

Bohaterowie Inspirowani Bohaterami - NOWY odcinek

Opublikowano: 2020-09-01 23:18:13  | Więcej

SCOTT Foil - Nowa odsłona

Opublikowano: 2020-08-28 10:00:41  | Więcej

Adam Kuś brązowym medalistą MP

Opublikowano: 2020-08-25 08:03:23  | WięcejChcesz wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego Newslettera i otrzymuj najnowsze informacje.