Opublikowano: 2020-07-01 23:44:13

Sezon 2020 nadchodzi

Sezon 2020 nadchodzi!

SCOTT-SRAM wraca do ścigania w zmienionym harmonogramie. Wspierany przez SCOTT etapowy wyścig Swiss Epic, który odbędzie się w sierpniu da nam informacje kto i jak jest przygotowany do Pucharu Świta, który będzie miał miejsce w e wrześniu i Mistrzostw Świata w październiku.

Graubünden, Szwajcaria. Zawodnicy SCOTT-SRAM i fani wyścigów  cross-country mogą wreszcie oczekiwać późnego startu w 2020 roku. Począwszy od lipca, sezon wyścigowy nabierze tempa, a zawody stopniowo odrodzą się po wybuchu epidemii Covid-19 i w konsekwencji dostosuje harmonogramy wyścigów. Szwajcarski Epic na ojczystej ziemi w Graubünden w Szwajcarii, pierwszy międzynarodowy wyścig sezonu dla zespołu, będzie prawdziwym wydarzeniem poprzedzającym skompresowany sezon 2020. Jak czas wolny od wyścigów wpływa na trening i przygotowanie zawodników do sezonu? Wkrótce możemy się tego dowiedzieć. Dzięki partnerstwu SCOTT Sports z Swiss Epic przez 4 lata jako oficjalny partner rowerowy, 5-dniowy wyścig etapowy zyskuje na prestiżu i znaczeniu dla SCOTT-SRAM. Po 4 wyścigach Pucharu Świata we wrześniu i październiku, zawodnicy zmierzają prosto do finału sezonu z Mistrzostwami Świata w Leogang w Austrii w połowie października.

Światowa Federacja Kolarska (UCI) ogłosiła zmieniony harmonogram wyścigów, w którym wyścigi planowane są od lipca. Z czterema zamiast sześciu wyścigów Pucharu Świata i Mistrzostw Świata, SCOTT SRAM cieszy się na rywalizację i wyzwanie skompresowanego harmonogramu od września. Puchar Szwajcarii w Leukerbadzie (19 lipca) i Mistrzostwa Szwajcarii w Gränichen (26 lipca) oznaczają początek sezonu SCOTT-SRAM 2020 dla Nino Schurtera, Larsa Forstera i Andri Frischknechta.


 

2020 Swiss Epic

Swiss Epic (18-22 sierpnia) będzie pierwszym międzynarodowym wyścigiem i niewątpliwie będzie wielką pokazówką do ścigania się w sezonie Pucharu Świata. SCOTT-SRAM wchodzi w to w pełni siłami z listą, która była gotowa do ustawienia się w odwołanym niestety Cape Epic na początku tego roku. Prowadzony przez mistrzów Cape Epic 2019, Nino Schurtera i Larsa Forstera, a także zwycięzców Swiss Epic 2018, Andri'ego Frischknechta i Matthiasa Stirnemanna, SCOTT-SRAM będzie zmierzał wysoko i będzie starał się o miejsce w tabeli wyników jako sprawdzony rywal w wyścigach etapowych.

 

Nino Schuter & Lars Forster - zwycięzcy Cape Epic 2019
Tym, który najlepiej zna trasę Swiss Epic jest Mistrz Świata, jest Nino Schurter. Począwszy od Laaxu, kierując się do Arosy i kończąc w Davos, to wszystko jest domem dla mieszkającego w tym regionie mistrza olimpijskiego. Wyścigi wraz ze zdobywcą Pucharu Świata Larsem Forsterem, zwycięzcą Cape Epic w 2019 roku, mają nadzieję na udowodnienie swoich umiejętności na swoim podwórku.

 

 


 

"Po tym wszystkim, co świat przeszedł do tej pory w tym roku, jestem wdzięczny, że nadal mam harmonogram wyścigów, w których mogę wziąć  udział. Obrona mojego Pucharu Świata i tytułu Mistrza Świata to najwyższy priorytet, ale rozpoczęcie międzynarodowego sezonu na Swiss Epic naprawdę wzbogaca program. Wyścigi na domowej ziemi na niektórych z moich rodzimych tras będą dla mnie naprawdę wyjątkowe. Jestem bardzo podekscytowany, że zastąpię tęsknotę za Cape Epic Swiss Epickiem wraz Larsem Forsterem."

N1NO Schurter
Mistrz Olimpijski & 8x Mistrz Świata
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 

 


 

 

"Jestem głodny wyścigów i szczęśliwy, że wkrótce znów się zaczną. Swiss Epic będzie doskonałą okazją do przetestowania mojej formy przed wyjazdem na sezon Pucharu Świata. Współpraca z Nino i ściganie się po znajomym terenie w moim kraju to coś, na co bardzo czekam."

Lars Forster
2019 Cape Epic  Zwycięzca
2019 World Cup Winner Snowshoe
SCOTT-SRAM MTB Racing 

 

 

 


 

 

 Andri Frischknecht & Matthias Stirnemann
"Zwycięstwo w Swiss Epic 2018 z Matthiasem Stirnemannem było jednym z najważniejszych punktów mojej kariery. To będzie trudne i jednocześnie piękne", mówi Andri. Pod względem ilości wspinaczek i zjazdów Swiss Epic bardzo różni się od Cape Epic, ponieważ taktyka zespołowa odgrywa mniejszą  rolę. Jednak te dwie drużyny razem będą dużą siłą, która wykorzysta każdą zaoferowaną jej szansę, aby się wzajemnie wspierać.

 

 


"Zwycięstwo w Swiss Epic 2018 z Matthiasem Stirnemannem było jednym z najważniejszych momentów w mojej karierze. Ze względu na restrukturyzację sezonu pozwala nam ono na ponowne startowanie w tym niesamowitym wydarzeniu. Będzie to jednocześnie trudne i piękne wydarzenie. Powrót mojego kumpla Matthiasa  zagwarantuje nam wspaniały tydzień wyścigów".

Andri Frischknecht
SCOTT-SRAM MTB Racing
2018 Swiss Epic Winner

 

 

 

 


 

 

 

Swiss Epic Champions 2018 Frischknecht/Stirnemann
Photography: EGO Promotion


Kate Courtney
Kalifornia, USA, harmonogram wyścigów dla Kate wygląda trochę inaczej przed spotkaniem z resztą zespołu na sezon pucharu świata. Z potencjalnymi Mistrzostwami Krajowymi USA w sierpniu na horyzoncie, ale obrona jej tytułu Mistrzyni Świata 2019 pozostaje głównym priorytetem w sezonie 2020. Podczas kryzysu Kate zachowała optymistyczne nastawienie, podobnie jak reszta zespołu, jednak z niecierpliwością czeka na powrót do ścigania!

 


"Mówią, że dystans sprawia, że serce rośnie w siłę - i muszę powiedzieć, że po tej długiej przerwie nigdy nie byłem bardziej podekscytowany powrotem na linię startu czy spotkaniem z moim zespołem na trasie Pucharu Świata! Choć był to oczywiście trudny czas pod wieloma względami, udało mi się wykorzystać ten czas do pracy nad swoimi słabościami i przejścia przez kilka ogromnych bloków treningowych. Pod wieloma względami będę w tym skondensowanym sezonie bardzo dobrze przygotowana i zmotywowana do tego, aby te kilka możliwości wyścigowych się liczyło".

Kate Courtney
2019 World Cup Champion
2018 World Champion
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 


 

SCOTT partnerem Swiss Epic
Od 2020 do 2023 roku SCOTT ma przyjemność być oficjalnym partnerem wyścigu. Na kolejnych edycjach SCOTT będzie dostarczał produkty i wsparcie dla rowerzystów przez cały czas trwania wyścigu. Jako marka znana z zaangażowania w wyścigi MTB, posiadająca wieloletnie doświadczenie i od pierwszego wyścigu w 2014 roku wspiera Swiss Epic, a także sponsoruje Absa Cape Epic w RPA.

"Wyścigi etapowe należą bez wątpienia do największych przygód, jakie kolarstwo górskie ma do zaoferowania. SCOTT ma silne dziedzictwo w wyścigach, jest w DNA naszej marki, dlatego pomagamy wspierać rowerzystów górskich w realizacji ich największych marzeń. Dzięki Swiss Epic i Cape Epic z dumą wspieramy te jedne z najbardziej kultowych imprez MTB na świecie", mówi Jochen Haar, szef marketingu rowerowego w SCOTT.

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter