Opublikowano: 2020-09-27 10:44:43

Mitchelton-SCOTT powrót do ścigania z nową siłą

Mitchelton-SCOTT
powrót do ścigania z nową siłą.

Mitchelton-SCOTT powrócił do ścigania z nową siłą podczas  Tour de France, Tirreno-Adriatico i Giro Rosa.

Givisiez, Szwajcaria. Wrzesień 2020. Pomimo późnego rozpoczęcia sezonu w trudnym już roku wyścigowym 2020, Mitchelton-SCOTT z powodzeniem osiągnął sukces dzięki gęstemu harmonogramowi wyścigów.
Począwszy od Tour de France 2020, Adam Yates przejął żółtą koszulkę w pierwszych etapach dla Mitchelton-SCOTT z powodzeniem walcząc z atakami innych zawodników. Obecnie Adam Yates  Mitchelton-SCOTT zajmują 5. pozycję i znajdują się na podium, a dziś wchodzą do 17. etapu, a następnie do ekscytującego finału Tour de France, w którym pozostało już tylko 5 etapów.

W tym samym czasie Simon Yates potwierdził swoją formę, wygrywając 55. edycję prestiżowego "Race of the Two Seas" i tygodniowy wyścig etapowy World Tour Tirreno-Adriatico.
Mistrzyni Świata Annemiek Van Vleuten, kończy dobre występy w Mitchelton-SCOTT, prowadzi w klasyfikacji generalnej po 5. etapie tegorocznego Giro Rosa. Po przedłużeniu przewagi na Etapie 4 z późnym atakiem przed  linią mety, Van Vleuten z powodzeniem obroniła prowadzenie .


 

Simon Yates zwycięzcą 2020 Tirreno-Adriatico
Były zwycięzca Vuelta a Espana Simon Yates, został mistrzem Tirreno-Adriatico 2020 po jeździe na czas w San Benedetto del Tronto w ostatnim etapie. Yates wziął udział w ostatniej 10-kilometrowej jeździe na czas z 16-sekundową przewagą, a następnie rozpoczął mocną jazdę, aby zapewnić sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.


 

"Jestem naprawdę szczęśliwy, to moje jedyne zwycięstwo etapowe poza Vueltą ,  mogłem wykończyć pracę zespołu, który wykonał fantastyczną pracę przez cały tydzień, a dziś to zależało ode mnie."

Simon Yates
Mitchelton-SCOTT

 

 

 


 

Mocny tydzień dla Mitcheltona-SCOTT - zwycięstwo Simona Yatesa w klasyfikacji generalnej kończy się ogromnym sukcesem Tirreno-Adriatico w 2020 roku, a australijski zespół również wygrał dwa etapy dzięki  Lucas Hamilton (etap 4) i Yates (etap 5).
"Miałem aktualizacje luki czasowej, ale nadal jechałem na pełnym gazie. Nigdy nie wiadomo do ostatniej chwili, więc starałem się iść do maksimum i cieszę się, że mogłem to zrobić", wyjaśnia Simon Yates. "Straciłem Tour de Romandie w ostatniej jeździe na czas, więc nie chciałem dziś robić tego samego, więc jechałem tylko na pełnym gazie."


 

Liderka wyścigu Van Vleuten bezpieczna podczas 5 etapu Giro Rosa
Mistrzyni Świata Annemiek van Vleuten przedłużyła swoją ogólną przewagę na Giro Rosa w drugim dniu w kolejce z późnym atakiem na czwarty etapie. Broniąca tytułu mistrzyni skorzystała z okazji, by na technicznym podjeździe finałowym zdystansować rywalki do mety, przekraczając linię na trzecim miejscu za dwumiejscową ucieczką.
"To był naprawdę długi dzień, naprawdę ciężki. Skupiłam się tylko na tym, aby być na pozycji z 2,7 kilometra do pokonania, kiedy zrobiło się węziej, kiedy skręciliśmy w lewo. Pomyślałam, że jeśli jestem na dobrej pozycji, to idę na nią, bo inaczej bezpiecznie dojadę do mety, nie chciałam czegoś takiego jak wczoraj - wyjaśnia Annemiek. "W finale byłam zdenerwowana, wczoraj prawie straciłam czas. Więc byłam dość zdenerwowana na mecie, bo wiedziałam, że można tam sporo stracić, jeśli nie ma się dobrej pozycji, dlatego tak mi ulżyło, że mogłam nawet dać trochę czasu swoim rywalkom."

Mistrzyni Świata bezpiecznie przeszła przez gorący i szybki piąty etap Giro Rosa, aby utrzymać ogólną przewagę wyścigu. Wkraczając do ostatniego etapu tegorocznego Giro Rosa, który zakończy się 19 września, Annemiek zmierza do ekscytującego finiszu wyścigu.


 

"Jestem super szczęśliwa, że miałam naprawdę dobre nogi w finale, to naprawdę dobry znak mojej kondycji. Moja drużyna wykonała dziś naprawdę dobrą robotę, aby mi pomóc. To był naprawdę etap, na którym nie można tego zrobić samemu."

Annemiek Van Vleuthen
Mitchelton-SCOTT

 

 

 


 

 


Mitchelton-Scott rower teamowy- MOWY SCOTT Foil
Mitchelton-SCOTT jest wyposażony w najnowsze modele rowerów szosowych SCOTT, cieszącego się już powodzeniem modelu Addict RC, a także w nowego Foila , którego zaprezentowano niedawno na początku Tour de France. Rdzeniem aerodynamicznej konstrukcji SCOTTT Foil jest wciąż opatentowana technologia F01, która czyni go jednym z najlżejszych jak dotąd rowerów aerodynamicznych. Aby jeszcze bardziej zminimalizować opór powietrza i zoptymalizować ogólne osiągi, nowy SCOTT Foil otrzymał całkowicie przeprojektowany kokpit zawierający widelec i kierownicę, znane z modelu Addict RC. Pozwala to na całkowicie wewnętrzne prowadzenie kabli zarówno dla mechanicznej jak i elektronicznej zmiany biegów. Cecha ta jest możliwa dzięki opatentowanej przez SCOTT mimośrodowej konstrukcji rury sterowej, która pozwala na bezkompromisową zmianę biegów, hamowanie, sterowność czy sztywności kierownicy.

 

Spec

Rama- SCOTT Foil
Osprzęt- Shimano Dura Ace R9170
Korba- Shimano Duar Ace FC-R9100P
Kockpit - Syncros Creston IC SL
Owijka- Syncros Super Light
Przednie koło – Shimano Dura Ace WH-R9100-C40
Tylne koło - Shimano Dura Ace WH-R9100-C40
Opony – Pirelli P-Zero
Siodło - Syncros Belcarra
Sztyca - Syncros Duncan Aero SL
Pedały - Shimano PD-R9100

 

 

 

Zdjęcia: Sam Flanagan

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter