Opublikowano: 2020-10-22 22:56:49

Weekend pełny sukcesów dla SCOTT DH Factory

Marine Cabirou ze SCOTT DH Factory wygrała jeden z przystanków Pucharu Świata UCI MTB 2020, w drugim wyścigu zajęła 2 miejsce i awansowała na szczyt klasyfikacji generalnej elity kobiet  UCI!

Maribor, Słowenia.  Po miesiącach niepewności z powodu stale zmienianych harmonogramów, ściganie DH powróciło na tor w Mariborze, w Słowenii. Puchar Świata 2020 w Słowenii miał dwie edycje, dwie różne trasy na jednej górze doprowadziły do intensywnych i bardzo ekscytujących wyścigów. Dla zespołu fabrycznego SCOTT DH nadszedł czas, by zabłysnąć po "sezonie" nękanym kontuzjami, i niestety kilkoma pozytywnymi testami COVID-19.

Maribor wyścig #1 - Cabirou wygrywa po raz czwarty Puchar Świata
Po bardziej niż chaotycznych Mistrzostwach Świata w Leogangu wszystkie oczy zwróciły się ku Mariborowi na pierwszy w tym roku Puchar Świata. Podczas gdy na Mistrzostwach Świata Marine była szybka to niestety dwie kraksy w finale odebrały jej nadzieję na medal. Na szczęście ta historia nie powtórzyła się w Mariborze.

Po raz kolejny niebo otworzyło się przed zawodnikami, co doprowadziło do niezwykle trudnych warunków kwalifikacyjnych w czwartek. Marine przyjeła konserwatywne podejście i postanowiła utrzymać wszystko w gotowości do wyścigu w piątek - co za mądre posunięcie. W piątkowym biegu, Marine pokazała światu, co potrafi, gdy jest w trybie wyścigowym, wygrywając z marginesem ponad 6 sekund - po sukcesie w zeszłym sezonie, dzięki czemu wygrała 4 Puchar Świata Elite z rzędu.

Niestety, defekt opony w kwalifikacjach dla Flo Payet odebrał mu możliwość startu w piątek, podczas gdy najmłodszy członek zespołu Louis Gaillet skończył na 8. miejscu w kategorii juniorów

"Miałem naprawdę dobry tydzień na otwarcie Pucharu Świata! Nie miałam żadnych oczekiwań przed weekendem, chciałam tylko ostro jeździć i dobrze się bawić na rowerze. Po trudnym okresie, to był cel. Pierwszy wyścig był marzeniem, a w drugim popełniłam jeden wielki błąd, który kosztował mnie zwycięstwo. W związku z tym wyjeżdżam z Mariboru z przewagą w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - tak też dobrze!"

Marine Cabirou
SCOTT DH Factory

Maribor wyścig#2 - Marine Cabirou liderką w klasyfikacji generalnej.
Po pierwszym zwycięstwie w piątek, następnego dnia powrócono do kwalifikacji wyścigu nr 2. Ponownie, Marine zbliżyła się bezpiecznie do kwalifikacji w połowie pakietu, podczas gdy Flo Payet ukończył na miejscu 21.

W niedzielę wyścig był trochę bardziej napięty! Na nieco innym torze warunki uległy zmianie, a trasa była wciąż tak samo trudna jak zawsze. Po przejeździe Marine znalazła się na gorącym miejscu, a jej miejsce zajęła Mistrzyni Niemiec Nina Hoffmann, która była szybsza o niecałe 2 sekundy. Oznaczało to, że Marine odzyskała przewagę punktową Pucharu Świata w dwóch ostatnich rundach roku w Lousa w Portugalii. Flo Payet ukończył  na 26. miejscu, co było solidnym wynikiem po trudnym początku sezonu.

Zdjęcia: Sven Martin

Photos: Keno Derleyn
Zdjęcia: Sven Martin, Keno Derleyn