Opublikowano: 2020-10-24 23:45:12

Nino Schurter zostaje mistrzem Europy

Wygrywając Mistrzostwa Europy zaledwie tydzień po Mistrzostwach Świata UCI, Nino Schurter pokazał styl prawdziwego mistrza.

Szwajcaria ,Monte Tamaro,  Nie było tajemnicą, że Nino Schurter był bardzo rozczarowany wynikiem na Pucharze Świata UCI, kiedy w zeszłym tygodniu skończył na 9. miejscu w Leogangu w Austrii. Strata tęczowej koszulki, którą nosił przez pięć lat z rzędu, była trudna do zaakceptowania. Jednak mistrzowie pokazują swoje prawdziwe kolory, kiedy są w dole, nie tylko kiedy wygrywają. Nino pokazał nam dokładnie to z imponującym zwrotem, zdobywając drugi najważniejszy tytuł w tym sezonie. Teraz wymienił tęczowe paski na żółte europejskie gwiazdy.


 

Brakujący tytuł zdobyty
W przeszłości, w większości przypadków Mistrzostwa Europy nie mieściły się w harmonogramie Nino Schurtera, ponieważ zawsze skupiał się on na Mistrzostwach Świata. Jego ostatni udział w Mistrzostwach Europy był w2013 roku w Bernie, w Szwajcarii. Tam zdobył srebro za Julienem Absalonem. Dlatego tego tytułu wciąż mu brakowało, ma osiem tytułów Mistrza Świata.

 

Wszyscy najlepsi sportowcy startowali na tegorocznych Mistrzostwach Europy. Nie obecni byli  tylko Henrique Avancini i Alan Hatherly jako nie-Europejczycy. Techniczna trasa bardzo podeszła Nino i w idealnych warunkach pogodowych, było dodatkową motywacją po upadku w Leogangu w Austrii tydzień wcześniej.

Nino Schurter finiszuje jako pierwszy.

W przeciwieństwie do Mistrzostw Świata, wyścig rozwijał się doskonale od początku. Na początku dziewięcio osobowa grupa prowadząca składająca się z czterech Szwajcarów, czterech Francuzów i jednego Włocha tworzyła grupę prowadzącą, która z każdym okrążeniem stawała się coraz mniejsza. Pod koniec wyścigu grupa prowadząca składała się z trzech kolarzy - Nino Schurtera, mistrza świata Mathiasa Flückgera i Francuza Titouana Caroda, który zajął 3 miejsce na Mistrzostwach Świata. Przez większość wyścigu wyglądało na to, że Nino miał wszystko pod kontrolą, dopóki 26-letni francuski talent nie dał popalić Szwajcarowi na ostatnim okrążeniu. Carod chciał tego tytułu tak samo jak Nino i postawił zawodnika SCOTT pod ogromną presją. Jednak podczas trudnego zjazdu Nino wyprzedził swojego ostatniego przeciwnika na mniej niż minutę przed metą. Wyścig ten pozostanie w historii jako jeden z największych finałów .  

Na twarzy Nino, która przekroczył linię, było widać wielką radość. Ważne zwycięstwo zgodnie z jego stwierdzeniem. "Po tym jak sprawy nie potoczyły się zgodnie z planem przez ostatnie dwa tygodnie, wiedziałem, że mam jeszcze wielkie szanse uratować swój sezon z ważnym zwycięstwem. Wierzyłem w tę szansę wiedząc, że jestem w najlepszej formie."

"To nie tylko ważny tytuł w mojej karierze, ale także dowód, że zrobiłem wszystko, co było słuszne w przygotowaniu. Z takim wynikiem, mogę teraz naprawdę cieszyć się wolnym sezonem i być z powrotem pewny siebie."

Nino Schurter
2016 Mistrz Olimpijski
8x Mistrz Świata
Mistrz Europy

SCOTT-SRAM MTB Racing

 


 

 

Rower - Spark 900 RC Supersonic Edt.
Nino Schurter jechał na Sparku 900 RC Supersonic Edt.

 

 

 

 

 


Historie SCOTT-Sram
Teraz, gdy sezon Pucharu Świata dobiegł końca, nadążamy za historiami naszych zawodników i tym, co jest potrzebne, aby trenować jak zawodowcy.

 

Wstrzymane marzenia Kate Courtney
Dogoniliśmy Kate Courtney podczas wiosennego postoju w USA, aby dowiedzieć się, jak się koncentrowała w niepewnych czasach. Obejrzyjcie tę historię.

 

 Zdrowiej, szybciej, mocniej z Nino Schurter
Porady i sztuczki, jak trenować jak Nino Schurter. Dowiedz się, jak możesz wykorzystać sezon poza sezonem, aby wrócić silniejszy. Zobacz pełną serię tutaj.


Wschodzić
Podążaj za pościgiem Kate Courtney za szczytem, gdy koncentruje się na Toyko. Seria, którą rozpoczęliśmy w 2019 roku i która powróci wiosną 2021 roku.

 

Zdjęcia: Michal Cerveny, Ego Promotion, Jochen Haar, Rainedupon Media, Susie Theis, Sven Martin

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter