Opublikowano: 2020-11-08 23:01:19

wygrywa swój pierwszy w historii DH World Cup w klasyfikacji generalnej

Kolejny weekend z podwójnym ściganiem i kolejny mocny występ Marine Cabirou i SCOTT DH Factory!

Lousa, Portugalia.  Zanim mogliśmy wypowiedzieć słowa „Puchar Świata”, ściganie wróciło na właściwe tory, tym razem w Lousa w Portugalii. Po udanym, poprzedzającym weekend wyścigu w Mariborze, SCOTT DH Factory Team przygotował się na kolejne kilka dni pełnych akcji wyścigów DH. Brendan Fairclough ścigał się w swoich pierwszych w tym roku, Flo Payet nabierał rozpędu, a Marine Cabirou z powodzeniem prowadziła w klasyfikacji generalnej 2020, więc czekał nas piekielny weekend.

Marine Cabirou to najszybsza kobieta na ziemi i mistrzyni Pucharu Świata 2020 w zjeździe.

 

Lousa wyścig#1 - Cabirou w rywalizacji
Marine zakwalifikowała się bezpiecznie będąc w absolutnej czołówce, a Flo i Brendan w pierwszej 25, wszyscy byli przygotowani na dobry dzień wyścigów!
Panie ścigały się jako pierwsze, Marine mimo prowadzenie w klasyfikacji generalnej obawiała się pojedynku z bardzo mocną francuzką Myriam Nicole, która ostatecznie objęła zwycięstwo i prowadzenie w serii. Marine, który zająła drugie miejsce, nadal była faworytką w drugim wyścigu.

Brendan Fairclough zjechał ze wzgórza jako pierwszy z zespołu w swoim pierwszym wyścigu w tym roku. Po solidnym czasie w kwalifikacjach dał z siebie wszystko, ale jeden błąd spowodował , że ukończył na 28 miejscu.

Dla Flo Payet to nie był udany występ, zakończył przejazd w szpitalu z zapadjniętym płucem. Powoli wraca do zdrowia i nie długo wróci do swojego domu w La Reunion, gdzie przejdzie rehabilitację, która mamy nadzieję pomoże mu wrócić do pełni sił. Nasze myśli są z Tobą i życzymy dużo zdrowia Sanka Man!

 

 

Lousa  wyściog#2 - Marine Cabirou wygrywa w generalce Pucharu Świata.
Po pierwszym wyścigu od razu przyszła kolej na kwalifikacje na lekko zmodyfikowanej trasie. Mając na myśli tytuł mistrza świata w klasyfikacji generalnej, tym razem Marine Cabirou była nieco bardziej zdesperowana  w kwalifikacjach, zajmując drugie miejsce za Tahnee Seagrave. Brendan Fairclough ponownie ukończył z solidnym czasem w kwalifikacyjach, kończąc w połowie dwudziestki i gotowy do startu w finale.

 

 

Jak tylko Marine Cabirou opuściła bramę startową, wiedzieliśmy, że czeka nas coś wyjątkowego. Gdy foto komórka za foto komórką zapalała się na zielono, Marine dawała z siebie wszystko, co mogła na trasie. Kiedy dotarła do ostatniego odcinka sprintu, mocno naciskała, pokazując światu, że tytuł należy do niej. Marine przekroczyła linię, wyprzedzając Mistrzynię Niemiec Ninę Hoffmann, odnosząc nie tylko zwycięstwo w tym dniu, ale także swój pierwszy tytuł Mistrzyni Świata DH w klasyfikacji generalnej.

Brendan Fairclough niestety nie ukończył startu ze względu na defekt techniczny.


 

 

 "Trudno mi zdać sobie sprawę z tego, że jestem mistrzynią Pucharu Świata 2020! W wyścigu zdecydowałam się nie myśleć o klasyfikacji generalnej i skoncentrowałam się na zwycięstwie. Po prostu jechałam na rowerze twardo, w jedyny sposób, jaki znam! Dałam z siebie wszystko co mogłam, a kiedy zobaczyłam zieloną linię mety, emocje były ogromne!"

Marine Cabirou
2020 Mistrzyni Świata w DH
SCOTT DH Factory

 

 

 

 


 

 

 

 


2021 SCOTT Gambler Tuned
Marine i jej zespół SCOTT DH Factory używają w sezonie 2021 rowerów SCOTT Gambler Tuned. Zobacz najszybszy zjazdowy rower na świecie:

 

 

 

 


Marine Cabirou jest najszybsza!

 

Zobacz Video

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter