Opublikowano: 2021-09-01 08:32:57

Zawodnikom SCOTT udało się rozegrać emocjonujące wyścigi i stanąć na podium w prawdziwie mistrzowskim stylu

Historia tworzy się na nowo!

Patrząc wstecz na jeden z najbardziej udanych weekendów wyścigowych w historii, zawodnicy SCOTT zdołali zapewnić emocjonujące wyścigi i podium w prawdziwie mistrzowskim stylu. Od XC do DH, szosy i triathlonu, te wyścigi pozostawią ślad w podręcznikach historii..

Givisiez, Szwajcaria. W tym samym czasie odbywały się Mistrzostwa Świata MTB w Val di Sole (Włochy) i La Vuelta (Hiszpania), więc zapowiadał się wielki weekend i okazało się, że przejdzie on do historii.

W spektakularnym wyścigu z emocjonującym finiszem, Nino Schurter po raz kolejny pokazał charakter prawdziwego mistrza, zdobywając swój 9. tytuł Mistrza Świata. Wcześniej tego dnia Martin Vidaurre z Chile zdobył tęczową koszulkę na Mistrzostwach Świata U23 XCO. Marine Cabirou, Hugo Pigeon i Mathilde Bernard zdobyli srebrne medale w DH, XC eMTB i Four-Cross kobiet, a ten weekend zapisze się w historii jako jeden z najbardziej udanych dla zawodników SCOTT MTB.

Na szosie Romain Bardet zdołał odnieść zwycięstwo na 14. etapie La Vuelta.

Odkryj różne historie poniżej.

N1NO Schurter jest Mistrzem Świata 2021 XCO
Val di Sole, Włochy. Nino Schurter wygrywa Mistrzostwa Świata 2021 XCO w niesamowitym stylu, zapisując się na kartach historii. Jako najmłodszy zawodnik, który zdobył tytuł Mistrza Świata w 2009 roku, a teraz jego dziewiąty tytuł, oznacza to, że jest on najstarszym zawodnikiem w historii, który zdobył tęczowe pasy.

Po trudnym i wymagającym sezonie, w którym zajmowaliśmy różne miejsca, wszystko się odwróciło. Znalezienie właściwej odpowiedzi i pójście na całość na Mistrzostwach Świata okazało się genialnym posunięciem. Zdobywając swój 9. tytuł Mistrza Świata, Nino po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszym zawodnikiem na świecie i jest głodny sukcesu jak nigdy dotąd.

 

Zdjęcia: Michal Cerveny, Remi Fabregue

Nie jest tajemnicą, że Nino Schurter był bardzo rozczarowany, że nie udało mu się zdobyć medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zabrakło zaledwie kilka sekund. Jednak dzięki Mistrzostwom Świata i domowemu wyścigowi Pucharu Świata w Lenzerheide (5 września), Nino wiedział, że ma dwie okazje, aby udowodnić, że jego krytycy się mylą. Stawiając czoła psychicznemu wyzwaniu, jakim było skupienie się na nowym celu tuż po Igrzyskach Olimpijskich, Nino znalazł motywację i ogień, aby jeszcze raz osiągnąć szczyt w wyścigu o pas Mistrza Świata.

Perfekcyjny wyścig.
Pomimo braku świeżo upieczonego mistrza olimpijskiego, Toma Pidcocka (Vuelta Hiszpania) i Mathieu Van der Poela (kontuzjowany), konkurencja była wysoka. Wielu zawodników, którzy wyjechali z Tokio bez medalu, widziało w Mistrzostwach Świata kolejną szansę na zdobycie tytułu w 2021 roku.

Jeden z nich, Ondřej Cink, ostro zaatakował na początku wyścigu. Nino utrzymywał się na czele, udało mu się zniwelować różnicę na zjazdach i wyszedł na wczesne prowadzenie. Po pierwszych 20 minutach wyścigu tempo nieco spadło i utworzyła się większa grupa prowadząca, w której również Lars Forster trzymał się na dalekim końcu.

Gdy tylko Nino był w stanie utrzymać wysokie tempo szwajcarskiego mistrza Matthiasa Flückigera, ta dwójka zaczęła współpracować i zbudowała komfortową przewagę nad podążającymi za nim Ondřejem Cinkiem, Victorem Koretzky, Vladem Dascalu i Henrique Avancinim. W połowie wyścigu stało się jasne, że rozstrzygnięcie nastąpi pomiędzy tymi dwoma szwajcarskimi kolarzami.

 

Lider Pucharu Świata, Mathias Flückiger, jechał w doskonałej formie, szczególnie na wielu stromych podjazdach bardzo wymagającej trasy, która według wielu zawodników jest najtrudniejsza na tej trasie.

Jednak Nino był w stanie utrzymać się i zniwelować różnicę na zjeździe dzięki 120mm skokowi zawieszenia w jego nowym SCOTT Spark RC i jego nadzwyczajnym umiejętnościom jazdy. Nawet atak Flückigersa na ostatnim podjeździe nie był w stanie pokonać Nino. W emocjonującym finale, Nino wykonał kilka ryzykownych ruchów by ostatecznie objąć prowadzenie przed ostatnim odcinkiem do mety. Nino uderzył z niesamowitą mocą w kierunku linii mety, zapewniając sobie pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021 i jedno z nich zapisze się na kartach historii.
Po finiszu widzieliśmy Nino Schurtera bardziej pod ekscytowanego niż kiedykolwiek. Ulga była oczywista i słychać ją było również w jego wypowiedziach:


 

 

"To był dla mnie trudny sezon 2021. Zwłaszcza, że Igrzyska Olimpijskie nie poszły po mojej myśli. Dlatego ten tytuł Mistrza Świata jest jednym z najważniejszych spośród 9, które mam teraz w swoich księgach. To nie jest tylko kolejny tytuł. To wielka ulga, że wciąż jestem w stanie wygrywać wielkie wyścigi. Wierzyłem w siebie i miałem wokół siebie ludzi, którzy mnie w tym wspierali. Ale było też wiele osób, które odrzuciły mnie po tym, jak już nie wygrywałem. Teraz mają przypomnienie: Wciąż tu jestem!".

Nino Schurter
9 x Mistrz Świata
SCOTT-SRAM MTB Racing

 

 


 

 

Nino Schurter i jego zespół SCOTT-SRAM Racing Team świętuje wygraną!
Zdjęcie: Jochen Haar


 

Martin Vidaurre Kossmann zostaje Mistrzem Świata U23.
Zdobył pierwszą koszulkę Mistrza Świata UCI dla Chile na nowym Sparku RC. Dzięki wyjątkowemu wysiłkowi, Martin Vidaurre zdołał uzyskać 30 sekundową przewagę nad rywalami w połowie wyścigu, którą udało mu się powiększyć do minuty, ostatecznie koronując się na Mistrza Świata U23 XCO 2021. 21-latek z Chile ma już za sobą udany sezon 2021, zajmując 2. miejsce w obu ostatnich wyścigach Pucharu Świata

 


 

Spark RC - Rower Mistrzów
SCOTT Spark RC jest bez wątpienia najbardziej utytułowanym rowerem w wyścigach MTB XC. Z 27 zwycięstwami w Pucharze Świata, 8 tytułami Mistrza Świata, 2 złotymi medalami i 2 tytułami Mistrza Europy na koncie, Spark RC wysyła jasne przesłanie. Podczas Mistrzostw Świata MTB w Val di Sole oraz Mistrzostw Europy kilka tygodni temu, Spark RC w imponujący sposób pokazał cechy prawdziwego roweru mistrzowskiego.

Nino Schurter wygrał Mistrzostwa Świata Elite XCO na zupełnie nowym SCOTT Spark RC World Cup, za nim uplasował się Mistrz Świata U23 XCO Martin Vidaurre Kossmann i Mistrz Europy 2021 Lars Forster. Mistrz Niemiec z 2020 roku, Max Brandl, zajął mocną 6. pozycję w Elite XCO na nowym Spark RC.

W roku 2022, całkowicie nowy Spark będzie kontynuował to dziedzictwo na trasacg wyścigowych na całym świecie. Dzięki kilku kluczowym aktualizacjom, w tym zintegrowanemu amortyzatorowi, unowocześnionej geometrii i 120 mm skoku zawieszenia z przodu i z tyłu, nowy Spark jest gotowy do pracy. Wyścigi już nigdy nie będą takie same.


Marine Cabirou - Srebrną Medalistką w zjeździe.
Po wygraniu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w 2020 roku, sezon 2021 dla Marine Cabirou był zupełnie inny. Po prawie kończącym sezon wypadku podczas Pucharu Świata w Les Gets we Francji, Marine spędziła ostatnie miesiące na rehabilitacji, aż do podium Mistrzostw Świata. Powiedzieć, że ten powrót jest tak słodki, jak to tylko możliwe, byłoby niedopowiedzeniem!
Widać, że Marine zbliża się do szczytowej formy po kontuzji. Zapraszamy na resztę sezonu Pucharu Świata!

 

 

Zdjęcia: Keno Derleyn / Sven Martin


 

 

"To był dla mnie tak niesamowity wyścig. Wiedziałam, że nie byłam w 100% gotowa po mojej kontuzji zaledwie dwa miesiące temu, ale w mojej głowie wiedziałam, że wszystko jest możliwe. Naciskałam tak mocno, jak tylko mogłam, z każdą uncją energii, jaką mogłam znaleźć - jestem absolutnie zachwycona powrotem i tym wynikiem!"

Marine Cabirou
2020 World Cup Overall Champion
SCOTT DH Factory

 

 


 

Srebrny Medal eMTB XC - Hugo Pigeon
W swoim pierwszym starcie w Mistrzostwach Świata eMTB Hugo Pigeon wykorzystał całe swoje doświadczenie z XCO i dodał do tego moc i umiejętności z wyścigów Enduro, by stanąć na podium na 2. miejscu. Jego SCOTT Genius eRIDE MTB był idealnym narzędziem do tego zadania.

 

Zdjęcia: Sven Martin / Rémy Vroonen-SR Suntour


 

 

"Ściganie się na tym torze sprawiło mi wiele przyjemności. 7 okrążeń technicznego wyścigu na torze, który był idealny dla E-bike'ów! Przywołało to wspaniałe wspomnienia z mojej poprzedniej kariery w XCO i jestem bardziej niż szczęśliwy, że zakończyłem dzień na podium. Oby więcej takich wyścigów!"

Hugo Pigeon
2021 E-Bike Wice Mistrz Świata
SCOTT SR Suntour Enduro Team

 

 

 


 

Srebrny medal Four-Cross - Mathilde Bernard
W Four-Crossie kobiet, akcja rozpoczęła się od półfinałów, w których osiem zawodniczek z pięciu krajów stanęło na starcie. Przechodząc do finału, Francuzka Mathilde Bernard zdołała zamienić swój brązowy model z 2019 roku na srebrny medal Mistrzostw Świata 2021 w Val di Sole. Gratulacje Mathilde!


 

 

Team DSM po raz trzeci w La Vuelta na szczycie podium
W sobotnim górzystym etapie drużyna DSM współpracowała, aby Romain Bardet znalazł się w ucieczce. Jadąc mądrze, wykorzystał on całe swoje doświadczenie i przypuścił atak w doskonałym momencie na ostatnim podjeździe, by samotnie przekroczyć linię mety.
Heroiczny wysiłek Romaina na 14. etapie oznaczał trzecie zwycięstwo etapowe Team DSM i jego pierwsze zwycięstwo na Vuelcie. Michael Storer pokazał, dlaczego nazywa się go "Niszczycielem", pokonując teren na stromych podjazdach etapów 7 i 10, by solo przekroczyć linię mety i zdobyć dwa pierwsze zwycięstwa etapowe Vuelty dla Team DSM.
W poniedziałek drużyna udaje się na zasłużony odpoczynek przed ostatecznym atakiem do Santiago de Compostela.

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter