Opublikowano: 2021-09-07 19:57:05

Przedstawiamy nowego SCOTT Axis eRIDE Evo

 

Przedstawiamy nowego Axis eRIDE Evo

Dzięki bezprecedensowemu poziomowi integracji, najmocniejszemu na rynku silnikowi Bosch oraz pełnemu zawieszeniu, SCOTT przedstawia swój nowy rower terenowy, który jest idealnym towarzyszem dla miejskich odkrywców i osób dojeżdżających do pracy.

Givisiez, Szwajcaria. Wrzesień 2021. SCOTT przedstawia całkowicie nowy rower SCOTT Axis eRIDE Evo, idealne rozwiązanie dla wszystkich poszukujących jednośladu, który równie dobrze poradzi sobie na stromych, brukowanych ulicach europejskich miast, jak i na leśnej ścieżce. Jest to rower zaprojektowany i zbudowany do jazdy po każdej nawierzchni, gdziekolwiek zaprowadzi Cię kolejny zakręt drogi.

Obecnie znajdujemy się w samym środku rowerowej rewolucji - nie tylko więcej ludzi jeździ na rowerach niż kiedykolwiek wcześniej, ale także znacząco wzrasta liczba rowerzystów w dużych ośrodkach miejskich. Coraz więcej miast dostosowuje się do tego boomu, rozwijając i ulepszając infrastrukturę, aby przyjąć rowerzystów i mieszkańców miast, tworząc idealną mieszankę dla przyspieszonej zmiany naszej kultury mobilności.

Od początku pandemii COVID-19, według danych Europejskiej Federacji Cyklistów, miasta wybudowały ponad 1400 km nowych ścieżek rowerowych, a na promocję codziennego korzystania z roweru przeznaczono około 1,7 miliarda euro. Co więcej, rowerowe przygody nie są już niszowym rynkiem w dzisiejszym miksie mobilności, gdyż stają się integralną częścią nowego miejskiego stylu życia. To nowe znaczenie redefiniuje wymagania współczesnych miejskich odkrywców i podnosi poprzeczkę dla nowych, wszechstronnych rozwiązań. Na tym jednak nie koniec, dzisiejsi konsumenci są bardziej żądni przygód, a ich rowery muszą być przygotowane na każdy teren i gotowe do przewiezienia wszystkiego, czego rowerzysta potrzebuje, czy to na lunch, czy na weekendową wycieczkę.

Poniżej przedstawiamy cechy i technologie stojące za zupełnie nową gamą produktów SCOTT Axis eRIDE Evo, w tym topowy model Axis Evo eRIDE Tour FS - idealny kompan dla współczesnych miejskich odkrywców.

 

 

 

 

Rower Axis eRIDE Evo Tour FS wyposażony jest w wewnętrzny amortyzator oraz najnowszy napęd Bosch.
Zdjęcia: Daniel Geiger


 

Design
Zadziorny charakter nowego Axisa jest prawdopodobnie jego najbardziej wyróżniającym się aspektem. Wyraźnie zarysowane linie, industrialny wygląd i mocny, unikalny design sprawiają, że wyróżnia się on w segmencie jako rower jedyny w swoim rodzaju. Ale jest w nim znacznie więcej niż to, co widać na pierwszy rzut oka. Najwyższy model Axis eRIDE Evo Tour FS jest jedynym na rynku rowerem elektrycznym typu All-Terrain wyposażonym w zintegrowany amortyzator, zaprojektowany tak, aby zapewnić pełną stabilność i bezpieczeństwo, jakie oferuje system pełnego zawieszenia. Wzmocniona rura dolna skrywa również potężny akumulator o pojemności 750 Wh, który zasila najnowszy system Bosch Performance CX BES3, zapewniający ponad 100 km czystej zabawy. Wyprostowana pozycja podczas jazdy sprawia, że Axis jest po prostu idealny do poruszania się zarówno po mieście, jak i po leśnych ścieżkach.

Integracja
Innowacja, technologia i design, wszystko połączone w jednym, oszałamiającym rowerze. Nowy Axis eRIDE Evo Tour FS jest arcydziełem integracji. Opatentowany zintegrowany tylny amortyzator jto unikalna jego cechą, która poprawia zarówno sztywność ramy, jak i transfer mocy. Jest on również znacznie lepiej chroniony przed wszelkimi warunkami pogodowymi, wnikaniem brudu, a nawet przypadkowymi uszkodzeniami, dzięki czemu konserwacja jest na najniższym możliwym poziomie.

Dzięki temu Axis jest najbardziej wszechstronnym rowerem elektrycznym na rynku. System zawieszenia TwinLoc firmy SCOTT został opracowany tak aby mieć na celu przede wszystkim ujarzmienie każdego szlaku, w każdej chwili. Połączenie widelca, naszej opatentowanej zintegrowanej platformy amortyzatora i ramy za pomocą TwinLoc nadaje Axisowi specyficzną charakterystykę zawieszenia, która pozwala na dostosowanie się do wielu ustawień na szlaku, a wszystko to za jednym pstryknięciem przełącznika.

A czym byłby rower terenowy bez odpowiedniego osprzętu? Axis eRIDE Evo Tour FS to rower z pełną opcją - gotowy na przygodę zaraz po wyjściu. Bateria jest w pełni zintegrowana z ramą, można ją łatwo wyjąć bez użycia narzędzi, dzięki czemu proces ładowania jest niezwykle wygodny. Przednie i tylne błotniki są również standardowym wyposażeniem i zapewniają doskonałą ochronę przed błotem i deszczem. Bagażnik SnapIt 2.0 zapewnia możliwość załadowania na Axisa do 15 kg, a lampka Supernova 600 lumenów rozjaśni najciemniejszą noc, sprawiając, że będziesz widoczny na drodze z ponad 900 m.

 


 

Napęd i bateria
Axis eRIDE Evo Tour FS jest napędzana najwyższej klasy jednostką napędową Bosch: Performance Line CX BES3. Dzięki bardzo sportowej charakterystyce rozruchu i wadze zaledwie 2,9 kg jest to najlepsze, co może zaoferować rynek. Nie musisz się już martwić o dystans, podjazdy czy upał.

Silnik Bosch Performance CX zapewnia maksymalną moc 85 Nm i wspomaganie 340% w trybie Turbo. Oznacza to, że moc, z jaką naciskasz na pedały, zostaje zwielokrotniona nawet 3,4-krotnie. 3 tryby wspomagania gwarantują zawsze odpowiednie wsparcie - można też wybrać komfortowy tryb eMTB, który analizuje początkową siłę i automatycznie dobiera wymaganą w danej chwili moc.

 

 

E-rowery stały się jeszcze inteligentniejsze. Nowy wyświetlacz Bosch Kiox 300 zapewnia nowe możliwości. Zdejmowany, ale zintegrowany z kierownicą, wyświetlacz Kiox oferuje łączność Bluetooth z systemami Android i iOS, nawigację turn-by-turn i śledzi wszystkie dane: średnią i maksymalną prędkość, moc, kadencję, stan naładowania akumulatora i wiele innych. Nowy wyświetlacz Kiox oferuje dostęp do cyfrowego świata za pośrednictwem aplikacji eBike Connect na smartfony. Śledź swoje osiągi i zawsze dojdź do celu.

A z największą baterią w tej kategorii, możesz po prostu dojechać dalej. Axis eRIDE Evo Tour FS posiada ogromną baterię 750Wh, która nigdy Cię nie zawiedzie. Wyjmij ją po powrocie do domu, aby naładować ją w bardziej komfortowy sposób.


The Axis eRIDE Evo gama
Nowy Axis eRIDE Evo występuje w 4 wersjach.Axis eRIDE Evo Tour FS będzie dostępny w sklepach od października 2021 roku

 

 


 

 


 

SCOTT 2022 gama rowerów miejskich.
Rodzina Axis eRIDE Evo, wraz z całkowicie nowym Sub eRIDE Evo, SUB, Silence eRIDE i resztą miejskiej kolekcji SCOTT są kluczowe dla misji SCOTT, aby być wiodącym graczem w mieszance miejskiej mobilności. W 2022 roku segment SCOTT urban eRIDE zapewnia wszechstronność dzięki 9 różnym modelom, daje to w sumie 45 różnorodnych wersji ze wspomaganiem.
Doświadczenie SCOTT w dziedzinie inżynierii i nasze zaangażowanie w innowacje, technologię i wzornictwo podkreślają nasze ambicje bycia w czołówce tego rozwijającego się segmentu i przyczynienia się do dekarbonizacji sektora transportu.

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter