Opublikowano: 2021-11-28 17:41:38

Jeremie Heitz przedstawia swój nowy model nart: PURE

 

Zaprojektowana przez legendarnego narciarza big mountain, narta Pure jest ostatecznym freeride'owym dodatkiem do kolekcji SCOTT, co zostało pokazane w najnowszym projekcie Jérémie Heitza: "La Liste: Everything or Nothing".

Givisiez, Szwajcaria. Listopad 2021. Przez ostatnie cztery lata Jérémie Heitz pracował nad swoim najbardziej ambitnym projektem: przekraczał granice stromej jazdy na nartach ze szczytów o wysokości 6000 m w ramach projektu "La Liste: Everything or Nothing". Wyzwania, którym stawił czoła, zainspirowały pomysł nowej narty Pure, a przez ostatnie cztery lata ściśle współpracował z zespołem SCOTT, aby opracować innowacyjną nartę, która sprosta jego wymaganiom w górach.

"La Liste: Everything or Nothing" dokumentuje Jérémie Heitz i Sam Anthamatten, którzy próbują zdobyć na nartach jedne z najtrudniejszych na świecie szczytów o wysokości 6000 metrów. Ich cele wymagają wielomiesięcznych wypraw w odległe miejsca, gdzie nawet najmniejszy błąd może mieć poważne konsekwencje. A kiedy już tam dotrą, powodzenie zjazdów zależy od bardzo nieprzewidywalnych warunków pogodowych oraz warunków panujących w najsurowszym środowisku na świecie.

Jérémie potrzebował narty, która będzie w stanie zrobić to wszystko, a Pure Ski została zainspirowana i zaprojektowana dla tego projektu. Narta jest bronią freeride'ową, która poradzi sobie w każdych warunkach śniegowych, utrzyma linię przy dużych prędkościach, będzie stabilna w najbardziej stromym terenie, a jednocześnie będzie wystarczająco lekka, aby wytrzymać długie podejścia.

Jérémie Heitz SCOTT Pure PRO 109Ti Ski

Aby móc przesuwać granice w sporcie, trzeba również przesuwać granice w rozwoju produktu. W przypadku SCOTT Pure PRO 109Ti, zainspirował nas wymagający styl jazdy Jérémie'go. Narty SCOTT Pure zostały stworzone dla Jérémie Heitz'a i są jego bronią do freeride'u. Narta posiada progresywną i mocną warstwę titanalu, co pozwala na bardziej bezpośrednie i responsywne działanie. Podwójny rdzeń drewniany zapewnia płynną i lekką jazdę, podczas gdy specjalnie ukształtowane freeride'owe taliowanie sprawia, że każdy skręt jest łatwy do pokonania, bez względu na to, czy szarżujesz w dół północnej ściany, czy unosisz się na świeżym puchu.

 

Technologia nart Pure
Pure Ski zachwyca swoją lekkością i stabilnością, dzięki zastosowaniu podwójnego rdzenia drewnianego - mieszanki drewna paulownia i podwójnych podłużnic bukowych, które rozciągają się na całej długości narty. Kombinacja paulowni i buku umieszczona pomiędzy warstwami tytanalu daje dodatkową przewagę, jeśli chodzi o sztywność skrętną, co oznacza, że narta może utrzymać się przy bardzo dużych prędkościach, z wyjątkową stabilnością i bez ryzyka wygięcia.

 

 


 

 

 

"Chciałem mieć tylko jedną nartę do wszystkiego, aby mieć trochę przyjemności na trasach i nartę, która reaguje pod butem, ale jest czymś nieco lżejszym niż narty, których używałem wcześniej. Najważniejszą rzeczą jest posiadanie wystarczająco długiej i stabilnej narty, która jest jednocześnie lekka, a dzięki nartom Pure znaleźliśmy idealne połączenie."

Jérémie Heitz
SCOTT Winter Pro Team Athlete

 

 

 

 

 

 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter