Opublikowano: 2021-12-05 12:25:26

Freedom To Explore odcinek: Znaleźć Fury z Samem Cohenem

 

W odcinku 3 serii SCOTT's Freedom To Explore, zawodnik SCOTT Winter Pro Team Sam Cohen wraz z Michelle Parker podbijają odległe linie Mt. Fury, historycznej góry w North Cascades.

Givisiez, Szwajcaria. Grudzień 2021. Mt. Fury leży głęboko w sercu Picket Range, w obrębie North Cascades i jest znana jako jedna z najbardziej niedostępnych gór. Picket Range jest poszarpany i odległy, co czyni go zarówno przerażającym, jak i kuszącym dla żądnych przygód narciarzy. Jednak ze względu na zasady i przepisy Parku Narodowego North Cascades, te wysokie szczyty mogą być zdobyte tylko pieszo. Przez lata, walka i wysiłek, aby dostać się na te szczyty powstrzymywały nawet najbardziej ambitnych narciarzy. Aby zjechać na nartach z tych pięknych szczytów potrzebna jest odpowiednia grupa wariatów, którzy podejmą się wyprawy w głąb gór.

Sam Cohen, zawodnik SCOTT Winter Pro Team, miał ostateczny cel: zjechać na nartach północno-wschodnią ścianę Mt. Fury. Musiał tylko zebrać zespół i przygotować się do trudnej wyprawy w Picket Range.

W odcinku 3, Sam Cohen i Michelle Parker wyruszyli na podbój wielkich, odległych linii Mt Fury, historycznej góry w Picket Range w Parku Narodowym North Cascades (USA). Wyprawa trwała tydzień i wiązała się z długimi zjazdami i pokonaniem wielu mil, aby w końcu spełnić pragnienie Sama, by zjechać na nartach jedną z najbardziej niedostępnych ścian na Ziemi. Słowami samego Cohena: "Wielu ludzi nie dałoby tej misji szansy, ale...k*** wa, zrobiliśmy to".

 

ZOBACZ ODCINEK 3. FINDING FURY

 

 

 

 

Zdjęcia: Jay Dash

 

Freedom To Explore - Seria
Freedom To Explore to seria krótkich filmów od zawodników SCOTT Winter Pro Team, którzy uosabiają głód i pragnienie przygód w zimowej krainie czarów. Chodzi o wycieczki, które każdy narciarz górski ma na swojej liście rzeczy do zrobienia, gdy zaczyna się zima. Wspinanie się przez lasy, pokonywanie pól śnieżnych, balansowanie na grzbietach i szukanie drogi na szczyt - wszystko to znajduje się na liście w celu znalezienia najlepszego zjazdu.

Przez całą zimę 21-22, SCOTT zaprezentuje trzy nowe odcinki Freedom To Explore, od Kaskad po Pireneje i daleko na północ, aż po koło podbiegunowe.


 

 

 

"Mount Fury jest na mojej liście rzeczy do zrobienia od lat, a kiedy SCOTT zwrócił się do mnie z koncepcją Freedom To Explore i o co w tym wszystkim chodzi, od razu podsunąłem ten pomysł. Najtrudniej jest się tam dostać, ale potem oczywiście trzeba mieć szczęście z pogodą i warunkami śnieżnymi. W końcu jestem naprawdę wdzięczny, że w końcu się udało i dotarliśmy na miejsce. Jak już mówiłem... do takiej wyprawy potrzebna jest odpowiednia grupa wariatów".

Sam Cohen
zawodnik SCOTT Winter Pro Team

 


 

 Chcesz
wiedzieć więcej?

Zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj
najnowsze informacje.


Newsletter